• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do ok 200zł
#1
  • jakie obecnie używasz?   -   Superlux HD681
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
    - jeśli tak – to jakiej?    -            Asus Xonar D1
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) - Gry  i muzka , choć o to zapewne najtrudniej
  • jakiej muzyki głównie słuchasz?   -  synthpop, elektropop, pop, rock
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet?  -  Chciałem na ten cel przeznaczyć ok 200zł 
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort?  Chyba dźwięk, komfort można zawsze jakimś modem poprawić w łatwiejszy sposób niż ingerencja w kable, przetworniki.  Tak jak w HD681 po zmianie padów są wygodne.
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Nie lubie słuchawek zamkniętych, więc raczej konstrukcje pół otwarte / otwarte
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ?  Zależy mi żeby w grach móc określić dokładne położenie przeciwnika.
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): --
Szukam słuchawek za ok 200zł, nie szukam słuchawek z mikrofonem bo wszystko z dopiskiem "gaming" staje się mniej opłacalne. Choć jeżeli w tej cenie jest coś wartego uwagi z mikrofonem to przemyślę (Choć miałem HMC631 i były tak strasznie niewygodne, że odesłałem do sklepu, z którego kupiłem) Myślałem o Takstar Hi 2050 acz nie wiem czy byłby to dobry wybór pod te wymagania, wydają się bardzo wygodne, pytanie czy przez swoją konstrukcje nie grają zbyt "płasko".
Odpowiedz
#2
Gdybyś polubił zamknięte to dołozenie do HMC631 byłoby najlepsze
Odpowiedz
#3
(10-31-2015, 07:42 PM)Czyszczu napisał(a): Gdybyś polubił zamknięte to dołozenie do HMC631 byłoby najlepsze


(10-31-2015, 01:52 PM)ahojekk napisał(a):
  •  (Choć miałem HMC631 i były tak strasznie niewygodne, że odesłałem do sklepu, z którego kupiłem) 
Odpowiedz
#4
Takstary Hi-2050 to w tym przedziale cenowym znakomity wybór. Uwielbiam brzmienie tych słuchawek i wracam do nich bardzo często. Słuchawki ani jasne, ani ciemne, góra jest tylko lekko rozjaśniona - jeśli podobała Ci się ostra góra słuchawek HD681, możesz się rozczarować. Słuchawki nie grają tzw. V-ką, więc ilość basu jest umiarkowana, jest on jednak dobrej jakości i nie zaburza balansu tonalnego. Średnica jest największą zaletą tych słuchawek, brzmieniem przypomina mi ona średnicę prezentowaną przez model AKG Q701. Podsumowując, słuchawki nie powalą Cię raczej na kolana - jest to zrównoważony rodzaj brzmienia, który docenia się dopiero po długotrwałym odsłuchu.

Zamawiałem je z tego źródła: http://www.aliexpress.com/item/Brand-New...51919.html

Wysyłka pocztą PostNL, na paczkę czekałem dokładnie 11 dni. Przesyłka była bardzo dobrze zabezpieczona, pomimo tego że słuchawki dostarczane są bez oryginalnego opakowania. Nauszniki są oryginalne, mam porównanie z egzemplarzem z polskiej dystrybucji.

Polecić mógłbym również model Philips SHP9500 - traktowałbym je jako rozwinięcie modelu Hi-2050. Musiałbyś jednak dołożyć około 100 zł.
Odpowiedz
#5
W tym przedziale cenowym warte uwagi są jeszcze Takstary TS-671, z tym że są to już typowo domowe słuchawki, które wymagają wzmacniacza słuchawkowego.
Odpowiedz
#6
Przy obecnym kursie dolara, to moim zdaniem lepiej brać z polskiej dystrybucji. Sprowadzając oszczędzisz z 30zł, a bez pudełka to kto wie jak z gwarancją będzie. Kolega wyżej dobrze opisał HI2050, ciężko powiedzieć, czy Ci się spodobają pod kątem muzyki, bo do tego co słuchasz to tak średnio się nadają. Do gier są b. dobre. Do 200 zł na pewno jest to jeden z lepszych wyborów.
Odpowiedz
#7
A jeżeli nie Hi2050 to co innego mi pozostaje 681 Evo ? 668B ?
Odpowiedz
#8
Superlux HD681 EVO to basowe zamulacze z rozjechaną sceną. 668B to z kolei ciekawe słuchawki, jednakże jakość wykonania jak i komfort stoją na zdecydowanie niższym poziomie w odniesieniu do modelu HI-2050 - bez modu skarpetkowego raczej się nie obejdzie ;).
Odpowiedz
#9
A gdyby zwiększyć budżet do 300zł i dopuścić konstrukcje zamknięte?
Odpowiedz
#10
Philips SHP9500 - IMHO warte każdej wydanej złotówki, lub HyperX Cloud - rebrand Takstarów Pro80, mają lepsze welurowe pady. Mikrofon jest odpinany. Jest to chlubny przykład dobrych słuchawek gamingowych. Jakość basu w modelu Pro80 jest według mnie wyśmienita - pasowałyby raczej do gatunków, których słuchasz. 

Po powrocie z pracy poszukam jeszcze czegoś wartego uwagi.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.