• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tenkeyless lub 60% za 600zł~
#1
Witam wszystkich i z góry dziękuję dziękuję za pomoc.

Twój budżet:
Nie będę się ograniczał ale nie chciałbym wchodzić w zakres cenowy przełączników topre. Zakup w nieodległej przyszłości.

Czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins).
Koniecznie tenkeyless lub 60%,  rozważam oba warianty.  Mimo wszystko musi być wygodnie korzystać ze strzałek i kombinacji typu shift+delete.

Jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranową czy mechaniczną)?
Mechaniczną.

    Jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:

    Czy masz masywne dłonie czy nie?
    Małe/średnie.
    
    Czy dużo piszesz na klawiaturze?
    Nie.
    
    Czy ma to być klawiatura w 100% pod gry?
    Gry to raczej główne zastosowanie, co nie znaczy że nie korzystam z komputera w inny sposób :D.

Czy chcesz podświetlenie?
Koniecznie.

Czy chcesz makra?
Nigdy nie potrafiłem znaleźć sensu makr na klawiaturze. Tenkeyless i makra chyba się wyklucza.

Czy chcesz dodatkowe klawisze?
Chyba nie ma sensu w tenkeyless.

Czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek?
Byłoby fajnie, ale nie konieczna. Ewentualnie sprawię ją sobie osobno(jeśli taka nie zintegrowana ma sens).

Twoje uwagi (wygląd, firma):

Obecnie korzystam z qpada MK-85 na redach. Chcę spróbować czegoś mniejszego. Chciałbym żeby klawa była wytrzymała i posłużyła mi długo.

Co do przełączników. Miałem styczność ze wszystkimi standardowymi. Browny opadają całkowicie, blue są świetne ale nie do tego zastosowania (na przyszłość do klawy do pisania). Do wyboru zostają tylko red i black. Nie miałem okazji testować zbyt długo blacków w szerszym zastosowaniu, ale ich feeling mnie urzekł.

Fajnie gdyby miała "rynienki" na kabel i odpinane usb. Dodatkowe wejścia usb czy słuchawkowe totalnie zbędne.
Odpowiedz
#2
no to jest problem bo w polsce z mx black i tenkeylessa jest trudno dostać, w zasadzie nie ma nic :D trzeba ściągać z zagranicy, tyle, że z tego co patrzę na mx black również nie mają tenkeylessów dostępnych :P Poczekaj może na massdropie pojawi się coś fajnego, co pewien czas są tam dobre oferty mechaników. Ewentualnie kup na Kailh Black.
Odpowiedz
#3
Od początku nastawiałem się właśnie na coś zza granicy. To będzie raczej przedsięwzięcie rozciągnięte w czasie :D. Nie chcę się bawić w kalhy.

Klawiatury z massdropa można brać w ślepo? W sumie nawet brałem pod uwagę złożenie samemu, ale nie mogłem znaleźć PCB z podświetleniem.
Odpowiedz
#4
duzo z massdropa zmawiamy różnych rzeczy, tylko się długo czeka tak to lux jest, jak coś się zepsuje to Ci nawet za przesyłkę zwracają gdy odsyłasz ;). Tyle, że jak nei masz dobrej stacji lutującej to mozesz sobie przypalić switche i pcb, jak znajomy co chciał sobie wymienić przycisk ;D
Odpowiedz
#5
Mam znajomego który bardzo chętnie, zająłby się takim ambitnym lutowaniem xd ale przy braku PCB to przerost formy nad treścią. Zastanowię się jeszcze nad czymś na redach, z tym chyba będzie prościej.

Nie miałem zbyt dużo styczności z blackami ale zakładając, że punkt aktywacji jest w miejscu x. A czarne potrzebują więcej siły niż redy żeby je dobić ,to czy czasem nie będą szybsze? No chyba, że różnica siły nacisku jest zbyt mała.
Odpowiedz
#6
black szybciej odbija, stąd są najpopularniejsze w RTSach, gdzie tak czy tak mocno uderzasz w przyciski do samego dołu i trzeba poczuć, że się wcisnęło ;) Do Fpsach tego tak nie potrzebujesz. Na redach masz QuickFire TK w dobrej cenie
Odpowiedz
#7
Przydałby się jakiś sposób, żeby te blacki protestować. Nie wiem czy takie kupowani i odsyłanie jest fair...
Odpowiedz
#8
imo to jest fair o ile nie uszkodzisz im pudełka i nie będzie sladów użytkowania, czyli wyciągasz z pudełka naciśniesz przyciski i jak nie dobra to pakujesz i odsyłasz :P Czyli to samo co byś w sklepie zrobił.
Odpowiedz
#9
... z tym że 14 dni :D. W takim razie, bez odbioru do czasu uzbierania wstępnej sumki i przetestowania.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.