• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechanik do 1000zł
#1
  • twój budżet: 1000zł
  • rodzaj klawiatury: mechaniczna. Interesuje mnie skok około 2 mm. Testowałem switche w sklepie Cherry MX i Razera. Najlepiej pisało mi się na REDach od cherry i GREEN od razera(tylko ze za glosne) Żółte były zbyt reaktywne. A pomarańczowych nie mieli. 
    Użycie na ten moment z 60% gry i z 40% pisanie. Ale były sytuacje, że pisanie to było 80% do 20% grania. Więc musi być w miarę uniwersalna.
  • czy chcesz podświetlenie: Tak, najlepiej RGB
  • czy chcesz makra: Tak
  • czy chcesz dodatkowe klawisze: Tak, przede wszystkim klawisze z lewej strony pod gry. Aczkolwiek multimedialne też na plus.
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek: Tak. 
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless: Chcę mieć część numeryczną.
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Przeglądam sobie od dłuższego czasu klawiatury i recenzje. Zacząłem od modelu Logitech G910 Orion Spectrum RGB ale wszyscy odradzali ich przełączniki. 
    Późniejsze rozeznanie doprowadziło do dość popularnych wyborów RAZER BLACKWIDOW CHROMA V2 oraz CORSAIR K95 PLATINUM. Zastanawiałem się też nad Das Keyboard 5Q ale nie wiadomo kiedy będzie dostępny i nie ma dodatkowych przycisków.
    Wielu ludzi mówi, że odnowiona wersja blackwidowa wypada podobnie do K95. Z tym że dla mnie ładniejszy jest razer. No i ma jedną z najlepszych podkładek pod nadgarstki jakie można dostać z klawiaturą. Ergonomia jest dla mnie ważna i ta podkładka wpasowująca się w konstrukcje klawiatury stanowi duży atut u Razera. Natomiast słyszałem opinie, że ta podkładka od corsair szybko się ściera i jest nieprzyjemna. Dodatkowo ta fatalna czcionka na klawiszach corsaira. Przeglądałem klawiatury Topre i Cooler Mastera, ale dość pobieżnie, bo dla mnie są brzydkie. 

    Wiem, że dużo ludzi na tym forum odradza Razera. Ale nie mogłem znaleźć za dużo odniesień bezpośrednio do tego konkretnego modelu. Czy jest w nim coś co powinno zniechęcić mnie od kupna? Albo czy jest jakaś ładna alternatywa spełniająca pozostałe kryteria, które wymieniłem powyżej?
Odpowiedz
#2
a rozważałeś SS Apex m750 ? - http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...apex-m750/

mozesz sobie zaprogramowac wszystkie przyciski pod co chcesz, wiec nie potrzebowałbyś dodatkowych myślę, do tego cała reszta spełnia twoje wymagania. QX2 to gaterony czerwone, w kliku są jak cherry mx, a naszym zdaniem nawet równiejsze, fajniejsze :)
Odpowiedz
#3
dobrze gada kolega ;D masz hajs to spróbuj
Odpowiedz
#4
A Corsair k95 ?
Odpowiedz
#5
nie kazdy wie w co sie pakuje z tymi bocznymi przyciskami, reka głupieje i zle sie układa bo zamiast pustej przestrzeni ma przyciski po lewej, dlugi schodzi zanim sie czlowiek przyzwyczai, dlatego rozwazalbym wczesniej opcję bez tych przycisków, no chyba ze jest teego w 100% pewny to jak najbardziej tego corsaira mozna brac
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.