• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do 250zł.
#1
Jakie obecnie używasz? Takstary Ts-671

Czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
- jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie? Nie planuje,a raczej nie mogę. Asrock H81m dgs r2.0
mnie troszkę z tym blokuje.

głównie gry trochę muzyki.Tzn.Muszą być dobre w grach,ale nie pogardzę jeśli w muzyce też będą ok.Głównie wokal damski.

jakiej muzyki głównie słuchasz? Głównie to Nightcory,Techno,Pop rzadziej rock.
twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? Hmm tak około 250zł.
stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Oczywiście,że dźwięk.
jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)?
Obojętne mi to.Miałem teraz otwarte,kiedyś miałem zamknięty i było ok.Gram w dosyć małym pokoiku.

wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Większą :D
czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Tylko w domu.

dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Sprawy kosmetyczne mam gdzieś.Ogółem
to te takstary były świetne nawet na integrze i podobała mi się ich przestrzenność,ale bez jednej słuchawki to meh.. :c
Na bassie mi nie zależy,w końcu miałem takstary :E. Wolę dźwięk.. jakby to ująć.Jasny ? Ciepły?
Mam na oku HD 668b,Hmc631 (aczkolwiek boje się ich bo awaryjne :/ ),Evo MKII.
Odpowiedz
#2
Brak karty dzwiękowej trochę ogranicza wybór. HD668b z integry nie grają zbyt dobrze, zresztą trzeba lubić tak jasny dźwięk, albo przeznaczyć je tylko do grania. HMC631 jak pilnujesz kabla to nie powinno być problemu, głównie jego szarpnięcie powoduje rozłączenie styków w słuchawce, stąd te problemy. Mogą być mniej wygodne od takstarów, które miałeś, ale pod integrą grają wyjątkowo dobrze. 681 evo mk2 są bardzo basowe, do grania głównie w CSa to za bardzo się nie nadają, na integrze dodatkowo nie poczujesz mocy dołu. Są jeszcze HD669 ale z ich wygodą to różnie bywa, ale są mniej awaryjne od hmc, a grać imo lepiej grają, jednak z integrą nie bardzo. No i Takstary HI2050, dosyć przestrzenne, bardzo wygodne raczej równe pasmo, do grania b. dobre, z integry są przyzwoite. Jak Ts Ci pasowały to być może Hi2050 też będą.
Odpowiedz
#3
A czym ogółem się różnią te takstary ? Bo ogółem teraz chyba mam wybór pomiędzy Hi2050 a Hmc631.

Tak ogółem to nawet nie wiem dlaczego moje ts 671 się zepsuły.Kabelki ok,jack nie wygląda na uszkodzony.A i tak lewa słuchawka nie działa.
Bo jakby się dało je naprawić to może jest jakaś karta dźwiękowa pod Pci x1 ? :S
Odpowiedz
#4
otwórz lewą słuchawkę i zobacz czy kabelek, który idzie do przetwornika nie lata luźno, jak tak, to przylutuj go z powrotem.

Hi2050 są jaśniejsze dźwiękowo, mają większą scenę, są półotwarte (praktycznie nie tłumią nic otoczenia) HMC na odwrót.
Odpowiedz
#5
Kabelki to ja sprawdzałem i wszystko było ok.
Nie no ogółem to HI2050 bardziej do mnie przemawiają.A rozumiem,że wyrwanie jakiejś okazji typu Hyperx cloud za 250zł byłoby najlepsze,tak ?
A jeśli bym powiedział,że chce słuchawki w 100% do muzyki to co byś mi polecił ?
Odpowiedz
#6
To bym powiedział dozbieraj do CAL!2, bo to co słuchasz b. dobrze brzmi na nich i nie potrafiłbym wskazać czegoś tańszego. Do tego z telefonu tak samo dobrze brzmią, z integrą też nie będzie dużego problemu.
Odpowiedz
#7
(11-03-2015, 01:26 PM)Vermi001 napisał(a): Kabelki to ja sprawdzałem i wszystko było ok.
Nie no ogółem to HI2050 bardziej do mnie przemawiają.A rozumiem,że wyrwanie jakiejś okazji typu Hyperx cloud za 250zł byłoby najlepsze,tak ?
A jeśli bym powiedział,że chce słuchawki w 100% do muzyki to co byś mi polecił ?

Wybierałbym spośród HyperX Cloud o zrównoważonej charakterystyce, lub bardziej muzykalnych Audio-Technica M30x. Modelu M30x słuchałem wyłącznie pod smartfonem, mają bardzo precyzyjny i dobrze kontrolowany bas. Grają funowo, choć mają w sobie pierwiastek słuchawek monitorowych. Wąska scena i średnica pozbawiona życia to jedyne do czego można się w ich przypadku przyczepić.
Odpowiedz
#8
No budżetu nie mogę sobie pozwolić zawyżyć do 400zł... a szkoda.
Audio-technica M30x albo Hi2050.No kurcze ciągnie mnie do tych M30x bo ostatni raz zamknięte słuchawki miałem kilka lat temu i były to Hd201.
Wszystko zależy od tego co będzie mniej ograniczane,przez integre .Ogółem teraz bym wybrał coś innego od takstarów,tak dla urozmaicenia.
Czy M30x byłyby dobre w takim razie ?
Odpowiedz
#9
Raczej nie pożałujesz wyboru
Odpowiedz
#10
Kurcze no.Miałem już was nie dręczyć,ale jedno pytanie mnie męczyło.
Jeżeli ja nie mogę sobie sprawić obecnie normalnej karty dźwiękowej,to czy
DAC byłby dobrym wyborem ? Np.Maya U5,jej używki po 140zł można znaleźć.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.