• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZOWIE SR
#1
Tak na pierwszy rzut oka SR ma bardzo fajną powierzchnię, w dotyku taka typowo materiałowa, ale gładka, coś jakby taito ale bez tego uczucia naoliwionej powierzchni. Bardzo równy ślizg, szybkość taka średnio/szybka. Myszki Mionix avior 7000, Zowie ec1-a, zowie ec evo cl i asus gladius działają bez problemu.
Odpowiedz
#2
Ciekawie się zapowiada. To ta sama powierzchnia co g-cm
Jak z przyczepnością i czy od razu jest wyprostowana.
Miękka czy twarda?
Wiem, że jeszcze nie da się dokładnie określić, ale czy wygląda na trwałą?
Odpowiedz
#3
przyczepia się do blatu jak beton - jak ręką próbujesz przesunąć to biurko się rusza :D. Mocno elastyczna ale nie za twarda. Brzegi chociaż lekko postrzępione to ani trochę się nie rozklejają - dopiero ok. miesiąc używana więc ciężko powiedzieć jak będzie, ale wygląda spox. Była od razu wyprostowana ;) ale z doświadczenia wiem, że to nie jest normą, gdyż raz może być prosta raz nie będzie się chciała prostować ;) imo loteria. Powiem Ci jeszcze, że jest to pierwsza podkładka, o której każdy z nas kto ją używał mówi same pozytywy. Przeważnie każdy ma swoje zdanie i jeden woli taką inny taką. Ten materiał jest bardzo przyjemny w dotyku a i ślizg jest równy, nie za szybki. Dopiero jak zestawimy ze wszystkimi podkładkami i różnymi myszkami to będzie można określić bardziej dokładnie jej szybkość i resztę parametrów, a to trochę trwa :P
Odpowiedz
#4
pozwolę sobie wkleić opinię użytkownika Zares z tego tematu: http://test-gear.pl/forum/showthread.php?tid=191 , gdyż może się wielu osobom przydać.

"(...) Podkładka właśnie przyszła. Pierwsze wrażenie super (a ten zapach!), słychać przyjemny szum podczas ruszania myszką, jak i opór. Odpalam CSa i dam znać, czy jest lepiej z kontrolą, z zatrzymywaniem na celach :)

Edit: Coś pięknego, już w pierwszych pojedynkach było o niebo lepiej, jeśli chodzi o kontrolę i zatrzymanie celownika na głowie wroga. Pograłem 3x10 min-e dmy i zarówno wolne ruchy myszy są płynne, szybkie - podczas bliskich starć - płynne i pod kontrolą, jak i gwałtowne - przy drag shotach - myszkę łatwo zatrzymać na celu, gdzie w przypadku Zowie G-TF Rough trzeba było mieć szczęście, bo trzeba było zatrzymywać mysz tuż przed celem, inaczej się przecelowywało, nawet na niskim sensitivity (wspominał chyba nawet o tym NEO z VP, jak miał okazję grać na Rough; długo na niej nie pograł, bo się nie sprawdzała...)

W G-TF jedynie zaletą było to, że przyklejała się do blatu, choć rozwiązanie zastosowane w G-SR jest chyba nawet lepsze, bo ta gumowa gąbka się nie przykleja, ale jednocześnie nie pozwala na przesunięcie się podkładki (i ten zapach...mmm, mam słabości do tego :D)

Super, że podkładka nie jest powyginana, jak to było z G-TF zaraz po wyjęciu z charakterystycznego dla Zowie opakowania. Lewa strona podkładki G-SR jest lekko wygięta, prawa nie, jednak nie przeszkadza to w użytkowaniu i, myślę, że bardzo szybko się wyprostuje - to naprawdę lekkie wygięcie, zauważalne dopiero po dociśnięciu palcem.

