• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Monitor do 700 zł
#1
Poszukuję monitora do pc do domowego użytku, poprzednio pc był podpięty pod tv 4k (nie wnikać).
Z racji zmiany priorytetów i powrotu do nauki muszę kupić monitor i stworzyć stanowisko do nauki i pracy biurowej.

Tak dawno nie kupowałem monitora że nie jestem zbytnio wstanie opisać jaki potrzebuję.
Fajnie jakby miał możliwość regulacji wysokości.
Ochronę oczu blue light, chyba będzie głównie wieczorami wykorzystywany.
Rozmiar chyba 24-27"
Musi mieć głośniki do wideorozmów.

Podłączony będzie do MSI GeForce GTX 1650 SUPER VENTUS XS OC 4GB GDDR6 w grę wchodzi Hdmi 2.0b i dispalyport.

Z góry przepraszam za słaby opis ale dawno nie kupowałem monitora, jeżeli potrzebne są jeszcze jakieś informacje to proszę walić śmiało.
Za ewentualną pomoc serdecznie z góry dziękuję.
Odpowiedz
#2
Nie wiem czy jesteśmy wystarczająco kompetentni żeby doradzić monitor bo ostatnio to pare lat temu ktoś znas kupował i w srod tych tanszych to juz kompletnie nie wiem co jest na rynku.
Na pewno mogę Ci poradzić aby dokupic czy glosniki czy sluchawki poza monitorem, bo te montowane w monitory nie sa najlepsze i raczej nie powinno to byc wyznacznikiem przy wyborze.
Jezeli jest to do pracy to wez po prostu jakiegos IPS, conajmniej 120Hz i patrz czy dobrze ma oceniona kąty i kolory.
Dell G2724D 165hz - ten model wydaje sie spelniac to co oczekujesz, tylko przekracze budżet ale z doswiadczenia uwazam, ze do monitora lepiej trochę dolozyc bo przez kolejnych z 5-7lat go nie zmienisz. Rozważ dolozenie i nie idz w pół środki.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#3
Jeśli wystarczy Ci 24" 1080p, to osobiście posiadam i polecam iiyama G2470HSU-B1 (akurat teraz są liczne promocje). Wersja GB ma obrotową, ale masywniejszą podstawkę. Rewizje z końcówkami -B5/-B6 mają praktycznie tylko zmieniony kształt i wagę podstawki. iiyama ma autorskie matryce Fast IPS, co jest na spory plus.
Alternatywnie są monitory od Gigbayte i AOC, ale uważam je za przereklamowane, bo najnowsze rewizje mają gorsze matryce po zawyżonych cenach...

Jeśli chcesz dołożyć do 27" 1440p, to akurat ten Dell jest całkiem spoko. Możesz sprawdzić też iiyama G(B)2770QSU. Porównywałem kiedyś te monitory i chyba Dell ma lepsze kolorki, ale iiyama jest trochę szybsza.
Alternatywnie są monitory LG, które są marginalnie szybsze dzięki autorskiej matrycy Nano IPS, ale kontrast to tragedia.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.