• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura niskoprofilowa do 200-250
#1
Dobór klawiatury
  • twój budżet: do 200-250
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? membranowa (nożycowa) - koniecznie niski skok/profil
    • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:

    1. czy masz masywne dłonie czy nie? duże niezbyt masywne :)
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? tak
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? nie
  • czy chcesz podświetlenie? niekoniecznie, chociaż byłoby miło jakby było :)
  • czy chcesz makra? niekoniecznie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? niekoniecznie
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? nie, mam za duże ręce, więc podpórka bardziej przeszkadza niż pomaga
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? koniecznie pełna
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Mój ideał to nieprodukowana już logitech ultra-x
Gram okazjonalnie, jak znajdę czas :) więc dobrze by było żeby klawiatura nie przestawała działać po wciśnięciu 2-3 klawiszy. Obecnie mam A4-tech X-Slim KV-300H, ale po intensywnym użytkowaniu klawisze już nie chodzą tak jak powinny. Podoba mi się w niej, że jest masywna i nie "łazi" po biurku, więc dobrze by było, żeby nowa też dobrze trzymała się podłoża. Podsumowując prosta, wygodna i wytrzymała klawiatura typu laptopowego bez zbędnych bajerów, chociaż nie obrażę się jak będzie podświetlana :)
#2
Masz dwie opcje - Cougar 200K lub Gigabyte Force K7. Ta wyglądająca ,,bardziej" jak zwykłe klawiatury membranowe to Force K7, ostatnio troszkę podrożała ale nadal funkcjonalna, dobrze wykonana no i z niskim skokiem ;)
#3
Właśnie tak czytam recenzje tych klawiatur i chyba też skłaniam się ku gigabytowi - mam tylko nadzieję, że klawisze f1-f12 działają normalnie, a te dodatkowe funkcje dopiero po przytrzymaniu klawisza fn?
#4
oczywiscie ;)
#5
Pytam bo spotkałem się niektórymi klawiaturami która naśladują ten głupi trend z laptopów, gdzie właśnie "efki" normalnie działają dopiero po wciśnięciu fn :/
#6
tutaj musisz przytrzymać ;) chyba normalnie, ja się tylko z takimi spotkałem ;D
#7
Ewentualnie ten nowy Cougar Vantar
#8
Jakieś opinie nt. tego Cougar'a? bo testów w sieci jak na lekarstwo, a z togo co widziałem na youtube, to podświetlanie samych klawiszy kiepsko wygląda. Do tego te odpustowe mruganie, :) które na szczęście da się wyłączyć - ale nie wiedzieć czemu, większość youtuberów na tym się skupia.
#9
nie miałem jej, ale już szczerze wolałbym wziąć Natec Medusa 2 niż tego cougara.
#10
tzn na 90% jestem zdecydowany na tego force k7, czekam tylko na zwrot kasy ze sklepu za m.in nieudany zakup klawiatury (Dell KB216).


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.