No i brak obszycia krawędzi - dla mnie bomba, nieraz są tak krytyczne sytuacje, że trzeba wyjechać poza podkładkę i, jak przypadku G-TF - kiedy myszka najeżdżała na to obszycie, odczuwało się szarpnięcie, tak w przypadku G-SR wyjechanie poza krawędź takiego problemu nie ma. Po za tym jest większa niż poprzednik, więc wątpię, bym teraz wyjeżdżał poza podkładkę :)

Także uważam tą podkładkę za bardzo udaną - połączenie płynności ślizgu z dużą kontrolą i średnią szybkością uważam za strzał w dziesiątkę! Wielkość, brak obszycia rogów to kolejne plusy. No i gumowa gąbka, która zapobiega przesunięciom uważam za wisienkę na torcie.
Jak dla mnie - podkładka idealna, jestem ciekaw jak z żywotnością i czy rzeczywiście jest tak, jak ktoś wspominał na zagranicznym forum - że podkładka z biegiem czasu dostaje jeszcze więcej kontroli."
Odpowiedz
#5
Mam takie pytanko - przez jaki okres czasu testowaliście tę podkładkę?

Cytat z Waszej recki:
Cytat:Splot pod wpływem użytkowania nie powinien szybko zatracić swojej elastyczności, czyli ślizg myszki na niej powinien być przez długi czas taki sam. Szacujemy, że okres dwóch lat będzie jej średnim "cyklem życia".

Jak na razie jest to, tak jak wspomniałem, podkładka idealna, ale ludzie piszą, że Zowie CM się kompletnie zużyła po... 2 tygodniach. A jeśli w SR to ten sam materiał co w CM, to wydatek rzędu 120zł co 2 tygodnie może się okazać nie do pokonania :/
Odpowiedz
#6
Już 2 miesiące leci ciągłej eksploatacji i jest bez zarzutu. W każdej podkładce ślizg zmienia się po ok. tygodniu, lecz jest to nieznaczne, coś jak wygrzewanie słuchawek ;P po prostu włókna się układają i tak już zostaje na dłużej :)

niektórzy piszą, ze qck też po 2 tygodniach jest do śmieci. Jak kiedyś zapytałem właśnie tą osobę jakie ma ślizgacze i jak jest w przypadku innych podkładek, to się okazało, że wszystkie materiałowe tak katował, bo ślizgi w myszce miał tak wyrobione i jakieś ostre na bokach, że praktycznie darł materiał... więc jak mu poleciłem ich wymianę to się okazało, że już się nie zdzierają podkładki ;)
Odpowiedz
#7
No tak, większość ludzi jak im myszka źle chodzi, to kupuje podkładkę zamiast wymienić ślizgacze. Ja po wymianie na Hyperglide'y poczułem ogromną różnicę, bo te stockowe już były tak cienkie że rysował się spód myszki. Ślizgacze dość grube, zaokrąglone i jakby z większą kontrolą niż te od Razera. Jedyny minus to to, że trzeba sprowadzać z zagranicy z ich stronki.

Co do "wygrzewania się" podkładki, to chodzi o to, że centrum podkładki może się różnić szybkością od reszty i ludzie pisali właśnie o tej różnicy. A w CSie, gdzie liczą się milimetry, takie różnice mogą kosztować niejedno życie :P. Tyle dobrze, że na low sensie trochę jednak poszuram po większości powierzchni :P
Odpowiedz
#8
Zawsze środek troszkę będzie się różnić od samego ciepła jakie generuje ruch myszki. Zauważ, że rano przed użytkowaniem, raczej cała powierzchnia jest taka sama pod kątem ślizgu, a pod paru h niewielką, ale da się zauważyć różnicę ;) Ale to na każdej materiałowej jest tak samo.
Odpowiedz
#9
Pozwolę sobie odgrzebać trochę temat - jak tam, dalej używacie tej samej podkładki? To będzie już ok. 9 miesięcy eksploatacji, prawda?

