• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka o kształcie pomiędzy Roccat Kone a Mionix Castor
#1
jaką obecnie myszkę używasz:
Mionix Castor.

jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:
400.

czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):
Niska.

czułość w Windows:
Domyślna.

czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
Domyślna, sens ustawiany w grze.

ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
70cm.

w co grasz (podaj tytuły gier):
Battlefieldy, CS GO, HoTS, SC2/CoH2.

jaką masz obecnie podkładkę:
Roccat Taito 2017 XXL.

ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):
Główne, scrolla, bocznych minimum dwóch, jeden musi być wytrzymały, bo używany jest do mówienia na Discordzie.

twój budżet:
Max 300, choć im mniej tym lepiej.

jaki chwyt stosujesz:
Palm grip.

jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):
1+2+2.

jesteś lewo czy prawo ręczny/a?
Praworęczny.

jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):
16,5cm (7,5cm sam palec wskazujący i 11,5cm odległość długość palca wskazującego do kciuka [ta metoda pomiaru jaką macie w poradniku przy doborze myszki])

jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?
2,2cm.

czy chcesz zmienić swój chwyt?:
Nie.

czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:
Tak, byle były "podstawowe" 400, 800.

co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:
Wyższy przód, by uniknąć claw gripa. Wytrzymalszy scroll, bo padł (najpierw padł przewijak, niedawno przełącznik)

czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?
Nie, o ile przesyłka nie jest droga.

uwagi (np. co do wyglądu myszki):
Jako że Mionix Castor mi się rozlatuje (aż dziwne, Mionix Avior był niezniszczalny), przymierzam się do kupna jakiejś nowej mychy.

Castor fajnie leżał w łapie, szczególnie po bokach, ale palce z przodu nieświadomie układały mi się w palmo-clawa, co mnie trochę irytowało, bo wtedy czuję "niepełną" kontrolę w grach jako 100% palmowiec. Dociskać na siłę nie lubię, bo wtedy napinam niepotrzebnie nadgarstek, co skutkuje bólem przy dłuższych sesjach.

Kiedyś miałem Roccata Kone - leżał idealnie pod tym względem (górna powierzchnia), ale nie wiem, kto wymyślił tę prawą ściankę - nie dało się ułożyć małego palca na tej kanciatej krawędzi.

Czy ktoś może polecić mychę, która ma kształt coś pomiędzy tymi dwoma? Przede wszystkim zależy mi, by przód miał trochę wyższy niż te 22mm Castora, środek dość wysoki, tak jak w Kone, tył najlepiej dość stromy, nie lubię płaskich tak jak np. w Deathadderze. No i oczywiście bez kanciatej prawej ścianki, nie wymagam już by był taki profil jak w Castorze, choć to było mega wygodne.

Łapę mam niestety małą, ale nie lubię bardzo małych, a szczególnie płaskich i wąskich.

Myślałem wstępnie nad Asus Strix Clawem, bo ma wyższy przód (choć nie tak jak w Kone), wytrzymałe boczne przyciski i można ją tanio kupić, ale nie jestem pewien, czy ta już nie będzie zbyt duża na moją dłoń.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Myszka o kształcie pomiędzy Roccat Kone a Mionix Castor - Zares - 02-10-2019, 08:53 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.