• 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór myszy po Kone Pure Optical
Znalezienie myszy wolnej od wad, to jakiś koszmar.
Mój egzemplarz Owl-Eye, posiada niebywale odmienny klik przycisków głównych.
Scroll jest świetny, naprawdę dobrze zaakcentowane stopnie, subtelny i gładki w przewijaniu, jednakże wydaje piskliwy pogłos, który bez założonych słuchawek, okropnie drażni zmysły.

Zaopatrzyłem się również w MM520, opinię przeczytać można tutaj:
> https://bit.ly/2MBFRRF
Przyciski główne chwieją się w każdą stronę, a lewy skrzypi jak stary fotel.

Wróciłem finalnie do G400s, przyciski główne to istna wirtuozeria, tylko nędzna rolka... cieszę się, że większość czasu przy komputerze, spędzam w słuchawkach.

@Ewelina
Powątpiewam w udany zakup w przypadku MM710, Cooler Master zrzekł się mikro-przełączników Tactile pod bocznymi - nie posiadają już obrzydzającego codzienność kliku, lecz wciąż "scrollwheel" wygląda na ten sam - modlę się o dobre spasowanie i przyzwoity enkoder.
Model O-, również nie promieniuje, co najwyżej, będzie po prostu "okej".
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
Ejjjjj niszczysz moje marzenia :(
Odpowiedz
A jak pisałam, to nie wierzyli :D Chodzi o myszkę bez wad :) Czyli tak jak XeXu wyżej napisał, ciężko jest znaleźć myszkę bez wad i egzemplarzy Owl-Eye miałam z 10, po czym poddałam się i nie szukałam więcej dobrej wersji. Kliki miały różne, dość głośne, czasem skrzypiące, coś tam latało itp. Od wielu miesięcy używam Kone Pure Black Edition, na zmianę z Logitech G203, oczywiście wszystko dzięki Wam, poleciliście mi je kiedyś i to był bardzo dobry wybór :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
Kone pure, to fajna mysz. Szkoda, że nie jest minimalnie większa. No i by mogli zrobić bezprzewodową :P

Faktycznie taka lipa z owl-eye jeśli chodzi o jakość?

Gdzie dorwałaś BE? Tego chyba od dawna nie produkują. Moją kupiłem chyba z 2,5-3 lata temu. G203, a dokładniej G305 dla mnie znów zdecydowanie za mała, wręcz takiego przykurczu dłoni dostaje czy jak by tego nie nazwał.

Chętnie bym kupił i zostawił G pro wireless. No ale problem z tym przyciskiem rolki, to masakra... nieakceptowalne. Do tego grzechoczące główne przyciski, choć te bym zniósł na upartego... Grip przy suchych dłoniach zerowy, ale mało kiedy miałem taką sytuację. No ale to wszystko przy tak absurdalnej cenie mocno zniechęca.
Kształt i wygoda jednak dla mnie petarda. Gdyby nie te wady... Myślę gdzieś nad kupieniem używki tanio bez gwarancji i sobie przelutować switch, czy cokolwiek powoduje ten problem.
Odpowiedz
DyndaS - Kiedyś dorwałam w sklepie, potem kupiłam zapasowe na Allegro i olx, ale to używane, więc różnie może być. Niestety już nie sprzedają, ale poluj na aukcjach i olx, może ktoś czasem wstawi. Szkoda, że zrezygnowali z tak świetnej myszki, a zrobili coś gorszego według mnie. Niestety zawsze co dobre, szybko się kończy.
Co do większej myszki bezprzewodowej, to polecam myszki Logitecha, ponoć dobre te nowe, tylko trochę kosztują, no właśnie ta wspomniana przez Ciebie G Pro.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
Swoją kupiłem kiedyś w x-kom chyba za 149 zł o ile dobrze pamiętam.

G305 mam, ale kupiłem używkę za 90 zł z kw i korzystam z niej jako z pilota. Zbyt leniwy jestem czasem aby co chwila wstawać z łóżka, a monitor to u mnie TV :P

Co do GPW, to najgorsze jest to, że wydajesz tyle kasy a otrzymujesz mysz z wadami z czego jedna jest bardzo poważna. Po prostu niedopuszczalne. Chociaż ten switch pod rolką, to chyba jakiś ogólny problem logitecha. G305 ma to samo. Kupiłem używkę G703 i zobaczę czy w niej będzie to samo.

Edit.
hmm... a gdyby tak kupić używaną owl-eye i zrobić jakiegoś takiego "ulepa" ze swojego BE oraz owl-eye :D ?
Odpowiedz
Seria "Kone", to nieliczne myszy, które są nader reprezentatywne w kategorii wszelakiej jakości, niestety wciąż ich kontrola nie jest rygorystyczna - różniące się od siebie egzemplarze tego samego modelu, to plaga.

Co do "ulepa";)
> https://bit.ly/2ZhRVhz

Domniemam, iż ze względu marketingowego, pre-implementowane D2FC-F-K goszczą w wielu myszach - wpływają oczywiście rychło na "feeling" przycisków głównych, nie są niestety tak "chrupkie" i "responsywne", jak pospolite D2FC-F-7N, które są właściwie składową tak fenomenalnych przycisków głównych Logitecha.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
Bardziej mi chodziło o wzięcie pcb z owl-eye i to co pasuje dało się jakoś przełożyć z BE wraz oczywiście ze skorupą o ile tak się da,. No ale przypuszczam, że skorupa jest konstrukcyjnie taka sama skoro wymiar jest ten sam.
Odpowiedz
Ciężko teraz dostać BE, zwłaszcza w dobrym stanie, którą można będzie długo użytkować, więc nie wiem czy jest sens tak kombinować. Trzeba poczekać aż wyjdzie godna myszka lub rozejrzeć się za istniejącymi, szukać tej jedynej i zaakceptować jej wady, zupełnie jak z kobietą :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
W podlinkowanym wątku, Stachu próbował - bez powodzenia.
W każdym bądź razie, niestety trzeba zrezygnować z bocznych i górnych przycisków.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.