• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki + karta <600zł
#1
Witam,

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze słuchawek wokół usznych + karty.
Obecnie używam JBL J55, poprzednio Koss UR40, karty nie miałem, obydwie pary słuchawek niestety uszkodzone.
W dźwięku wydobywanym przez JBL byłem zakochany jedyny problem to że były za małe i do tego nauszne, przy mojej dużej głowie po 1h miałem dość, a niekiedy miałem je na uszach po 8h, natomiast KOSS były dla mnie bardzo wygodne, dlatego proszę również o zwrócenie uwagi na rozmiar bo mam dość sporą głowę aczkolwiek chyba większość wokół usznych jakie przymierzałem była ok. Proszę również o pomoc przy wyborze katy dźwiękowej, bo ja się absolutnie nie znam na tym ale mam czuły słuch.
Z tego co wyczytałem na różnych forach i testach nastawiłem się na Superlux HMC-631.
Z kart dźwiękowych ludzie polecali Audiotraka Prodigy HD2 Advance lub Xonar DGX
Na zestaw chciałbym przeznaczyć około 600zł, z tym że prawdopodobnie będę kupował w tym roku głośniki 5.1 więc Audiotrak odpada.

słuchawki mają być? w 90% do muzyki i 10% do gier.
jakiej muzyki głównie słuchasz? Słucham wszystkiego, lecz z naciskiem na d'n'b, dubstep, trance, muzykę filmową, rock i heavy metal
twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? teoretycznie <600zł, w praktyce jeżeli faktycznie będzie warto to 800zł.
stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Dźwięk, komfort jaki oferuje Koss UR40 w zupełności wystarczył, byle nie nauszne J55.
jaki chcesz typ słuchawek: Nie mam pojęcia, słucham głównie w domu gdzie nie ma problemu z hałasem więc chyba otwarte
wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, nie zwracałem na to uwagi, gram w fps sporadycznie, najczęściej MMORPG
czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie
dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): wokół uszne

Z góry serdecznie dziękuję za poświęcony czas.
#2
gość na allegro ciągle sprzedaje używki fidelio x1 za 700zł, możesz go popytać o ich stan i ewentualnie czy nie spuści na ok. 600. Więcej mu raczej nikt nie da :P

jeżeli mają być nowe to pytanie jakiego brzmienia najbardziej oczekujesz? Chcesz z mocnym basem? równe? przestrzenne, lekkie i zimne?
#3
Wolę kupić nowe, nie mam zaufania do sprzętu używanego od kogoś kogo nie znam. Nie potrafię opisać dźwięku, tzn bardzo podobało mi się to co oferował JBL był bass o dziwo nie przesadzony, wokal był czysty, dźwięki były żywe, natomiast nie miałem okazji przesłuchiwać wielu zestawów i dobierać te odpowiednie. Chciałbym takie słuchawki na których mogę posłuchać każdy rodzaj muzyki nie tylko d'n'b ale i muzykę klasyczną, filmową, pop, trance, rap, rock itd., bo ja naprawdę w playliście mam spory mix, mam dni że chcę słuchać dance albo d'n'b po czym chcę wrócić do dream evil, hamerfall, manowar, po czym mam ochotę na two steps from hell ect. Wiele osób marudzi na brak basu w HMC-631 z kolei w testach profesjonaliści chwalili naturalny bass zamiast mocno przesadzony, a nie chcę słyszeć umca umca rodem ze starych kolumn nawet podczas słuchania d'n'b. Nie znam się na tym ale chciałbym słuchawki uniwersalne które mają i bass. Zanim kupiłem JBL rok temu przesłuchiwałem rożne słuchawki wokół uszne i nie podobały mi się dźwięki sennheiser w okolicach 200-400zł, podobały mi się natomiast dźwięki Soniaka, był jakiś model za 100zł i taki za 300-400, zabij mnie ale nie pamiętam modelu, być może problemem był fakt że podłączałem to do telefonu, aczkolwiek chyba większość miała poniżej 50 omów więc nie powinno być problemu.
#4
hmc631 są zbalansowane, ale w niczym nie błyszczą, raczej się je poleca stricte graczom, gdyż oprócz gier mają na czym słuchać ;)

W twoim wypadku, myślę, że bardziej spodobałyby Ci się jednak coś co ten bass ma, senki które słuchałeś mogły go nie mieć, a sony podejzewam, że tak dlatego Ci się podobało. Potrzebujesz coś, co potrafi zagrać dołem, a w razie czego żeby nie zalewało reszty. Najbardziej pasują mi dla Ciebie ATH M50X. Do tego na początek kup xonara dgx, kiedyś wymienisz na coś lepszego ;) .
#5
Dzięki za odpowiedź :) poczytałem, pooglądałem trochę testów na ich temat i pewnie masz rację, muszę się z tym przespać bo nie planowałem takiego wydatku.
#6
z doświadczenia wiem, że na dźwięku nie ma co oszczędzać :)
#7
Czekam na dostawę białych na redcoon i zamawiam ;) dam znać jak otrzymam, chyba że coś lepszego Ci przyjdzie do głowy.

EDIT16.02.2015 : Zamówione i zapłacone ;) czekam na dostawę, jak dobrze pójdzie w piątek powinienem dostać.

Edit 23.02.2015: Słuchawki przetestowane, grają przepięknie, moje serdeczne podziękowania za wybranie fantastycznego sprzętu.

Dzięki i pozdrawiam ;)


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.