• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Turtle beach impact 100 - Mini recenzja
#1
Witam kilka dni temu zakupiłem za pośrednictwem strony empik.com klawiaturę Turtle Beach Impact 100, zapraszam do mini recenzji tego produktu gdyż nigdzie w sieci nie mogę znaleźć takowej w wersji polskojęzycznej.

Do zakupu tego peryferium kusi przede wszystkim niska cena, poniżej 100 zł, klawiatura reklamowana jest jako hybrydowa, a więc jej bezpośrednim konkurentem jest kosztujący podobne pieniądze tracer Mecano. Produkt ten jest jednak od niego większy głównie przez zastosowanie większych odstępów między blokami klawiszy, oraz dodatkową niewielką podpórką pod ręce. W odróżnieniu od Mecano nie uświadczymy tu podświetlania klawiszy, oraz wielofunkcyjnego rzędu (F1-F12).

1. Opakowanie i zawartość
Pudełko prezentuje się następująco, umożliwiając kupującemu przetestowanie klawiszy przed zakupem, podobne rozwiązanie zastosowane jest w produktach firmy razer. W środku opakowania znajdziemy doskonale zapakowaną klawiaturę oraz instrukcje obsługi, żadnych wlepek czy innych materiałów promocyjnych, jak dla mnie ok.

[Obrazek: hthmT4j.jpg]
[Obrazek: ymwt9l1.jpg]

[Obrazek: 5Zf3bsS.jpg]


2. Wygląd zewnętrzny
Urządzenie jest wykonane z czarnego matowego plaistku, niestety dość dobrze zbierającego tłuste odciski palców. Jest to jednak moim zdaniem plastik dobrej jakości i prezentuje się on naprawdę dobrze, w odróżnieniu od Mecano klawisze są osadzone głębiej przez co od boku nie widać przełączników. Kabel jest solidny i gruby, wtyk usb jest pozłacany i zakończony plastikową nasadką, miłym dodatkiem. Pod klawiaturą znajdziemy korytko które pozwala zmienić pozycję z której będzie wychodzić kabel, jest to moim zdaniem świetne rozwiązanie z którym nie spotkałem się wcześniej. Również kabel posiada rzep który ułatwia utrzymanie go w ładzie podczas podróży.

[Obrazek: CQyfYQ0.jpg]
[Obrazek: NeeE6gx.jpg]
[Obrazek: r2N06dn.jpg]


3. Klawisze
Układ klawiatury nie jest układem szeroko stosowanym w polsce, jest to layout UK więc zamiast małpy pod dwójką znajduję się symbol cudzysłowowa, mimo wszystko w normalnym użytkowaniu osobie zaznajomionej z komputerami nie sprawi to żadnego problemu. Keycaps-y osadzone są na czerwonych krzyżakach wyglądem przypominającym nieco te z klawiatur mechanicznych. Dotychczas korzystałem z klawiatury mechanicznej chińskiej firmy ViewSonic opartej na przełącznikach switch master blue, Klik tej hybrydy znacznie różni się od przełączników blue, co prawda podczas kliknięcia wydawany jest specyficzny dźwięk jednakże jest on daleki od wydawanego przez przełączniki niebieskie. Jest on o wiele cichszy, również podczas wciskania klawiszy informacja zwrotna nie jest aż tak mocna jak w przypadku mechanicznych przełączników. Myślę że w moim odczuciu najbliżej im będzie do klawiszy typu black. Rozmiar klawiszy w odróżnieniu od tracer Mecano jest jednolity, nie występują zaokrąglenia, a klawisze są odpowiedniej wielkości (długi backspace, oraz prawy shift, średni enter), jedynie lewy shift sprawia wrażenie nieco za małego.

[Obrazek: as5FXDz.jpg]
[Obrazek: hCJvI8X.jpg]


4.Ghosting
Producent deklaruje anti-ghosting na poziomie 30 klawiszy, jest to wartość bardzo duża, przeprowadziłem więc test praktyczny.Wynika z niego iż wartość podana przez producenta jest nieprawdziwa ponieważ powyżej 10 naciśnięć naraz klawiatura zaczyna nie rozpoznawać niektórych przycisków.

[Obrazek: NS7bn0d.jpg]



5. Funkcje dodatkowe
Klawiatura posiada również podświetlane diody wciśniętych klawiszy specjalnych, takich jak: caps lock, num lock, scroll lock oraz windows key lock. Ten ostatni to dodatkowa funkcja klawiatury, aktywowana za pomocą jednoczesnego naciśnięcia i przytrzymania dwóch przycisków start przez 2 sekundy. Blokuje ona wtedy klawisze start do czasu ponownego analogicznego odblokowania. Wszystkie diody mają kolor czerwony, więc świetnie się wpasowują w ogólną stylistykę urządzenia. Producent zastosował jeszcze jedną dodatkową funkcję, mianowicie podświetlany delikatną czerwienią napis Impact na spacji, aktywowany za pomocą przytrzymania klawisza print screen. Jest to bardzo ładny subtelny dodatek.

