• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Którą myszkę Zowie wybrać?
#1
Przed chwilą założyłem konto, więc witam wszystkich obecnych. :D Zwracam się do was z prośbą o pomoc z doborem myszki Zowie, ponieważ nie jestem pewny, który konkretny model będzie dla mnie najlepszy. Z tego co wiem wszystkie modele są na takim samym poziomie jedynie trzeba wybrać najlepszy pod kątem wygody, jeśli się mylę to piszcie. Co do innych myszek godnych polecenia to też będzie miło jak podacie, myślę na pierwszym miejscu o Zowie ale to nie tak, że inne mi się nie podobają xd. Chcę zmienić myszkę, ponieważ od.. nie wiem, 5 lat? mam Deathaddera Respawn i nie tyle, że jest z nim coś nie tak bo nie ma do tej pory żadnych problemów (poza tym, że kiedyś pękł MOUSE4, ale skleiłem i jest gitara :D), a przydałaby się jakaś odmiana. :D A no i szukam myszki pod CS:GO głównie! To teraz te dane z formularza:
  • jaką obecnie myszkę używasz: Razer Deathadder Respawn
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): CS:GO - 1.3
  • czułość w Windows: Mam 6/11 chociaż nigdy tego nie zmieniam po formacie czy coś bo mam Razer Synapse.
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): Nima, akceleracja także oczywiście off.
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): Myślę, że dość sporo, jeśli to będzie jakoś szczególnie wymagane to napiszę.
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS:GO, ew. inne FPSy czy MMO, ale chcę myszkę głównie pod CS'a ;)
  • jaką masz obecnie podkładkę: Razer Golathius Omega Control, chociaż też myślę nad zmianą i pewnie padnie na podkładkę z Hard-PC.
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Używam wszystkie poza wciskaniem scrolla, czyli 4 ;d (tak, mam tam granaty i tsa)
  • twój budżet: Tyle co myszki Zowie czyli około 250zł.
  • jaki chwyt stosujesz: Taki.. Palm-Claw z tym, że bardziej Claw :D Chyba xd
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): Jeśli dobrze zmierzyłem to 18cm.
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? Jeśli dobrze zmierzyłem to 2cm :D
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Raczej nie.
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Gram na 400DPI i niech tak zostanie ;d
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Chyba nie
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? TAK :D
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Nie musi świecić jakimiś laserami, rzygać tęczą czy coś. Wydawanie kasy po to, żeby zmienić sobie kolor loga w myszce na jakiś inny wydaje mi się śmieszne. Ma być wygodna, dobra i solidna. Tak jak pisałem wcześniej najbardziej mnie interesuje Zowie. 

    Z góry dzięki wielkie za pomoc! ;)
Odpowiedz
#2
Wg mnie sprawa jest prosta, jeżeli odpowiadał Ci kształt DA to bierz Zowie EC1-A - obie są bardzo do siebie podobne, z tym, że Zowie ma węższy przód i delikatniejszy profil grzbietu.
Odpowiedz
#3
Wydaje mi się, że ja tego Deathaddera trzymam nie do końca w taki sposób do jakiego został stworzony, więc co wtedy z FK1 czy ZA11? Jakby opisać mój chwyt to podstawa nadgarstka opiera się na podkładce kciuk i palec wskazujący oraz środkowy jak do claw i serdeczny też nie leży swobodnie na boku myszki tylko ściskam ją opuszkiem. Ruchy wykonuje za pomocą nadgarstka i przedramienia. (Wiem, że to trochę komicznie wygląda ale nie wiem jak to bardziej pokazać. xd Zrobiłbym zdjęcie mojej ręki na myszce ale w tym momencie jej nie mam przy sobie. ;d)
Odpowiedz
#4
to ty powinieneś wybrać mniejszą myszkę, czyli weź Zowie FK2. Przy takim chwycie to chyba było mało wygodnie na DA, bo Ci się rozwidlał na końcu :P
Odpowiedz
#5
http://i.imgur.com/rXBgV9O.jpg
http://i.imgur.com/8lfoVxt.jpg
http://i.imgur.com/QwcE6vt.jpg



Czy ja wiem czy ona taka dla mnie za duża? Jest dla mnie w sam raz. :D

P.S. Sorry za słabe zdjęcia ;)
Odpowiedz
#6
ni ma żadnych zdjęć ;D jakiś kod dziwny jest tylko weź uplaodnij na jakiś serwer i daj linka po prostu, bo z tym forum to nigdy nie wiadomo co tu się dzieje czasem haha
Odpowiedz
#7
Zedytowałem posta, już są? :D
Odpowiedz
#8
Weź Mionix Aviora 7000 lub SK, bardzo dobrze się go trzyma takich chwytem, nawet lepiej niż zowie a już na pewno DA :)
Odpowiedz
#9
To z Zowie nic wygodnego nie wybiorę? ;d co z serią ZA?
Odpowiedz
#10
Aviora rzeczywiście dobrze się w ten sposób trzyma, podobnie będzie na Fk1. Jak pisałem we wcześniejszym poście na EC1-A też będzie ok, skoro trzymałeś tak DA, to na EC będzie wygodniej, bo nie ma rozszerzonego przodu.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.