• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy tani mechanik
#1
Witam, kolejne pytanie o mechanika, a więc:

  • twój budżet: Jeśli chodzi o budżet to chciałbym kupić w miarę taniego chciałbym zamówić z gearbeast/amazon albo podobnej strony. Na ten moment mam na oku E-Blue K272 ( koło 50$ ) albo VicTop i-500 ( 35 funtów ), czy w ogóle warto interesować się tymi produktami i są jakieś inne, które warto byłoby mieć na oku ? Ewenutalnie zakup jakiegoś Leopolda, DAS, Filco na jakieś promocji z massdrop czy innej strony, ale to kosztu jakiś 100$ więc dość sporo jak dla mniej na ten moment, chyba że była by naprawdę dobra promocja. Teraz jest Das 4C na mssdropie za niecałe 100$ wraz z przesyłką, ale chyba aż tak dobra ta klawiatura nie jest z tego co czytałem. Prosiłbym o jakąś poradę, odnośnie tych tanich klawiatur, jeśli ktoś miał w ogóle styczność z tymi klawiaturami czy lepiej po prostu kupić coś u nas za 300-400 zł ?
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? Mechaniczna
    • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam: Nie miałem możliwości jak na razie przetestowania żadnego z nic, ale po opisach skłaniam się ku Brown/Blue
    1. czy masz masywne dłonie czy nie: Chyba nie
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze: Trochę
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry: Klawiatura raczej do grania i pisania
  • czy chcesz podświetlenie: Nie jest wymagane
  • czy chcesz makra: Nie potrzebuję żadnych makr
  • czy chcesz dodatkowe klawisze: Nie są mi kompletnie potrzebne
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek: Nie
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins): Preferowałbym zdecydowanie Tenkyeless
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Żadnych
Odpowiedz
#2
Witaj.
Klawy tanie z aliexpress itp. stron czasem mają obre okazje, ale zazwyczaj są na przełącznikach typu Outemu. Na początku myślałem ok, są całkiem ok, ale jednak z czasem stwierdziłem, że są nienajlepsze - w porównaniu do Cherry mają strasznie nierówny klik. To samo z podróbkami Brownów, jedynie Kailh są na tyle dobre, aby mozna je porównać z Cherry, w niektórych aspektach ją przegania.
Blue stricte do pisania, hałas i rozpraszające kliknięcie w srodku przeszkadza niemiłosiernie. Na MX Red z kolei (np. ja ; p) pisze się... ciężko.
Za 350 zł masz Ozone Strike Battle - klawiatura powinna spełnić twoje oczekiwania.
PS. Klawy typu DAS, leopold itp (te lepsze) to dobra półka, być może niekiedy lepsze w kwestii wykonania od Ozona, ale nadal nie warto wydawać na nie tyle, potem czekać na ich przesyłkę, a tu masz wszystko od ręki
Kiedyś płakali, że mechaniki drogie, a można było kupić za 300 zł CMStormy, a teraz? Porządny mechanik full wypas 400+ ;D
Odpowiedz
#3
@update
jak chcesz kupić mechanika z aliexpress to kup wszystko poza Blue - np. niedlugo bedzie promo globalne i masz mechanika z dobrym podświetleniem TKL, na ,,black" (ktore są naprawdę lżejsze od blacków cherry)
Wyjdzie 27$ w dniu przeceny. Taka kompaktówka do gier ; ) Oczywiście te przełączniki to najpewniej Outemu - ale redy i blacki nie są tragiczne jak Blue - są mniej równe, ale nadal gra się o niebo lepiej niz na membranie
Odpowiedz
#4
Czekaj na czarny piątek z zakupami. Nigdy nie kupuj nic wcześniej w listopadzie.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.