• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór myszy i podkładki
#1
Cześć potrzebuje pomocy w wyborze myszy i podkładki do niej jeśli jest taka potrzeba.
  • jaką obecnie myszkę używasz: Razer deathader 2013
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): Niska
  • czułość w Windows: 6
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): Nie wiem dokładnie ile, ale bardzo mało
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Obecnie CS:GO Diablo 3, ogólnie dużo FPS-ów
  • jaką masz obecnie podkładkę: Razer vespula
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Używam wszystkich możliwych (5)
  • twój budżet: Do 200zł
  • jaki chwyt stosujesz: Fingertip grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1-3-1
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Jestem Prawo ręczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19cm
    • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,5cm
    • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Raczej nie, ale myślę że mógłbym się przyzwyczaić
    • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak 
    • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Prawdopodobnie mikrostyk się zepsuł gdyż dwuklik pojawia się bardzo często
    • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
    • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Jestem miłośnikiem koloru czerwonego, więc jeśli myszka miała by takowe kolory lub podświetlenie było by super
      • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) Używam razer deathadder 2013
      • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? Posiadam razera vesuple gram na stronie "control" taka mi odpowiada najbardziej, czyli raczej wolną.
      • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): Chciałbym podkładkę pod nową myszkę ewentualnie mogę pozostać przy vespuli, lecz nie jestem z niej zadowolony jest za mała i nieco zużyta
      • jaki rozmiar by Cię interesował: Duży, na pewno większy od razera vespuli
      • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: Raczej nie, chociaż zależy od kwoty
      • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: średnią, coś pokroju strony "control" w razer vespula
      • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? Tak
      • maksymalna cena za podkładkę? do 100zł 
      • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.) Tutaj wybór nie ma większego znaczenia
      • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu:
    • Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedź. Pozdrawiam :)


EDIT: Myślę nad wyborem CM Storm Alcor, ma wszystko to co mnie interesuję, tylko czy na pewno jest dobra? Jeśli tak to jaką podkładkę do niej wybrać?
Odpowiedz
#2
W zasadzie każda mysz do 200 zł poza steelseries rivalem i roccat kone pure military ( dostępnym poniżej 200 zł na promocji) byłaby krokiem wstecz. Alcor ma dobry sensor, choć klasę gorszy od tego w deathadderze. Rival przy twoim rozmiarze dłoni będzie najprawdopodobniej za duża pod fingertipa, a kone pure military za mała.
Odpowiedz
#3
podobnie jak cesarz to obawiam się, że zrobisz krok wstecz. Ja bym lutował przycisk najpierw, dopiero jak bym spalił albo dalej by nie działało to bym kupował nową ;D

Ciężka sprawa bo jeszcze te 1+3+1 używasz :P Sugerowałbym przejść do jakiegoś saturna, media, rtv żebyś wymacał kilka kształtów to może coś by się znalazło. Zawsze tam mają np. kone pura, może coś od logitecha by jakoś przypasowało jak g303 a nawet g402, kto wie.

Bo jeżeli kształ DA pasował to imo dozbierałbym do Zowie EC1-A i do tego podkładkę np. na początek natec m11, żebyś przyzwyczaił się do materiałowej.
Odpowiedz
#4
Lutować to za bardzo nie mam czym i nie wiedział bym co i jak, więc to raczej odpada. Na tym deathadderze dłoń leży komfortowo, więc myszka mogła by być podobna do razera. Mysz muszę wymienić bo już szlak mnie trafia z tym dwuklikiem :/
Odpowiedz
#5
to podobna jest właśnie ec1-A, a podkładkę weź tańszą M11 jak pisałem wtedy różnicę dołożysz do myszki :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.