• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
myszka ~200zl Claw
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: A4 Tech XL-760H
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): srednia
  • czułość w Windows: default
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):default
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):12cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS:GO , Diablo 3, WoW, roznej masci moby (lol data hots itp)
  • jaką masz obecnie podkładkę: qck mini / niedlugo zmiana na a4tcha x7
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): uzywam 2 boczne po lewej
  • twój budżet: ogolnie to granice rozsadku , raczej kupowalem do tej pory a4techy do 80 zl takze tez nie chce odrazu leciec na myszke za 300zl , najlepiej to gdzies do 150zl
  • jaki chwyt stosujesz: Claw
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 17,5cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,8cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: od kilku lat (moze z 8) gram na 800 takze ciezko bedzie mi sie przestawic na inne
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: czasem myszka rusza kursorem pomimo podniesienia jej z podkladki , zepsul sie scroll , o dziwo mikrostyki nie maja jeszcze 2kliku;p
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): musi miec wzorki rozowego kucyka i swiecic w nocy , czasem niech posmyra mnie po lechta... , nie no joke
ogolnie to juz mialem kupowac rivala 100 , trzymalem przez chwile w lapie i pod moj chwyt lezala w rece idealnie,
mam jednak kilka watpliwosci przed zakupem po przeczytaniu kilku postow z waszego forum
1- sensor , spotykam sie z opiniami ze jest znacznie gorszy
2- niemoznosc zmianu dpi , nie ma 800 , jest bodaj 1000 tylko albo 600 , nie wiem czy przez 200 dpi nie bede w stanie przyzwyczaic sie do nowej predkosci , o ile w grach to sobie dostosuje , o tyle w codziennym uzytkowaniu windowsa wydaje mi sie ze moze to strasznie przeszkadzac
3- czy warto doplacic do innej?

jezeli chodzi o inne , to dzisiaj poszukam jeszcze do przymiarki CM Storm Alcor , dobre opinnie , (moge miec stare 800 dpi) tylko nie wiem czy bedzie dobry pod mojego clawa

mysle jescze nad :
kinzu v3
najtansza opcja - A4 Tech Bloody Blazing A90 Czarna (A4TMYS45083)

raczej przymierzam sie do zakupu lokalnie bo nie mam pojecia jak jest z gwarancja , (czy uznaja dwuklik , dziwnie dzialajacy scroll ? ) bo pewnie przez neta to ja ponosze koszty wysylki , to juz wole kupic te 2 dychy drozej , albo myszke o klase lepsza , ale moze jestem w bledzie

i tak wlasnie rival100 do ktorego sie najbardziej przymierzam dostane u siebie za 170zl
i w tym momencie nasuwa mi sie pytanie czy nie warto doplacic , do jakiejs fk1 itp

sie rozpisalem
Odpowiedz
#2
To jest tak, że ten a4tech co miałeś jest typową claw gripową myszką i przesiadka na coś dłuższego i węższego może być trudne (czyli np. Alcor lub A90). Rival 100 z kształtu powinien rzeczywiści lepiej pasować, ale powinieneś się wtedy przyzwyczaić do 500 dpi (ten sensor działa podobno niemal jak stare A3050). Do CSa lepszy na pewno będzie optyk, do innych gier nie ma to już znaczenia. Moim zdaniem jeżeli miałbyś już wydawać ok 170 zł to zdecydowanie lepiej przemyśleć dozbieranie do produktów klasy wyżej i na twoim miejscu wybrałbym zowie EC2-A (Fk1 będzie za długa, FK2 jest bardziej palmo/claw gripowa). Ewentualnie za ok 120 zł masz Xornet II, popytaj w sklepach czy mają ją do pomacania (ewentualnie xorneta I, który ma ten sam kształt). Jest jeszcze opcja, która być może będzie najlepsza dla Ciebie, ale tylko po wcześniejszym przymierzeniu w sklepie, czyli Logitech G303 (w saturnach/media ją przeważnie mają) i kosztuje ok 200 zł.
Odpowiedz
#3
Xornet odpada , strasznie przeszkadza mi miejsce na palce po prawej stronie ( kumpel ma ta myche i jak chwile na niej siedzialem to myslalem ze mnie szlak trafi przez to :p )

G303 macalem , z tego co pamietam wydawala mi sie za mala , tyl za niski i musialem bardziej trzymac jak jak finger , bardziej pasowal mi z tego co pamietam 502

zowie o tyle mam problem ze w zadnym sklepie u mnie nie ma do pomacania wiec raczej wybor padnie na rivala100

Rozumiem ze najlepiej przyzwyczaic sie do tych 500dpi , nic nie zmieniac w szybkosci kursora w windowsie ?
Odpowiedz
#4
zamowilem rivala100 w mediaexp za 140zl (w salonie cena 170...) odbior dalem w sklepie wiec moze jeszcze dzisiaj odbiore,
dam relacje jak sie sprawuje
Odpowiedz
#5
daj daj :)
Odpowiedz
#6
myszka jescze do nich nie doszla , btw dzisiaj widzialem w mediam g502 za 200zl , pierwszy feeling byl git , ale czytam ze to myszka pod palma , jutro obadam jeszcze raz bo niezle mi lezala pod mojego clawa , chyba ze sie myle i all wyjdzie w domu
Odpowiedz
#7
k , g502 mialem brac ale sie okazalo ze zostala 1 sztuka , wystawowa , stan tragiczny , slizgcze do wymiany , porysowana itp , wiec sobie odpuscilem
smieszna sytuacja , dostalem o 20:55 maila ze jest do odbioru rival , a ze bylem 3min drogi rowerem to sie wybralem
(pomyslalem sobie ze pewnie dali takie info chociaz pewnie jescze nie ma ) i sie nie pomylilem , pani szukala gryzonia lecz nie mogla znalesc , widzialem ze poszla do kolegi a kolega wzial z polki ,( wczesniej bylem z rana to powiedzieli ze musze czekac na paczke :P )

narazie tylko podlaczylem i musze raczej na 1000dpi jechac , 500 jest za wolne , za mala podkladka i chyba 2x wieksze ruchy potrzebne by byly
wiecej napisze po kilku dniach jak sie juz przyzwyczaje :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.