• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podkładka trwała
#1
Cześć, jakiś czas temu pomogliście mi tutaj dobrać podkładkę pod mysz - padło na Roccat Taito 2017 King Size. Podkładka bardzo przyjemna, odpowiedni ślizg, całkiem dobry rozmiar, ale niestety wytarła mi się i to dość znacznie (jakieś 30-40% powierzchni), mniej więcej na środku. W tym wytartym miejscu zmienia się ślizg (jest odczuwalnie wolniej), co przekłada się na pamięć mięśniową w grze, a nawet przy samym korzystaniu z pulpitu jest dość uciążliwe. Podkładka miała dopiero 5-6 miesięcy, więc moim zdaniem to dość słabo jak na podkładkę za 90zł.

Chciałbym coś o dość podobnym ślizgu (żeby się nie przyzwyczajać na nowo), ale jednak na rok czy dwa lata, skoro płacić 100zł za kawałek szmaty ;P Ewentualnie jeśli jest coś dobrze zrobionego, a trzymającego te pół roku w cenie do 50zł to też może być.
Zależy mi bardzo na równomierności ślizgu w osiach X oraz Y i po skosie. 
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze): G502, będę prawdopodobnie zmieniał (sensor nie ulegnie zmianie).
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? Roccat Taito 2017 King Size, chciałbym podobną szybkość.
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): Mateirałową
  • jaki rozmiar by Cię interesował: Minimum 380x460 max 4mm grubości
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: Jeśli ok. 100zł to żywotność 1-2 lata, jeśli do 50zł to 6-9mscy żywotności może być. Wolałbym jednak żeby się nie wycierała.
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: Podobną szybkość do Roccat Taito 2017, przyzwyczaiłem się.
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce?: Tak
  • maksymalna cena za podkładkę? Max 120zł za trwałą (1-2 lata), do 50zł za mniej trwałą (6-9msc).
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.): Czarna, logo w rogu i najlepiej jak najmniejsze, max 4mm grubości, bez żadnych obszyć.


Co sądzicie o QCK+? W sensie żywotności i podobieństwie ślizgu? Warto płacić za nią 70zł? Starczy mi na ponad rok?
Zowie G-SR? Rozmiar jak dla mnie idealny, ale cena dość wysoka. Czy to odpowiednia cena za wytrzymałość?

Może jakieś inne propozycje?


Co do trwałości, to załóżmy ekstremalnie, że przy brzydkiej pogodzie i braku ciekawszych rzeczy grałbym 6h dziennie przez rok ;D 
Dodam jeszcze, że mam gram głównie w CS:GO z dość niską czułością myszy, przez co wykonuję szybkie i długie ruchy przez całą podkładkę.
Odpowiedz
#2
Moim zdaniem QCK
G-SR to strata hajsu obecnie, Taito to taka lepsza jakościowo G-SR (miałeś pecha?)
Innych wolnych nie miałem, QCK jak będziesz dbał to Ci trochę posłuży.
Odpowiedz
#3
Czy dbał to nie wiem, nie robię z podkładką niczego dziwnego... dlatego trochę dla mnie dziwne że taito mi się tak wytarła po 5 miesiącach że ślizg się wyczuwalnie zmienił.
Odpowiedz
#4
Miałem Qck, niestety synonimem wytrzymałości to ona nie jest.
Strasznie łatwo się brudzi, moja po myciu zaczęła się odklejać.
Na pewno ślizg nie będzie jednolity po roku.
Osobiście, postawiłbym na GS-R.
Po kilku miesiącach się "dociera" i potem jej ślizg na długo pozostaje taki sam.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Tylko jak podkładka się dociera to raczej nie równomiernie, a tam gdzie najczęściej jeździmy myszką. To samo z taito mi się właśnie zrobiło... nie wiem już czy nie lepiej kupić cokolwiek za 30 zł ;p
Odpowiedz
#6
Najzwyczajniej w świecie, obróciłbym ją ;5
A4techy to takie jeszcze gorsze jakościowo Qck, więc w ciągu roku kupiłbyś pewnie z 2, jak nie 3.
Już lepiej dopłacić do DMa, który rzeczywiście dobrze się uplasował w kwestii jakości.
Oczywiście jeżeli mowa o kwocie ~50zł.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
Obrócić nie mam jak xd co mi za różnica czy wytarte będzie z prawej zamiast z lewej skoro to i tak obszar na prawie pół podkładki, a mam tak niska czułość myszy że jeżdżę po całej i tak czy tak co chwilę na to wpadam, a uwierz że jest to bardzo niekomfortowe, szczególnie w grach.

Nie ma żadnych normalnych materiałowych co się nie wycierają po pół roku? ;p

I jaka ta poskładka DM?
Odpowiedz
#8
Jeżeli chodzi o szybkość - średnia.
Całokształt całkiem okej, w tym budżecie nawet można rzec... najlepsza.
Wierzyć nie muszę, bo i tak pewnie grasz na większej niż moja ;)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#9
Może się skuszę na tą dm pad l. Skoro podkładka za 90zł potrafiła się wytrzeć po 5 miesiącach to chyba nie ma co tyle płacić, ta pewnie też tyle czasu pożyje.

Myślę czy nie brać od razu x2 bo na hardPC wychodzi 29 zł podkładka a 12 przesyłka xd 
Dużo szybsza będzie od taito 2017?
Odpowiedz
#10
Nie miałem Taito na własny użytek, więc nic nie stwierdzę w tej kwestii.
Wolałbym kupić najpierw jedną, nie wiadomo jak wypadnie ślizg.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
5 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.