• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz głównie do CS GO (do 300zł)
#26
Przyszła w końcu mycha - Avior 7000, o wiele szybciej, niż zapowiadano :)

Jak się ma do ZA13? Wydaje się szersza, co mi w sumie odpowiada, ślizgacze wydają się bardziej śliskie niż te z ZA, rolka lepiej chodzi. Otulina w 7k przyjemna w dotyku, jednak zostają na niej ślady. Ani z plastikiem na ZA, ani na tej "gumie" na 7k nie mam problemów ze ślizganiem.
Przyciski główne w 7k rzeczywiście są dość miękkie, ALE odskakują szybko, niestety wydając taki dziwny, przytłumiony dźwięk, jakby się miały zaraz popsuć :D Jednak chrupiący dźwięk w ZA był przyjemniejszy. Przyciski w Aviorze są bardzo czułe, co ma swoje wady i zalety - można bez wysiłku spamować, jednak czasami można przycisnąć przypadkiem i wystrzelić. I w tej i w tamtej myszy feeling przycisków jest przyjemny, jednak chyba wolę bardziej miękkie w Aviorze mimo tego dziwnego dźwięku.

A jak się strzela? Przy ZA dragshoty ładnie wchodzą, jednak kontrola full auto już jest trudniejsza, nie wiem dlaczego - czy to ma związek z tym, że waga myszki jest malutka, czy może ślizgacze wolniejsze, czy też zły rozkład wagi (ktoś o tym wspominał na zagr. forum).
Z kolei przy 7k jest na odwrót, dragshoty trochę ciężej wchodzą, za to kontrola full auto bajka. Ogólnie zaliczam o wiele więcej fragów niż na ZA. Dziś miałem strzały życia :D

A jak z wygodą? Kształt ZA jest super, owszem, ale na... 30-60 min gry, potem zaczyna się lekki ból u podstawy środkowego palca z góry, podejrzewam, że przez ten agresywny spad. Mimo wszystko przyzwyczaiłem się jakoś, jednak dopiero po 3-4 tygodniach, ból był na tyle mały, jedynie po dłuższej grze, że można to chyba było wsadzić do kategorii dyskomfortu. Mimo wszystko palm na niej jest dość spięty i może być problem przy jakichś zażartych rundach.
A jak Avior? Z początku bałem się, że ciężko będzie mi się przyzwyczaić z wysokiej ZA z agresywnym spadem do mocno płaskiego Aviora. Nie byłem też przekonany do kształtu, jeśli chodzi o ścianki boczne. A jak było w praktyce? Już po 20 min się przyzwyczaiłem do kształtu, po 3 dniach ruchy już były swobodne, jakbym mychę użytkował od kilku tygodni. Ścianki boczne? Nie wiem kto projektował tą mysz, ale kształt jest genialny - mocno zaokrąglony, dość szeroki tył daje bardzo stabilne i wygodne oparcie kciuka i małego palca. Płaski, choć również mocno zaokrąglony tył daje również wygodne podparcie dla wewn. cz. dłoni.
Mysz jest wyraźnie cięższa niż ZA, owszem, ale właśnie te ścianki, które są z przodu u góry szersze niż na dole dają stabilny chwyt kciukowi i palcowi serdecznemu, co się przekłada na dobrą kontrolę ogólnie przy ruchu, jak i podczas podnoszenia myszy. Jedynie trochę mnie denerwują wystające przyciski po prawej stronie, choć na szczęście palec serdeczny opiera się tak, że nie powoduje bólu, jak np. przy małym palcu w Roccat Kone Pure.

Także z zakupu jestem zadowolony w 200%, 40€ wraz z wysyłką - super sprawa. Strzelanie jest bardzo efektywne, kontrola myszy jest ogromna, jedynie martwi mnie to, że te drag shoty trochę ciężej wchodzą niż na ZA. Mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu.

Szkoda, że mysz jest tak mało popularna w Polsce, no i droga, bo jest naprawdę godna polecenia - gra się cudownie i wygodnie, no i ten wygląd :) Za 40€ z wysyłką z Massdropa super sprawa.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Mysz głównie do CS GO (do 300zł) - Zares - 11-07-2015, 04:00 AM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.