• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do CS:GO, max 1500 zł
#1
jakie obecnie używasz? - Żadne, przez spory okres czasu miałem Beyerdynamics MMX 300
czy używasz karty muzycznej/dac/amp ?
 - jeśli tak – to jakiej? - Xonar Essence ST
         
słuchawki mają być w 100% do gier
jakiej muzyki głównie słuchasz? Rap, Rock, House
twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? - 1500zł
stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? - 50/50
jaki chcesz typ słuchawek: pół otwarte lub zamknięte
czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? - Tak
dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Witam, poszukuje słuchawek do CS:GO, posiadam kartę Xonar Essence ST. Słuchawki mogą ale nie muszą posiadać mikrofonu. Preferuję typ pół otwarty lub zamknięty. Słuchawki muszą być wygodne ze względu na moje kilkugodzinne sesje z grą. Dzięki z góry.
#2
te beyery co miałeś są jednymi z najlepszych zamkniętych słuchawek do grania i ciężko je przebić. Lepsze pozycjonowanie możesz już tylko osiągnąć w otwartych konstrukcjach.

największym konkurentem tych beyerów są zamknięte ATH A700X lub A900X do dostania na amazonie dosyć tanio, w Polsce dużo drożej ale masz w razie czego pewniejszą gwarancję:P Jeżeli chciałbyś z mikrofonem to masz wersję Audio Technica ATH-AG1 na amazonie po 250$ ale mają świetny mikrofon.

Jeżeli chciałbyś spróbować otwartych to praktycznie bez konkurencyjne są ATH AD900X i AKG Q701. pamiętaj, że mają jednak zerową izolację ;)
#3
Jak się ma jakość dzwięku i mikrofonu moich słuchawek i tych ATH-AG1? Któryś z modeli się wyróżnia, czy oba mają swoje dobre i złe strony?
#4
jest parę filmików na youtube pokazujących jakość dźwięku nagrywanego z tego mikrofonu, w mmx300 tez miałeś świetny mic, więc podejrzewam, że będzie podobnie. te ag1 to a700x z mikrofonem czyli takie mało basowe o szczegółowej średnicy i górze, dosyć naturalne. z tego co kojarzę to a700/900x powinny mieć większą scenę od mmxów. Brzmieniowo mmxom bliżej do a900x. A700x wydadzą Ci się jaśniejsze.
#5
Przemyślałem trochę sprawę i doszedłem do wniosku że mógłbym wziąć otwarte słuchawki bez mikrofonu, ponieważ zamkniętą mam ze względu na imprezy lanowe - i wtedy na nie brać jakieś douszne/dokanałowe słuchawki a normalnych używać jako blokadę dźwięków z zewnątrz. Zastanawiam się teraz nad tymi słuchawkami bo mam problem z pozycjonowaniem w cs'ie, ale myślę że to przez samą grę, bo po ostatnich patchach gry poprawiło się trochę, lecz nadal jest problem że czasami słyszę przeciwnika z kompletnie innej strony niż się znajduję w danym momencie.

To mam pytania takie:
Czy dzięki otwartym/pół otwartym słuchawkom będzie zdecydowana różnica i poprawa w pozycjonowaniu w grze, na tyle duża że będzie mi się opłacało wymienić moje MMX'y?
Czy możecie polecić jakieś słuchawki douszne/dokanałowe które sprawdzą się do gry na lanie?

Dzięki za odpowiedzi.
#6
osobiście zostałbym przy mmx, gdyż nawet w otwartych nie są to różnice warte wymaimy tych słuchawek. Nie ukrywam, że na q701 gra się wyśmienicie, ze względu na ogromną scenę i łatwość wychwytywania kierunków, ale jak przymierzałem raz na lanie qpady 1339 (czyli rebrand mmx300) to bez pozycjonowanie było bardzo dobre. Scena mniejsza, ale dobrze zachowuje proporcje odległości. Powiedziałbym, że zapłacisz za jakieś 5-10% poprawy, czasem tylko sytuacyjnej ;). Tyle, że będziesz mógł zacząć słuchać klasyki hehe :D

bardzo dobre są dokanałówki roccat syva, tanie, dobrze pozycjonują i wygłuszają. Na prawdę warto je przetestować.

może karta dźwiękowa Ci płata jakieś figle ;) nie możliwe, żebyś na mmx słyszał z innej strony niż ktoś dobiega. Graj na HF mode, bo na Game i GX czasem jakby na skosy wrzuca dźwięk zamiast na boki :P
#7
Ok dzięki za pomoc. Nie będę wymieniać słuchawek, ale dokanałowe mi się przydadzą. Jakieś inne propozycje oprócz tych roccat? Głównie do muzyki z telefonu, ale czasami przydadzą się do gry jak otoczenie będzie głośne. Myśle max nad 250-300zł? Czy nie opłaca się tyle wydawać i nie będzie różnicy? Muzyka w sumie każda jaka wpadnie w ucho, ale trochę więcej słucham rap, rock, house. Dzięki.
#8
jakoś nikt z nas specjalnie nie siedzi w dokanałówkach, mamy ich kupę, ale większość to to co dawali do telefonów i odtwarzaczy mp3 :P czyli nic specjalnego. Z innych to mamy soundmagic e10 które są bardzo uniwersalne i do muzyki warto je wybrać, tym bardziej, że są dosyć tanie, ale do grania są fatalne, te syvy je biją na głowę pod kątem pozycjonowania. No i Syva to z kolei takie mocno basowe słuchawki, ale do muzyki średnie.


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.