• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Następca dla Alcora
#1
Hej, jako ze ostatnio totalnie starł mi się jeden ze ślizgaczy w moim Alcorze (po dwóch latach uzytużytkowania) zastanawiam się nad zakupem nowej myszki. Jako iż na przestrzeni tego czasu nieco zmienily się moje preferencje odnosnod myszki przedstawiam ponizej listę moich preferencji:
  • jaką obecnie myszkę używasz: CM Storm Alcor
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800 DPI
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): srednio niska
  • czułość w Windows: taka jak w grach
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): brak
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): nie gram już w fpsy :D
  • w co grasz (podaj tytuły gier): League of legends
  • jaką masz obecnie podkładkę: Tesoro aegis x2
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2 przyciski boczne, 2 przyciski główne plus rolka
  • twój budżet: do 250 zł
  • jaki chwyt stosujesz: Palm
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Wygodnie mi z obecnym
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Wszystko było ok może nieco lepsze skizgacze by się przydały
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Raczej tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Nie musi mieć sterowników ani rgb, przydałoby się aby była podbna do alcora
Ogólnie zastanawiam się nad MM530 ze względu na zbliżony wygląd ale zniechęcają mnie te boczne gumy, z drugiej strony zastanawiam sie nad Logitech g603.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
|Ninjutso Origin One X|SS QcK Large|RAZER Ornata Chroma|HyperX Cloud II Wireless|
Odpowiedz
#2
jeszcze rival 310 możesz rozwazyc

jak do lola to g403 tez sie nada, no chyba ze wolisz ciezsza ale ma byc bezprzewodowa to g603 spoko bedzie
Odpowiedz
#3
https://allegro.pl/slizgacze-do-ie-4-0-m...97934.html


tu masz slizgacze lepsze od oryginalnych 2 komplety w cenie
Odpowiedz
#4
A rozważałeś DM1 Pro S ? Fajna mysz z bardzo dobrym sensorem

https://www.morele.net/mysz-dream-machin...te-774743/
Odpowiedz
#5
Jeśli grasz głównie w gry typu MOBA, to zwróciłbym uwagę na dobre przyciski, a te zazwyczaj są najlepsze w myszach, w których przycisk jest odseparowany od obudowy. Masz takie między innymi w nowszych modelach logitecha: g403, g203, g pro, Steelseries: rival 310, /sensei 310 itp, ale moim zdaniem ciekawą opcją pod kątem przycisków i kształtu mogłyby być myszy cougara: Revenger S lub Surpassion. Obie, w przeciwieństwie do myszy Logitecha i CMa MM530, mają dodatkowy komplet ślizgaczy, więc wspomniany przez ciebie problem z wytartymi ślizgaczami nie będzie stanowił przeszkody przez znacznie dłuższy czas, poza tym są znacznie bliżej Alcora pod względem kształtu, niż wyżej wymienione: g403, g603, rival 310 i DM1 Pro. Revenger S będzie ciut większą i proporcjonalnie szerszą wersją Alcora/mm530, a Surpassion jest prawie że kopią kształtu Alcora/mm530, ale pomniejszoną.
Odpowiedz
#6
Dzięki za odpowiedzi nie spodziewałem się tylu propozycji :D Z zaproponowanych przez was myszek podoba mi się Surpassion, Rival 310 oraz g403 inne odrzuciłem ze względu na zbyt słabe wyprofilowanie lub nieakceptowalny wygląd (wiszący scroll w Revengerze S). Mimo wszystko chyba zdecyduję się na g603 ponieważ można z kodem rabatowym wyrwać ją na x-komie za 200zł, a jest to chyba po prostu bezprzewodowa wersją g403 o ile się nie mylę. Co do DM1 Pro ta myszka na zdjęciach wydaje się nie być w ogóle profilowana.
|Ninjutso Origin One X|SS QcK Large|RAZER Ornata Chroma|HyperX Cloud II Wireless|
Odpowiedz
#7
Zalecałbym przymierzyć w sklepie stacjonarnym przed zakupem, w większych marketach można znaleźć wystawione g403/g603/g703 (wszystkie mają tą są obudowę). Mycha ma dość specyficzny i, moim zdaniem, nieproporcjonalny kształt.
Dodam jeszcze, że logitech niestety nie ma zbyt dobrych ślizgaczy.
Co do DM1, to faktycznie jest to mysz symetryczna.
Odpowiedz
#8
Odkopuję post bo jakoś tak wyszło że się z moim alcorem przemęczyłem jeszcze prawie rok :D Myślę że teraz na serio będę musiał go wymienić z tego co widziałem Surpassion już dość trudno dostać w sklepach na allegro znalazłem za 190zł po wliczeniu przesyłki, w kwocie do 200zł to najlepszy wybór? Preferencje się nie zmieniły poza jeszcze większym naciskiem na MOBA, i posiadam nową podkładeczkę QcK Large
|Ninjutso Origin One X|SS QcK Large|RAZER Ornata Chroma|HyperX Cloud II Wireless|
Odpowiedz
#9
Hej.

Rival 310
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...rival-310/

Logitech G403
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...igy-wired/

Warto zafrapować się również gromkim tytułem "Model O":
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...s-model-o/
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#10
Dzięki za odpowiedź, co do myszek to właśnie myślałem nad tym logitechem G403, Model O odrzucam bo myszki symetryczne do mnie nie przemawiają, zależy mi przede wszystkim na podobnym wyglądzie/chwycie do alcora.
Jak już wyżej pisałem raczej unikałbym myszy z gumami po bokach, alcor jest wykonany w całości z plastiku a i tak trzyma się go pewnie, co do rivala to jak przymierzałem się do 110 (o ile się nie mylę) to był beznadziejnie wykonany i bardzo malutki.
Zowie EC1-A wydaje się być podobna do alcora może to ona będzie idealnym wyborem?
|Ninjutso Origin One X|SS QcK Large|RAZER Ornata Chroma|HyperX Cloud II Wireless|
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.