• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Steelseries Rival, Logitech G502 czy Roccat Kone XTD optical?
#1
Witam, proszę o poradę przy doborze myszki, zwróćcie proszę uwagę na UWAGI, z góry dziękuję wszystkim za pomoc :))

Poprawiłem temat żeby nowego nie zakładać, byłem dzisiaj w RTV EURO AGD, wszystkie 3 myszki sprawdzałem i mam teraz dylemat, którą wybrać (cena nie gra roli).

W G502 tak jak wcześniej czytałem kolebie się scroll na boki, ale poza tym chyba najbardziej mi się podoba, czytałem też o cięzkim przeskakiwaniu scrolla, wg mnie porównywalny do rivala jak nie nawet płynniejszy skok, obawiam się trochę tylko o dodatkowe przyciski - czy nie będę ich klikał przypadkowo i nie wiem jak z wagą, bez włożonych ciężarków waga raczej mi nie przeszkadzała (nie trzeba chyba ciężarków dokładać do myszki?).
Co do Roccata, też mi się bardzo podobał, myszka największa z nich i chyba najcieższa, myślę, że tylko palm wchodzi przy niej w grę pomimo sporej dłoni 20 cm (przy ss rival i g502 spokojnie fingerem też można chwycić), ale nie jest to dla mnie problem.
No i ostatni wybór ss rival, jakoś bezpłciowo do niej podszedłem, wygląd bez szału, zastrzeżeń w sumie żadnych nie miałem.
I pytanie teraz na co się zdecydować? Myszka będzie używana głównie do LoLa i CSGO (gdzieś znalazłem jakieś rozpiski myszke jakie używają pro gracze i tylko z tych 3 podanych widziałem Rivala, to był spis chyba 100 graczy, żaden z nich nie używał 2 pozostałych, czy to o czymś świadczy?)
Proszę o opinię tylko odnośnie tych 3 modeli, z góry dziękuję.
  • jaką obecnie myszkę używasz: jakaś bezprzewodowa za 50 zł
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: ciężko powiedzieć, nie ma mnie aktualnie w domu, więc ciężko powiedzieć
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: nieska/średnia
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): brak
  • w co grasz (podaj tytuły gier): głównie LoL, ale chcę wystartować z CS:GO, dlatego chciałbym coś dobrać głównie pod te 2 tytuły
  • jaką masz obecnie podkładkę: z ikei za 10zł :'d ale tym też chciałbym się zająć
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): nie używam bocznych, ponieważ ich nie ma, ale nie mam przeciwskazań, aby one były
  • twój budżet: chciałbym się zamknąć w 200 zł, ale nie miałbym nic przeciwko jak znalazła by się tańsza 100-150 :) ale 200 mogę przeznaczyć
  • jaki chwyt stosujesz: mała myszka w zestawie z lapkiem była, więc claw grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19-20 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: myślę, że tak, najlepiej na palma, ale jestem otwarty na wszelkie inne propozycje
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: oczywiście
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: póki co była niezawodna, po prostu potrzebuję czegoś lepszego
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? najlepiej, żeby tak było
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):
    I tutaj przechodzimy do sedna, nie jestem jakimś pro gamerem, dlatego też nie mam nie wiadomo jakich wymagań, powiem szczerze, oprócz samej fukncjonalności i polepszenia jakości gry względem mojej obecnej myszki, poszukuję po prostu ładnej myszki :) Mam na oku 3 propozycje:-Razer deathadder - niestety model, który mnie njabadziej interesował - chroma - nie mieści się w tym budżecie, nie wiem jak z innymi modelami deathadder sprawa wygląda, ale wydaję mi się, że było coś w nich awaryjnego-Steelseries Rival - o tej chyba wyczytałem najwięcej dobrych opini poza wycierającymi się bokami, które naprawili w najnowszej wersji 300 -no i na końcu te, które mi najbrdziej przypadły do gustu, myszki formy ROCCAT, nie wiem niestety jak one się sprawują i czy w tym budżecie znajdę coś sensownego, ale bardzo mi się podoba ich stylistyka, najbardziej KOVA PLUS

Dobór podkładki
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) - będzie dobrana pod nową myszkę :)
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? z ikei materiałową, obojętnie, tak by pasowała do LoLa i CSGO
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): myślę, że plastik, materiał bądź hybryda
  • jaki rozmiar by Cię interesował: bez różnicy
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: nie :)
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: Tak,jak w przypadku myszki, jakaś dobra pod LoLa i CSGO
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? najlepiej
  • maksymalna cena za podkładkę? 100
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.): Podoba mi się ROCCAT RAIVO :)
    Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam. :)
Odpowiedz
#2
Przy tej dłoni to Rival wydaje się odpowiedni, jednak Rival 300 kosztuje już ~270 zł, tyle co Chroma. Problem jest taki, że nie ma za dużo dobrych myszek w przedziale 150 - 200 zł. Te z 3310 zaczynają się od +230 zł (jedynie kone pure military na promocji jest po 180zł, ale jest mały). Te poniżej 150 zł zawsze mają jakieś "ale".

