• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki I karta dźwiękowa
#1
Witam!
1.Obecne sound blaster rage wireless
2.Nie mam obecnie karty dźwiękowej i proszę o dobranie do słuchawek.
3. Głównie do gier, ale słucham wiele muzyki oraz wnerwia mnie słaba jakość dźwięku w słuchawkach.
4.punk metal i elektroniczna
5. Głównie FPS i RPG (cs, bf3, wiedźmin3)
6. łącznie do 1000(karta i słuchawki)
7. używam słuchawek przez co najmniej 5 godzin dziennie więc komfort jest b. ważny ale nie najważniejszy. Mogę z niego trochę zrezygnować ale musi być to opłacalne
8. co do typu nie mam pojęcia. Bd używał ich tylko w domu w moim pokoju,  ale chce żeby choć trochę zagłuszały ruch uliczny(mieszkam koło głównej ulicy) i odgłosy z domu.
9. Nie rozumiem kwestii sceny.
10. Nie bd z nimi podróżował.
Uwagi:
-Aby były dostępne w Polsce.
-minimum 3 m kabla
Odpowiedz
#2
Wybierz ATH M50X + kartę dźwiękową AIM SC808 i będziesz miał świetny zestaw, za równo do grania jak i słuchania muzyki. Wątpię, żebyś potrzebował coś więcej.
Odpowiedz
#3
Trochę poczytałem i jakość dźwięku jest na wysokim poziomie w nich, ale mam pytania:
1) jaki system jest tam zastosowany 2.1 5.1 czy 7.1, jak u nich jest z pozycjonowaniem w grach(słuchawki)?
2)jak poradzą sobie z muzyką rockową, metalową i elektroniczną(słuchawki)?
Odpowiedz
#4
Systemy 5.1/7.1 tworzone wirtualnie to jedna wielka ściema, nie warta nawet rozważania. M50x to są już dosyć profesjonalne słuchawki muzyczne, czyli mają standardowe 2 głośniki. Pozycjonowanie będzie równie dobre jak na siberiach, krakenach i wszystkich innych gamingowych tworach. Tyle, że właśnie zobaczyłem (coś źle popatrzyłem wcześniej), że chcesz bardziej do gier niż muzyki, a ja polecałem na odwrót. W tym wypadku to weź zdecydowanie Sennheisery HD558 (podobna cena), mają większą scenę od M50X co zagwarantuje lepsze wrażenia podczas grania,a do tego będzie Ci się również dobrze słuchać praktycznie każdej muzyki (są to słuchawki uznawane za tzw. allroundy). Karta zostaje ta sama. HD558 też mają standardowe 2 drivery i wiedz, że nic więcej nie potrzebujesz, całą resztę zrobi AIM.

Jeżeli byś chciał w 100% pod gry to wtedy poleciłbym Ci realne 5.1 czyli Roccat Kave 5.1 analog (zobacz naszą recenzję na stronie), ale w muzyce będzie jakość jak w tych ragach, wiec de facto pewnie Ci się nie spodobają. Jednak pozycjonowanie w grach będzie maksimum tego co możesz osiągnąć i usłyszeć w słuchawkach.
Odpowiedz
#5
Czytałem że Sound blastery radzą sobie lepiej w grach. Oraz mam pytanie czy to nie są może za stare słuchawki (mają 4-5 lat)?
Odpowiedz
#6
Jak piszesz o roccatach to 5.1 analog ukazały się nie tak dawno, wcześniej była wersja bez dopisku analog, której nie kupuj przypadkiem ;p

jak masz na myśli senki to są jak wino im starsze tym lepsze, a na poważnie to ciągle jest to rewelacyjny model, który nie traci na cenie ;) Technologia od wielu lat jest taka sama w słuchawkach wiec po co robić nowe ;)
Odpowiedz
#7
A jak se (senki) radzą w porównaniu z hyperx cloud 2 czy senkami 330 pc?
Mam pytanie czy te słuchawki powinny brzmieć tylko trochę lepiej od tych rage ? (Kupiłem(hd 558) je ale mam 14 dni na zwrot.) Bo jak słucham muzyki ( np. Prodigy- omen) to słysze jakby nie wyrabiały. Narazie mam zintegrowaną kartę dźwiękową (Realtek ALC-1150) z płytą główną msi gaming 5. I się zastanawiam czy to wina słuchawek czy po prostu integra aż tak nie wyrabia. Oraz mają chyba nie dokońca dobre pozycjonowani, tak przynajmniej uważam . Czy po zmianie karty będę miał miał lepsze pozycjonowanie?
Odpowiedz
#8
na pewno z karty będzie lepiej, jednak wiedz, ze hd558 są raczej uniwersalne, więc nie są nastawione na basy, te rage jak prawie wszystkie "gamingowe" mają sztucznie podbite dolne rejestry, więc wydaje Ci się, że wszędzie jest moc :P Cięzko jest znaleźć kompromis w jednych słuchawkach z nastawieniem na bas i FPSy bo te rzeczy zwyczajnie się wykluczają. Pozycjonowanie powinno być bardzo dobre, na pewno nie gorsze niż w ragach. Chyba, że przywykłeś do emulacji surround która zmienia boki na skosy i jak się długo z tego korzysta to potem przejście na normalne odbieranie dźwięków stwarza kłopoty ;)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.