• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejna myszka do FPS, coś innego niż kształt EC
#1
jaką obecnie myszkę używasz:
Sharkoon Light 200 / Mionix Castor / Asus Strix Claw.

jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:
800.

czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):
Niska.

czułość w Windows:
Domyślna.

czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
Domyślna, sens ustawiany w grze.

ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
50cm.

w co grasz (podaj tytuły gier):
Apex Legends, Battlefieldy, CS GO, HoTS

jaką masz obecnie podkładkę:
Roccat Taito 2017

ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):
2 boczne minimum, fajnie gdyby było ich więcej, choć nie jest to warunek konieczny.

twój budżet:
Max 250, choć im mniej, tym lepiej.

jaki chwyt stosujesz:
Palmo-claw.

jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):
1+2+2/1+3+1.

jesteś lewo czy prawo ręczny/a?
Praworęczny.

jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):
16,5cm (7,5cm sam palec wskazujący i 11,5cm odległość długość palca wskazującego do kciuka [ta metoda pomiaru, jaką macie w poradniku przy doborze myszki])
9-9,5cm szerokość dłoni z kciukiem.

jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?
2,2cm.

czy chcesz zmienić swój chwyt?:
Nie. Ew. na czysty claw, choć wolałbym nie.

czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:
Tak.

co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:
Niestety, ale kształt EC w Sharkoonie Light 200 to kompletnie nie na moją dłoń, mimo że w dniu 1 było komfortowo, tak teraz cała dłoń w bólach, nawet kostki palców i dłoni od dołu. Podejrzewam, że jednak płaski tył nie dał wystarczająco podparcia pod spód dłoni, przez co cały ciężar rozkładał się na kostkach przez wysoki garb.

czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?
Mycha będzie kupowana na Amazon.de

uwagi (np. co do wyglądu myszki):
Coś podobnego kształtem do Castora, jeśli chodzi o górę. Wydaje mi się, że potrzebuję zaokrąglonego garbu, który wypełni mi dłoń od spodu, zapewni odpowiednie podparcie. Kone Pure Military, jeśli chodzi o górny garb, również siedział idealnie.
Boki wydaje mi się jakiekolwiek, byle prawy bok z przodu nie był szerszy niż środek, bo wtedy nie mam jak komfortowo chwycić małym palcem. Tak jak np. w Viperze Mini.
Łapę mam niestety małą, ale nie lubię zbyt wąskich (powodują dziwne spięcia i bóle podczas gry).

Myszki, które mnie zainteresowały:
  • CM MM710 - od jakiegoś czasu mysz ta chodzi mi po głowie, bo ma tyłek, który prawdopodobnie wypełniłby mi dłoń, oraz jest na wystarczająco szeroka. Jednak obawiam się trochę, że garb może być zbyt ekstremalny. Z drugiej strony nie jest wysoka, o ile dobrze pamiętam Mionix Avior leżał mi nieźle i też łączył obie cechy - zaokrąglony tył i wystarczająca szerokość.
  • Xtrfy M4 - czy mi się wydaje, czy mysz ta jest trochę podobna do Castora? Na pewno ma bardziej agresywne wcięcie na kciuka, przez co jest przez wielu nielubiana. Ale z boku wygląda prawie identycznie - https://gearsearch.gg/shape?Xtrfy=M4&Mionix=Castor

Byłbym wdzięczny za pomoc po raz kolejny. Może komuś również EC nie leżał kompletnie i pomoże mi zrozumieć, co w nim było nie tak? Wydaje mi się mimo wszystko, że płaski tył dyskwalifikuje ten kształt dla mnie. Jak bym go nie chwycił, to tworzy się dziura i cały ciężar spada na kostki palców.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Kolejna myszka do FPS, coś innego niż kształt EC - Zares - 08-23-2020, 06:25 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.