• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsze słuchawki do taktycznych gier FPS (dla kolegi)
#12
Ahaaa. Dzięki za wyjaśnienie. Strasznie można się pogubić w audiofilskiej terminologii :D
W takim razie, ja i kolega zostajemy przy Beyerdynamic, bo ten znacznie wygrywa w cenie i dostępności części zamiennych.

(01-16-2024, 09:52 PM)FreeQ napisał(a): Co do źródła to parę lat wstecz DragonFly Red był dobrym wyborem i dalej jest, ale teraz są inne opcje za inne pieniądze a często to co siedzi na płycie głównej w PC w zupełności wystarczy :) . Oczywiście jak jest już DFR to nie ma sensu zmieniać. Cieszyć się i korzystac :)

A przypadkiem DAC nie zmienia brzmienia słuchawek?
Czytałem gdzieś, że jednak ogromną przewagą wzmacniaczy jest bycie niezależnym źródłem dźwięku, bo jednak układy audio na płytach głównych mogą mieć problemy z szumami, sound bleed/leakage, crosstalkiem/przesłuchem, nierównowagą kanałów itp. Także, nie każdy ALC1200 jest sobie równy, bo to zależy od implementacji na mobo, tzn. jakości kondensatorów, złączy audio, zastosowanych technologii, technik itd.

Moje beyery 32 Ohm na Realtek ALC892 brzmiały strasznie "martwo" i "klaustrofobicznie", gdy z DFR są słyszalnie "żywsze" i "otwarte", czyli tak jakby znacznie zwiększył scenę i jakość brzmienia.

Korzystam z budżetowego mobo, a względem ALC1200 miałem 200 zł dopłaty, ale jednak wybrałem DFR, bo lepiej trzyma cenę odsprzedażową. Możliwe, że przejdę ze starego systemu (DDR4) na nową generację (DDR5), ale mobo nowej generacji z ALC1200 to koszt ponad 1000 zł :/
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Najlepsze słuchawki do taktycznych gier FPS (dla kolegi) - Mercury3 - 01-19-2024, 10:48 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.