[Obrazek: wPLvWsV.jpg]


5. Podsumowanie i ocena
Jak już wspominałem bezpośrednim konkurentem tej klawiatury jest tracer mecano, który ma kilka przewag nad recenzowanym produktem. Po pierwsze jest on wyposażony w trójkolorowe podświetlanie, oraz nieco mniejsze wymiary do tego layout PL. Chyba tylko te cechy górują nad Impactem, który kosztem dodatków spotykanych w mecano oferuję lepszą jakość wykonania oraz spójniejszy wygląd klawiszy, porównując do kontrowersyjnej czcionki występującej w tracerze. W porównaniu do Impacta, Mecano zdaje się być plastikową zabawką, dlatego mogę zaryzykować stwierdzenie iż produkt marki Turtle Beach jest najbardziej opłacalny w kwocie do 200zł (nie licząc ck104, i nożycówek mocno zależnych od gustu). Z czystym sumieniem mogę polecić tą klawiaturę, bardzo przypadł mi do gustu jej minimalistyczny wygląd (czarny z czerwonymi wstawkami), system zarządzania kablem oraz brak zbędnych bajerów. Gorąco zachęcam ekipę test-gear do stworzenia profesjonalnego testu tej klawiatury ponieważ w mojej opinii naprawdę warto.


Turtle Beach Impact 100
Plusy:
+ Wysoka jakość wykonania
+ Spójny wygląd klawiszy i nadrukowanej czcionki
+ Dobrze działające przełączniki hybrydowe
+ Pełny układ klawiszy
+ Atrakcyjny design
+ Wystarczające KRO
Minusy:
- Brak podświetlania
- Brak przycisków funkcyjnych
- Brak makr i dedykowanego oprogramowania
- Obudowa zbiera odciski palców
- To wciąż nie mechanik :D

Ocena końcowa B 4/5
Ocena końcowa w kontekście ceny A-  5-/5
Cena: ~96zł

Posłowie:
Chciałbym serdecznie podziękować za przeczytanie mojej mini recenzji. Jest to moja pierwsza recenzja w ogóle, więc proszę mnie poprawić jeśli gdzieś są jakieś błędy, a pewnie jest ich masa gdyż nigdy nie byłem dobry z interpunkcji :D Być może w przyszłości pojawią się również inne recenzje, pozdrawiam. link do galerii imgur: http://imgur.com/a/KqIRT


Mishkq
Odpowiedz
#2
Trochę błędów ale jest nawet git ;) tylko ocena jakoś zawyżona ;p
Możliwe, że te hybrydy w tej klawce są podobne do Zalmana ZM-K650WP.

Hehe widze, że mój stary mechanik z chin się nadal trzyma ;D
Odpowiedz
#3
Trzymał się dopóki nie wróciłem do grania w lola hehe teraz niestety nie działają niektóre przyciski :c Czasem się to naprawia ale zdecydowanie zbyt rzadko, i nazbyt krótko aby można było komfortowo pisać cokolwiek. Tak więc na przyszłość muszę mniej rage-ować w grach :D Ale vievsonic był zacny.
|Ninjutso Origin One X|SS QcK Large|RAZER Ornata Chroma|HyperX Cloud II Wireless|
Odpowiedz
#4
hahaha zabiłeś go ? :c
Odpowiedz
#5
Zabiłem kilkunastoma uderzeniami z rzędu, prawdę mówiąc zgotowałem mu kilkumiesięczne piekło :/ biedak teraz już odpoczywa w pokoju, a impact jeszcze nie wie co go być może czeka :DDDD MUHHAHAHA
|Ninjutso Origin One X|SS QcK Large|RAZER Ornata Chroma|HyperX Cloud II Wireless|
Odpowiedz
#6
haha, rage-owanie to zła cecha

Pamiętam Hye jak wiele lat temu grając w W3 u mnie, uderzył w klawiaturę (wtedy to był jakiś membranowy najzwyczajniejszy logitech) to aż klawisze mi połamał i kilka przestało reagować bo chyba uszkodził membranę.

Sympatyczna recenzja, konkurencja dla Zalmana K650WP. Dla wielu, układ UK będzie jednak nie do przeskoczenia. Ten mały shift to katorga w grach i pisaniu.
Odpowiedz
#7
ten mały shit chciałeś powiedzieć ;p
szkoda, że np. taki Ravcore Edge ma mały SHIT. Większość tańszych klawiatur mechanicznych ma ten mały shift, a jest to niekomfortowe ;c Normalnie trzeba uważać, np. ten Trust mechanik na autorskich switchach też chyba ma mały shift, stąd mniejsza cena bo ludzie nie kupują.
@t4co pytałeś o tą klawiaturę Trusta? :p pewnie nie wyślą ale warto spróbować ;D
Odpowiedz
#8
Meh najlepsze jest to że moja membrama czyli natec rx66 jest nie do zabicia raz jak przywaliłem, to sobie siniaka na ręce nabiłem niezłego, a klawiaturze nic :D Ten mały shift nieco przeszkadza ale idzie się przyzwyczaić. Raczej do testów tego impacta nie ściągniecie bo znając życie ta firma nie ma nawet polskiego przedstawicielstwa :DDD
|Ninjutso Origin One X|SS QcK Large|RAZER Ornata Chroma|HyperX Cloud II Wireless|
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.