• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
proszę o poradę - jaka mysz dla mnie
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: zwykła, ostatnio była Zowie EC1-A – była za duża (za długa i zbyt obszerna
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1200-1600
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): wysoka
  • czułość w Windows: piszę z innego komputera i nie moge sprawdzić; mam Win 10, niczego tam nie zmieniałem
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): ----
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ---
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Battlefield 4 i inne shootery FPP
  • jaką masz obecnie podkładkę: szmaciankę, coś jak Steelseries QCK
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): górne 2, scroll, 2 boczne
  • twój budżet: 280,- zł
  • jaki chwyt stosujesz: palm grip; lubię czuć podkładkę kciukiem (tak więc boczne powinny być nisko) oraz małym palcem, ewent. jeszcze serdecznym
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): obojętnie, mogę się przystosować
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? : praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19 cm; od czubka środkowego do linii kciuka – 12 cm; lubię małe myszki, fajnie mi leży taki np. Logitech m 210, który ma wymiary: 10,7 cm x 6 cm x 4 cm; niestety, nie sprawdzałem go w grze;
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? - 2,1 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: odnosząc się do Zowie EC1 A – za duża, zbyt wypukła
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? : nie
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): bez zwariowanego podświetlenia, którego nie można wyłączyć, ergonomiczny kształt
Odpowiedz
#2
podkładka? jak nie jest to zwykłe coś to powinno mieć logo ;D
Napewno palm do myszki 10 cm o dłoniach 19 cm?
Według mnie pasowałaby Ci ZA13 od Zowie.
Odpowiedz
#3
(01-10-2017, 02:52 PM)Czyszczu napisał(a): podkładka? jak nie jest to zwykłe coś to powinno mieć logo ;D
Napewno palm do myszki 10 cm o dłoniach 19 cm?
Według mnie pasowałaby Ci ZA13 od Zowie.

Dziś ma czas na namysł, mam Zowie ZA13 u siebie, mogę sprzedać, nówka sztuka, inaczej zwracam na dniach do sprzedawcy :)
Odpowiedz
#4
Słusznie. Mój chwyt to bardziej fingero-palm. Z tego, co znalazłem w sieci, pod względem rozmiarów wstępnie nadadzą się: Logitech g102 i Roccat Kone Pure. Logitech tylko import, ponoć zdarzają się niedorobione egzemplarze. Czyli co - Roccat?
Odpowiedz
#5
(01-11-2017, 12:08 AM)panzeb napisał(a): Słusznie. Mój chwyt to bardziej fingero-palm. Z tego, co znalazłem w sieci, pod względem rozmiarów wstępnie nadadzą się: Logitech g102 i Roccat Kone Pure. Logitech tylko import, ponoć zdarzają się niedorobione egzemplarze. Czyli co - Roccat?

Polecam Roccat jak najbardziej. Solidna, precyzyjna, używam już kilkanaście dni, przetestowałam kilka firmowych myszek i póki co nie znalazłam lepszej. Tylko kup wersję Black Edition np. ze sklepu x-kom.pl, ma lepszy sensor.
Odpowiedz
#6
Ewelina, wczoraj w nocy kupiłem myszkę, o której piszesz, i to w proponowanym przez Ciebie sklepie :). Dzięki.
Odpowiedz
#7
może być trochę za mała, jeśli tak będzie to niepotrzebnie kupowałeś zbyt szybko
no ale bądź dobrej myśli
Odpowiedz
#8
(01-11-2017, 02:56 PM)Czyszczu napisał(a): może być trochę za mała, jeśli tak będzie to niepotrzebnie kupowałeś zbyt szybko
no ale bądź dobrej myśli

nie wiem jak to z 19 cm dłonią, na 17 pasuje świetnie, na claw gripa dobra przy większej dłoni, jeśli lubi palm to może być trochę przymała, ale to niech sam zobaczy, na spokojnie potestuje w domu, pogra, może akurat będzie dobrze leżeć :) A Roccat w swojej ofercie ma kilka ciekawych myszek, więc jest z czego wybierać.
Odpowiedz
#9
Witam po dłuższej przerwie. Roccat Kone Pure Optical Black Edition to myszka dla mnie! Bardzo mi podpasowała, jest niczym przedłużenie dłoni. Zapominam, że używam myszy i o to przecież chodzi. Super myszka za śmieszne - jak na jej jakość - pieniądze. Polecam. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#10
Jej aż miło się zrobiło! Cieszę się że mogłam pomóc chociaż Tobie, bo sobie nie mogę :D :D Ja niestety nie mogłam się przyzwyczaić do wcięcia na kciuk, chociaż bardzo chciałam.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.