• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roccat Kone Pure Military
#11
Będąc dziś w media markt, mając do dyspozycji dwa kone pure (jeden desert strike, drugi w wersji laserowej), sprawdziłem jak tam wygląda działanie.
Soczewka w moim egzemplarzu jest luźniejsza niż w mm (łatwiej ją poruszyć palcem oraz słabiej machając już ją słychać).
Przyciski w obu były jakby przyjemniejsze w kliku, ale nie tak sztywne jak mój PPM (nie miały też takiego dziwnego dźwięku).
Rolka w obu egzemplarzach, nie posiadała tego chrobotu (czy jakby to inaczej określić), który jest u mnie przy zmianie kierunku (a także w tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=RD-dKq4qBvQ ).
Być może jutro udam się do jeszcze jednego sklepu, w którym był ten model, by ocenić jego działanie.
Odpowiedz
#12
(12-07-2015, 01:33 PM)ponczi napisał(a): Będąc dziś w media markt, mając do dyspozycji dwa kone pure (jeden desert strike, drugi w wersji laserowej), sprawdziłem jak tam wygląda działanie.
Soczewka w moim egzemplarzu jest luźniejsza niż w mm (łatwiej ją poruszyć palcem oraz słabiej machając już ją słychać).
Przyciski w obu były jakby przyjemniejsze w kliku, ale nie tak sztywne jak mój PPM (nie miały też takiego dziwnego dźwięku).
Rolka w obu egzemplarzach, nie posiadała tego chrobotu (czy jakby to inaczej określić), który jest u mnie przy zmianie kierunku (a także w tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=RD-dKq4qBvQ ).
Być może jutro udam się do jeszcze jednego sklepu, w którym był ten model, by ocenić jego działanie.

Po kilkuset godzinach pracy rolka zacznie terkotać w każdym egzemplarzu tej myszy. 

Jeśli masz możliwość zwróć/reklamuj tę myszkę, ewidentnie trafiłeś na słabszy egzemplarz. Na allegro nadal dostępne są KPM w cenie 159 zł z wysyłką.
Odpowiedz
#13
Up. Gdzie ty masz ja jeszcze za tyle do kupienia bo chyba jestem ślepy?
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#14
(12-07-2015, 11:05 PM)Amok napisał(a): Up. Gdzie ty masz ja jeszcze za tyle do kupienia bo chyba jestem ślepy?

Niestety ostatni egzemplarz sprzedał się po 21-szej - 
http://allegro.pl/mysz-roccat-kone-pure-...11350.html
Odpowiedz
#15
W naszym egzemplarzu soczewka nie lata i scroll ładnie chodzi ;). Te Kony mają najwidoczniej bardzo dużą rozpiętość jakościową. Być może dlatego da się je kupować po 160 zł. Jak za myszkę z 3310 i podobnymi komponentami i sterownikami to nie jest dużo.
Odpowiedz
#16
(12-09-2015, 09:43 AM)t4co napisał(a): W naszym egzemplarzu soczewka nie lata i scroll ładnie chodzi ;). Te Kony mają najwidoczniej bardzo dużą rozpiętość jakościową. Być może dlatego da się je kupować po 160 zł. Jak za myszkę z 3310 i podobnymi komponentami i sterownikami to nie jest dużo.

To lepiej zwrócić w ramach 14 dniowej możliwości, czy próbować wymienić/naprawić?
Jak sprawa wygląda z 14 dniowym zwrotem, gdy towar był trochę używany? Widać to tylko na ślizgaczach, które ciutkę się wypolerowały.

BTW. offtopic. Genius wprowadził na rynek myszkę, która ma 3310 i jej cena wynosi ok 160zł. Dokładniej chodzi o model m6-600.
Odpowiedz
#17
Według mnie drobne ślady użytkowania na ślizgaczach mieszczą się w granicach zwykłego zarządu. 

Z wyraźnym terkotaniem mechanizmu scrolla (zwłaszcza przy przewijaniu w górę) spotkałem się w 4 egzemplarzach myszek Roccata na 6, z którymi miałem styczność - uznałem to zatem za ich nieodzowną cechę. Nadmienię, że wszystkie egzemplarze dotknięte tą "cechą" miały już za sobą spory przebieg.
Odpowiedz
#18
Ostatecznie myszka poszła na gwarancję. Rozmyślałem nad ewentualną zmianą (po oddaniu) in ie mogłem nic ciekawego znaleźć. Zobaczymy jak to będzie. BTW. Czuć mega różnice, gdy na czas reklamacji wróciłem do myszki na avago 3050.
Odpowiedz
#19
W sumie w tym naszym konu też troszkę latała soczewka, ja ją tam trochę podkleiłem tasiemką z boku i dlatego nie lata (właśnie testowałem nawet czy jest jakakolwiek zauważalna różnica w użytkowaniu) :D Koleszka który to użytkuje w sumie nawet o tym nie wie :P Niemniej to latanie w niczym nie przeszkadzało i szkoda zdrowia aby na takie głupoty zwracać uwagę, gdy rusza się myszką na podkładce to i tak tego nawet nie słychać a w testach żadnej różnicy nie ma... a kupować myszkę, żeby się bawić nią jak grzechotką to chyba nie oto chodzi ;D
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.