Ja po 7 miesiącach bardzo intensywnego używania (low sens nie daje litości tej podkładce przy gwałtownym szuraniu :P) zauważyłem, że środek podkładki jest tak wygładzony od myszki, że ruch jest płynniutki, jednak podkładka zwolniła na tyle, że przy wolnym ruchu dosłownie czuć opór myszy - i to na szybszych ślizgaczach od Mionixa (w porównaniu do Zowie ZA) - dosłownie czuję, jak palec wskazujący i środkowy lekko się przechylają na bok, żeby przeciwstawić się oporowi. Dla drag shotów, czy też zatrzymania celownika na głowie przeciwnika - idealne, nieraz takie buły wchodzą, że aż sam siebie zaskakuję. Gorzej już jednak jest w przypadku bardzo powolnych ruchów, gdzie trzeba przycelować np. w głowę schowanego przeciwnika na dalekim dystansie - opór jest wtedy uciążliwy, bo czuję się, jakbym miał na karabinie przymocowane jakieś obciążenia :D przez co tracę na szybkości w przycelowaniu. Oczywiście pozostaje drag shotowanie, ale czasami po prostu lepiej przycelować, co niestety jest dość trudne przy takim oporze powierzchni. A sens niski (1.9/400dpi o ile dobrze pamiętam), więc odległość, jaką mysz pokonuje, żeby nacelować te pojedyncze piksele w oddali jednak jest wystarczająca, więc nie o to tu chodzi.

Dlatego zastanawiam się, jak to jest u Was po 9 miesiącach, jak będzie u mnie za ok. 2 miesiące - czy już mam myśleć powoli o kupnie nowej podkładki, bo jeśli będzie jeszcze wolniej, to chyba nie dam rady dalej tak grać :P Jak próbuję od zera przesunąć o jeden-dwa piksele, to czuję jakby moja mysz była "przyklejona" i potrzeba wyczucia, żeby mysz ruszyć z miejsca o te kilka pikseli i uważać, żeby nie użyć zbyt dużej siły, bo wtedy już mysz się rozpędzi i się przeceluje przeciwnika :/ Oczywiście można to niwelować movementem i płynniej sobie nacelowywać, choć czasami są takie sytuacje, kiedy trzeba trafić i nie ma czasu na kombinowanie.
Z kolei jak wykonuję gwałtowne malutkie ruchy na lewo i prawo myszą materiał podkładki odczuwam jako bardziej "gumowy", a nie materiałowy - trudno opisać, po prostu "czuć" podkładkę pod myszą.

Także podkładka znacząco zwolniła, co ma swoje plusy, ale też minusy i zastanawiam się po prostu, czy z biegiem czasu będzie jeszcze wolniej oraz czy zastanawiać się powoli nad wymianą podkładki na tą samą nową. Choć powiem szczerze, że korci mnie trochę wypróbowanie Taito Control, jednak odstraszają mnie te obszyte boki, hybrydowa powierzchnia (Zowie G-TF kompletnie mi nie podeszła, rozpędzona mysz sunęła po niej tak szybko, że nie dało się zatrzymać kursora na głowie w odpowiednim momencie, o drag shotach z prawdziwego zdarzenia można było zapomnieć :P), i to, że jednak na G-SR grało mi się wyśmienicie przez te 7 miesięcy i poleciłbym ją każdemu w ciemno :) Tak więc po jakimś czasie zapewne kupię znowu G-SR-kę, z tym że tym razem może szarą? :)

Trochę Wam zazdroszczę, że macie możliwość testowania tylu podkładek i myszek i podziwiam za to, że ciągniecie to dalej, odwalając przy tym kawał dobrej roboty - pomogliście mnie, jak i pewnie wielu innym ludziom - tak trzymać!
Odpowiedz
#10
A czyściłeś ją? możesz włożyć pod prysznic, zmoczyć, rozetrzeć trochę płynu do prania, spłukać i wysuszyć. Sam wycieram podkładkę miękką szmatką kilka razy w tygodniu, ale nie daje to tyle co wypranie - od razu robi się sporo szybsza.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.