• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki z AKG do E10K Olympus 2
#10
Wiesz, może niepotrzebnie namieszałem w pierwszym poście, bo może akurat tobie odpowiada sposób grania isków z e10k. Ja osobiście do muzyki wolałbym dźwięk cieplejszy i bardziej nasycony, w grach nie czuję specjalnie różnicy już przy słuchawkach klasy HS9999 i somiki v2, dlatego sam wybierałbym słuchawki pod kątem muzyki. Wracając do pierwotnych modeli: k271 są określane jako równiej grająca alternatywa dla HD9999 (ale też jako niższa klasowo opcja dla k550), a k240 to przede wszystkim duża scena, mimo wszystko miałbym wątpliwości co do opłacalności wymiany isków na jeden z tych modeli. ISKi uznawane są za bardzo dobre pod względem jakości dźwięku w swojej klasie cenowej, a wypadają znacznie lepiej pod względem wygody od w/w modeli akg.
W otwartych słuchawkach słychać dźwięki z zewnątrz prawie tak samo, jakbyś nie miał słuchawek, przy okazji inni mogą słyszeć to co leci w twoich słuchawkach, półotwarte pod tym względem specjalnie się nie różnią.
K612 pro i K702 mają przede wszystkim bardzo duże wymagania napędowe i duży potencjał, a z tego co czytałem e10k jest za słabym i za niskim klasowo sprzętem żeby odpowiednio je napędzić i wykorzystać ich możliwości, chociaż przy obecnych cenach tych słuchawek i planach co do nabycia lepszego źródła są bardzo opłacalnym zakupem, sam się zastanawiam, czy nie sprawić sobie jednej z tych 2 par.
co do DFB:
Cytat:DFB jest klasowo lepszym układem od E10K
Źródło: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca...ment-13413
ale jest to przede wszystkim inny sposób grania, czyli ciepły, bardziej miękki i nasycony, a więc też nienastawiony na detaliczność (sam go obecnie używam i mi do muzyki odpowiada), masz tam w polecanych DACach i recenzjach wszystko opisane. Nie jest to też specjalnie mocne źródło, DFB i E10K u audiofanatyka mają przeznaczenie najwyżej do słuchawek o "średnich" wymaganiach napędowych.
Co do sennheiserów, to nie trafiłem na żadne rzetelne zestawienie z innymi popularnie polecanymi modelami, ktoś gdzieś jedynie przebąkiwał o podatności plastików na złamania.
Co do akg550 może napisz im, że konkurencja oferuje słuchawki w niższej cenie i czy nie obniżą do tego samego poziomu. Taka cena może być po prostu wynikiem niedopatrzenia, trudno śledzić na bieżąco ceny kilku tysięcy produktów, a raczej żaden sklep nie jest tak naiwny, by wierzyć, że ktoś kupi u nich 200 zł drożej ze względu na renomę.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Słuchawki z AKG do E10K Olympus 2 - cesarz cyberprzestrzeni - 04-14-2018, 02:14 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.