• 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór myszy po Kone Pure Optical
Do mnie przyjechał Model O- i tego samego dnia pojechał. Lubię małe myszki, ale jej profil jest tak niski dosłownie jest to mysz na rękę małego dziecka.
Odpowiedz
Normalny model O już jest niski, ale inne rozmiary spore.
Odpowiedz
Jakaś nowość, co powiecie o Kone Pure Ultra? https://pl.roccat.org/Mice/Kone-Pure-Ultra
Na nic się nie nastawiam, ale chciałabym, by w końcu wyszła druga taka jak Kone Pure Black Edition :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
Rozmawialiśmy o tych chwilę temu :P

Raczej coś typy owl-eye, lecz korpus sito i z lżejszego materiału. No ale jak się nie obmaca, to się nie dowie na 100%.

Chętnie bym zobaczył takie coś 80-90g, lecz wireless.
Odpowiedz
Późno, ale lepiej niż wcale.
Testowałem dwie myszy z tymi samym przełącznikami, które zaimplementowano w G603 - obydwie pary działają prawidłowo.
Dmuchnij do wewnątrz, w stronę mikro-przełączników, również wspominałem o tym na forum.

@Ewelina
Nie liczyłbym na przyjemną w dotyku gumę;)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
No fakt, rozmawialiście. Na gumę wiem, że nie mam co liczyć, bo już po zdjęciach widzę, że to coś jak Owl-Eye, ale jeśli będzie doskonalszą wersją tej myszki, to może mnie to przekonać do zakupu. Black Edition jest dla mnie niemal idealna i taką bym chciała, nawet jeśli w dotyku nie będzie tak przyjemna, to jakość wykonania może wynagrodzić.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
@DyndaS
Sprawdź faktyczny stan kontaktów w mikro-przełącznikach, być może design G603 chorobliwie odbija na nich piętno, możesz również je nieco wygiąć, złożyć i ponownie wykonać test.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
Mając pewne obawy co do sprawności GPW wylicytowałem w sumie trochę przypadkiem drugą drożej.

No i pora teraz na trochę zabawnych faktów.

1) G703 - oba główne switche mają problem. Rolka tutaj jest inna niż w GPW i nie ma problemu z dezaktywacją przycisku.
2) GPW nr 1 - jeszcze gorzej ma ze switchami niż G703. Przycisk rolki chodzi ciężej. Jakby był zmieniany switch, albo taka sztuka. Jednak rolka standardowo przy zmniejszeniu nacisku się dezaktywuje, lecz bez tragedii. Batch połowa 2018.
3) GPW nr 2 - lewy główny przycisk działa poprawnie. Prawy beznadziejnie. Rolka bardziej miękka, lecz dużo łatwiej o jej dezaktywację przy lżejszym nacisku. Świeży batch, bo kwiecień 2019.
4) Kone Pure nr 1 (moja stara) - zmieniałem w niej switche. Wszystko działa ok.
5) Kone Pure nr 2 (kupiona używana) - Wszystko działa ok.

Dla pewności sprawdzałem logitechy na drugim PC gdzie jest tylko zainstalowane totalnie podstawowe oprogramowanie. Identycznie się to zachowuje. Ewidentnie coś nie halo z tymi myszami. Ciekaw jestem jaki będzie efekt w tej G703 po wymianie switchy.

Te myszy jak na mój gust, to jakieś pozwrotowce oraz/lub przyznana rękojmia. Raczej jednak stawiam na tą drugą opcję i dlatego pewnie wszystkie takie wadliwe. Wszystkie te produkty są z amazona.de patrząc po naklejce na opakowaniu.

@XeXu,
Aby się dostać do środka myszy, to ja muszę ją całą na drobne rozbierać,a jak widać na nagraniu jest trochę z tym srania się. Tylko jak ją już rozbiorę, to czy nie lepiej po prostu wtedy wymienić switche?


Edit.
Podobno 22 października premiera Kain 200. Taka data jest w każdym razie na amazonie.
Odpowiedz
Możesz nawet sprawdzić w surowych warunkach, dzięki temu rozjaśnisz nieco problem - być może właśnie konstrukcja wpływa na niejednolity klik, z czasem po prostu osłabiając kontakt.
Przesmarowałem ostatnio mikro-przełączniki, smar tłumi klik, zdecydowanie zalecam do głośnych przycisków głównych, możesz również spróbować zaaplikować i sprawdzić jak się będą zachowywać.

Pojawią się niedługo recenzje KPU - 69 gramów.
Klik:
> https://bit.ly/2pb2a6n
Chyba znowuż zaimplementowano D2FC-F-K.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
Ubolewam nad tym co napisała kiedyś Ewelina, z tego miejsca również chciałbym ją serdecznie przeprosić - miała absolutną rację mówiąc, iż Owl-Eye w stosunku do Black Edition, jak i całej gamy "Kone Pure" opartej na PMW3310, jest niebywale huczną myszą.
Przyciski główne są cholernie głośne, D2FC-F-K zastąpiły D2FC-F-7N, klik jest ospały i podobnie jak w przypadku egzemplarza Eweliny - niejednolity.
Prawy przycisk wciska się oczywiście odmiennie, codzienność profilowanych myszy, ale jest naprawdę irytujący.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.