• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tanie słuchawki z mikro głównie do gier
#1
  • jakie obecnie używasz? Chyba Tracer Shark, są tak styrane, że ciężko poznać ale sprawowały się dobrze, nawet dało radę polutować jak się lewa słuchawka popsuła wieki temu.
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
    - jeśli tak – to jakiej?
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie? Nie mam pojęcia.
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej Lenovo 20217, nazwa modelu płyty głównej niedostępna (tak jest napisane). Karta dźwiękowa wbudowana od Realteka
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) 80% do gier, 17% do muzyki, 3% słuchanie JKM
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? bass, trap, filmowa, klasyczna, elektroniczna, Budka Suflera
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? CS GO, jakieś FPP ewentualnie
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? jak najmniej, powiedzmy +-100zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? jedno i drugie
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Jeżeli chodzi o to, o co myślę, że o to chodzi, to zamknięte, niech bardziej wygłuszają niż przepuszczają.
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę)? chyba większą
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? tak, 2 razy na tydzień telepanie w walizce
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Z mikrofonem, na mini jacka, nie na usb, takie, aby całe ucho się zmieściło ale nie za wielkie (w tych tracerach były idealne).
Odpowiedz
#2
ej, a jakby ten mikrofon był doczepiany do kabla, tak, ze nie będzie Ci wadził ?
Odpowiedz
#3
Pewnie chodzi o tego zalmana. Wolałbym wbudowany ze względu na to, że ten zewnętrzny będzie pewnie łapać dźwięki z otoczenia (dużo ich), jest to dodatkowy kabel i nie wiem gdzie miałbym go przyczepić. Jednakże jestem otwarty na propozycje.
Odpowiedz
#4
tak samo łapie jak ten w mikro ;)
Do 100 zł masz imo tylko dwie sensowne opcje: Superlux HD681 lub ISK HP-580 i do tego właśnie tego zalmana
Odpowiedz
#5
uzupełnię:
HD 681 - detaliczne, mało basu względem HP580, duża scena (zwłaszcza na tą cenę) niektórzy ich nie lubią ze względu na ,,kłujące góry" inni wręcz kochają... Jak nie lubisz ,,pisków" itp. ogółem świsty i takie rzeczy to radzę wziąć HPki, bo:
HP 580 - mają lepsze nauszniki, dużo basu (o wiele więcej), tzw. ,,nosową górę" tzn nie kłuje i jest taka niewyraźna, zaokrąglona, pozycjonowanie jest spoko, troszkę bas to utrudnia, ale jest porównywalnie (lepiej posłuchać jak coś dobrze jebnie, a nie męczyć się jak coś ciągle Ci śwista w głowie ;D) Sceny są podobne. Obie mają po 32 omy więc do integry jak ulał.
Ja na twoim miejscu wziąłbym HP. Zobacz użytkownika XeXu on ma HPki, niestety dezerter tutaj nie zagląda, ale moze cudem ci odpisze.
PS odkładaj na jakąś kartę, uwierz mi dużo daje nawet taki wykastrowany Xonarek ktorego mam. A do HPków duecik z jasną kartą dźwiękową dobrze zrobi, bo raz poprawią się góry, dwa względem integry tony niskie zawsze się jakoś poprawiają
Odpowiedz
#6
A czy znajdą się jakieś słuchawki z wbudowanym mikrofonem? Zależy mi alby były lepsze od poprzednich, które na głowie leżały idealnie i aby były co najmniej tak samo wytrzymałe ponieważ często walają się w walizkach. Nie muszą mieć kokosów, mają być jak najtańsze i komfortowe. I jeszcze jedno, czy słuchawki które miałem były zamknięte czy półotwarte, od czego to zależy? Fajnie by było aby te nowe miały taki sam kształt pada, nie wiem czy mi się wydaje, czy w tych co zapodaliście pady są takie ogromne? Można sprawdzić ich wymiary?
Odpowiedz
#7
Zamknięte czy otwarte czy jeszcze półotwarte to budowa słuchawek - z rzeczy praktycznych otwarte przepuszczają wszelkie dźwięki z otoczenia (czyli nie wytłumiają), zamknięte tłumią (wygłuszają), a półotwarte to hybryda, ale praktycznie tłumią niewiele. Dla mnie jeśli sluchawki mają słabą budowę to jak są zamknięte to mogą być bardzo nieprzyjemne (np. HMC631) bo uszy czują się jak w zbiorniku pod ciśnieniem.
Co do mikrofonu, to się uparłeś. Jak się coś zmienia to na lepsze. Tzn. mikrofon zewnętrzny, czy to stojący czy jakiś inny, jest dużo lepszy od takiego w tych Tracer Shark czy innych tego typu tanich headsetów. Zobacz sobie MT391 - rewelacja jak dla mnie. Kupiłem go i nie żałuję. Oczywiście mikrofony wbudowane mogą być dobre (np. HMC631), ale większość nie (np. ten w HyperX jest tragiczny, a to jedne z lepszych słuchawek).
Co do słuchawek - te które Ci podałem na ogół przez ludzi są uznawane za wygodne - w tym przeze mnie. To inna budowa, pałąk się dostosowuje. Dwa to inna cena od Sharków i inna jakość materiałów (lepsza). Poza tym dźwiękowo jest przepaść (oczywiście na lepszych kartach dźwiękowych różnice są coraz większe, ale nawet na integrze widać sporą różnicę). Mam kolegę który ma takie wynalazki i jak przyszedł do mnie to powiedział coś w stylu:
-Ty, jak to dobrze brzmi, zawaliste. Jest w tym dużo prawdy. Jego poprzednie Genesisy miały dźwięk jak z pudełka. Także ja to widzę tak: HP 580 + MT 391 (po prostu zorganizuj miejsce na biurku)
Odpowiedz
#8
Problem w tym, że ten zestaw ma być jak najbardziej zgrabny i mobilny. Przenoszenie się 2 razy a tydzień z tyloma kablami nie wchodzi w grę, a mikrofon stacjonarny to w moim przypadku najgorsze rozwiązanie. Brałbym tego zalmana, ale mieszkam w takim otoczeniu, że mikrofon pod słuchawką łapałby wszystko tylko nie to co ma łapać, czyli mój głos. Tak więc mam zamiar kupić słuchawki z wbudowanym mikro i kryterium jakie mnie interesuje jest takie, że mają być pod każdym względem nie gorsze niż poprzedniczki. Wiem, że to ogranicza wybór, ale na finanse nie poradzę. Gdyby się znalazły takie HP 580 z wbudowanym mikro byłyby idealne :).
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
Odpowiedz
#9
Rzecz w tym, że mikro takie w słuchawkach raz, że zapewnia gorszą jakość dźwięku, dwa też łapie dźwięki z otoczenia.
Odpowiedz
#10
Na pewno nie łapie więcej dźwięków z otoczenia niż mikro w słuchawkach umiejscowione przy ustach, może i zapewnia gorszą jakość, ale w tym wypadku i przy takim przedziale cenowym i tak nie będę się spodziewać cudów, słuchawki mają być po prostu nie gorsze od poprzedniczek. Proszę mnie nie przekonywać ciągle do tego zewnętrznego mikrofonu, ponieważ gdyby Pan był w mojej sytuacji także nie chciał by Pan go używać.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.