Za 235 zł masz np. Cougar 550m, ale nie wiem czy spodoba Ci się dosyć śliska powierzchnia.
Odpowiedz
#3
Chyba, że rival 100? Poza gumami z boku niczym się nie różni?
A jeśli chodzi o roccat kova plus , nie spisuje się za dobrze lub inne modele ROCCAT pod palma?
Ten Cougar ciekawy :)
Odpowiedz
#4
Rival i rival 100 różnią się wielkością, kształtem i sensorem, sensor w rivalu 100 jest niższej klasy, choć nienajgorszy patrząc na półkę cenową. Kova posiada bardzo słaby sensor nieadekwatny do półki cenowej. W zasadzie do grania w fpsy przyjmuje się, że sensor jest na pierwszym miejscu i nie ma znaczenia poziom gry, bo brak precyzji będzie najbardziej wpływał na tych słabszych czy początkujących graczy.
Tu masz spis myszy i sensorów http://www.test-gear.pl/sensor/
do dobrych sensorów na pewno należą: pwm3366, pwm3310,s3988,a3090,s3888
Odpowiedz
#5
@Cesarzu: a jakąś alternatywę chociaż z Roccat byś polecił, czy niestety nic się nie łapie?
Chyba tylko kone pure military?
Odpowiedz
#6
Z roccata masz właściwie tylko 3 myszki warte uwagi, 2 są za małe (kone pure military i savu) a 3 - kone xtd optical jest za droga :P
Rival jest chyba jedynym sensownym wyborem pod dużą rękę.
Odpowiedz
#7
Cougara nie mogę nigdzie znaleźć póki co.
Myślę co wybrać - czy tego roccata pure black edition czy ss rival?
Co myślicie? Bardziej podoba mi się roccat, ale nie wiem jak sprawa się będzie miała np. przy dłuższym graniu (bo co innego w sklepie przymierzyć a co innego jak się użytkuje przez dłuższy czas), może ktoś ma wiedzę na ten temat? Czy długość myszki roccata nie będzie dla mnie problemem przy mojej dłoni 19/20 cm?
Aha i pytanie, jaki jest sensor w tej black edition, u Was na str. wyczytałem, że 3310 (podejrzewam, że tak jest, ale wolę się upewniń), ale gdzieś w necie jak czytałem jakieś opinie i widziałem, że ludzie coś pisali o A3090, jak to jest?
I ostatnia rzecz - jaka jest różnica między tymi rivalami? Czy któraś z nich jest modelem 300, czy on dotyczy tylko i wyłącznie wersji CSGO? Chodzi mi o to, czy to jest ten nowszy model, w którym się nie wycierają tak te boki.
http://proline.pl/?p=SS+RIVAL
http://proline.pl/?p=PERSTSMYS0031

Polecacie coś poza tym, czy to jedyne rozsądne wybory w tym przedziale cenowym?

Z góry dziękuję.
Odpowiedz
#8
Black edition to po prostu podstawowa wersja roccata kone pure na sensorze laserowym avago9800, czyli gorsza wersja. Tak jak pisałem wyżej, kone pure będzie najprawdopodobniej dużo za mały.
Z tego co widzę, poza elitarnym, wyjątkowym i niepowtarzalnym designem rival 300 względem oryginalnego rivala różni się nowszymi przełącznikami, za to płaci się dodatkowe 70 zł.
Oryginalny rival w najnowszej serii powinien być pozbawiony problemu wycierających się boków, w innym przypadku powinni wymienić mysz na gwarancji.
Odpowiedz
#9
blak edition podobno ma 3310, tak w X-komie twierdzą. Podobno to odświeżona wersja opticala, 5000 dpi to standard dla 3310.
Odpowiedz
#10
@edit: dłoń 19/20 cm*
Czyli Rival 300 dotyczy tylko i wyłącznie wersji CSGO, dobrze rozumiem?

Chcę się upewnić tylko jeszcze - ten Rival to jest jaka wersja - podstawowa czy nowa, boczne gumy nie powinny się w nim wycierać?
http://www.x-kom.pl/p/167048-mysz-przewo...zarna.html
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
4 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.