• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsza myszka (i podkładka?) do grania (niedroga, dobra dla amatora)
#1
Cześć!
 
Potrzebuję Waszej pomocy w wyborze mojej pierwszej myszki do grania. 
 
Doczekałem się w końcu laptopa zdolnego "udźwignąć" Wiedźmina, który czekał na ten moment na wirtualnej półce od kilku lat. Chciałbym kupić myszkę, która nieco poprawi tę długo wyczekiwaną przyjemność (a przynajmniej nie będzie w niej przeszkadzać). Być może także podkładki, jeśli Waszym zdaniem warto w to zainwestować.
 
Od razu zaznaczę jednak, że nie jestem zapalonym graczem. Do czasu przejścia Wieśka, pewnie będę grał dużo i często. Później na pewno mniej i rzadziej. Dlatego nie szukam najlepszego sprzętu, o profesjonalnych możliwościach. Zapewne w tym momencie Wasze zainteresowanie drastycznie spadło, ale może jednak ktoś doczyta do końca i zechce pomóc lamerowi. 

MYSZKA 
- Budżet: im mniej, tym lepiej, ale powiedzmy, że jestem skłonny wydać do około 200 zł
- Jakiej myszki obecnie używasz: nie używam (i nigdy nie używałem) myszki do gier, w pracy korzystam z bezprzewodowego Logitecha M310 (o ile to ma jakiekolwiek znaczenie)
- Jaką masz obecnie podkładkę: nie mam żadnej (tzn. znajdzie się jakiś standardowy mausepad, ale zakładam, że nie o to chodzi)
- Z jakich wartości DPI korzystasz: ???
- Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: ???
- W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): jak pisałem na wstępie, priorytetem będzie Wiedźmin, a później jakieś gry FPS, chętnie sięgnę po Mafię, bo poprzednia część mi się podobała, pewnie także gry samochodowe/wyścigowe (ale do tego mysz się chyba nie przyda)
- Ile przycisków używasz w myszce: a ilu potrzeba, by zaprogramować najważniejsze akcje w Wiedźminie? 
- Chwyt: chyba finger grip (ale służbowy gryzoń jest mały, więc nie wiem czy chwyt nie wynika z gabarytów)
- Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): jeśli dobrze to rozumiem, to 1+2+2 (kciuk na lewym boku, 2 palce na górze, 2 na prawym boku)
- Jesteś prawo- czy leworęczny: praworęczny
- Wielkość dłoni: około 20 cm
- Szerokość palca wskazującego: ok 23 mm
- Dlaczego chcesz zmienić mysz: w moim przypadku chodzi o zakup pierwszej myszki do grania
- Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): solidna, trwała, bezproblemowa, cicha i jeśli to możliwe, to o stonowanym wyglądzie (ale to ostatnie nie jest szczególnie ważne) 

PODKŁADKA
Nie mam zielonego pojęcia 
 
Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Pierwsza myszka (i podkładka?) do grania (niedroga, dobra dla amatora) - Aquos - 04-11-2019, 06:50 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.