• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura mechaniczna za 500-600zł i zaufane źródła/sklepy zagraniczne.
#1
Cześć wszystkim :)
Jest to mój pierwszy post i na wstępie chciałbym się z Wami przywitać. Całkiem przypadkowo trafiłem na stronę test-gear i nie żałuję. Czuję że zostałem skierowany na właściwy tor przy wyborze klawiatury po analizie forum/polecanych przez Was. Słowem wstępu szukam klawiatury do pisania/grania (70%, 30%) pełnowymiarowej (z NUM PAD'em, klawiszami F1-F12 i funkcyjnymi które znajdują się "domyślnie" nad strzałkami, w układzie Europejskim (duży enter)).

Dobór klawiatury
  • twój budżet: 500 - 600zł (jeżeli będzie naprawdę warto mogę dołożyć do 700zł)
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?  Mechaniczna
    - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam: Preferowałbym MX Cherry Blue - podobno są najlepsze do pisania. Zawsze byłem ciekaw ich "klikającego" działania.

    1. czy masz masywne dłonie czy nie? Tak
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? Tak
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Nie, jednak będzie również używana do gier. Moja obecna jest na OUTEMU Red, także w razie czego zawsze mogę się przestawić, jednak dobrze żeby też jako tako nadawała się do gier.
  • czy chcesz podświetlenie? Tak, ale jedynie w świetle o barwie białej, żadne RGB.
  • czy chcesz makra? Niekoniecznie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? Jak napisałem, pełnowymiarowa, nie jestem pewien o jakie dodatkowe klawisze tutaj może chodzić :)
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Nie, zdażyło mi się raz używać i było to bardzo niewygodne.
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Preferowałbym pełnowymiarową, mam obawy że dłonie mogą być zbyt blisko siebie na "mniejszym formacie" przez co może być w jakiś sposób niewygodna. Ew. możecie mnie wyprowadzić z błędu.
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Przyglądałem się produktom od Ducky i wydawały się bardzo ciekawe. Dominujący kolor to czerń, z białymi/szarymi akcentami, może być śladowa ilość kolorków. Fajnie jakby była z odpinanym kablem (widziałem, ze Ducky oferuje USB-C).
Obecnie posiadana przeze mnie klawiatura to budżetowy Genesis Thor 300 Outemu RED. Jako pierwsza klawiatura mechaniczna była okej, kupiłem na przełącznikach RED z racji mniejszej głośności, jednak teraz już nie mam takiej limitacji i może być dowolnie głośna :) Chciałbym aby powiedzmy "layout" klawiatury był podobny jak w obecnej (jak napsiałem wyżej). Na chwilę obecną przy przełącznikach OUTEMU Red pracuje się okej, jednak zdażają się problemy gdzie kilka klawiszy nie łączy i czasami nawet intensywne przedmuchanie/czyszczenie nie pomaga, jak również łatwo o tak zwany miss-click przy pisaniu.

Zastanawiałem się nad:
https://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_detail&p=3621
Czy nie jest to już przestarzała konstrukcja? Są ew. jakieś lepsze alternatywy w tej cenie? Tylko rynek zagraniczny wchodzi w grę. Jakie są sprawdzone/zaufane źródła z których mogę nabyć takowe klawiatury?
Dziękuję serdecznie za wszelką pomoc i każdy post pod tematem.

Pozdrawiam
Kacper
..
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Klawiatura mechaniczna za 500-600zł i zaufane źródła/sklepy zagraniczne. - RokiVulovic - 10-05-2020, 03:34 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.