• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w doborze karty dźwiękowej
#1
Witam. Tak jak w temacie chciałbym poprosić o pomoc w doborze karty dźwiękowej, która będzie zasilać Superluxy HD668b i zestaw 5.1 od creative A520.  W większości będę grał w fps-y i słuchał muzyki (wszystko oprócz rapu). Zależy mi na tym aby nie bawić się w przekładanie kabli od słuchawek i głośników. Mój budżet wynosi ok. 260 zł. Zastanawiałem się nad Xonar DX. Moja płyta główna to Asrock Z97 extreme 4 więc chyba nie ma mowy o złączu pci.
Odpowiedz
#2
ta karta z 668b nie współgra najlepiej. Imo lepiej wziąć SB Omni 5.1, który będzie Ci stał przed tobą więc przepięcie jednego kabelka i w sterownikach klik z głośników na słuchawki nie będzie problemem raczej :)
Odpowiedz
#3
(10-08-2015, 09:16 PM)Hya napisał(a): ta karta z 668b nie współgra najlepiej. Imo lepiej wziąć SB Omni 5.1, który będzie Ci stał przed tobą więc przepięcie jednego kabelka i w sterownikach klik z głośników na słuchawki nie będzie problemem raczej :)

Poczytam sobie o niej, ale czy nie lepsza była by maya u5? :p

Edit: Poczytałem o niej i większość poleca maya u5 niż tego creative :p Co o tym sądzisz?
Odpowiedz
#4
niby ta, ale to kwestia indywidualna, ja tam z 668b wolałem coś typu creative niż wszystkie inne chociażby odaca lub essence. Po prostu za ostre imo są te 668b na tym, tak samo będzie z mayą.
Odpowiedz
#5
(10-09-2015, 08:09 PM)Hya napisał(a): niby ta, ale to kwestia indywidualna, ja tam z 668b wolałem coś typu creative niż wszystkie inne chociażby odaca lub essence. Po prostu za ostre imo są te 668b na tym, tak samo będzie z mayą.

Każdy ma inny gust :p Jednak jak czytałem opinie i recenzje to maya wygrywała w scenie co bardziej mi by pasowało do gier :/  Tak czy siak dzięki za pomoc, ale chyba wybiorę mayę z powodu lepszych opini i testów :)

Edit: Poczytałem jeszcze więcej i maya gra jak integra (Nowa). Także pomyślę nad omni :D
Odpowiedz
#6
hehe, pamiętaj, że zawsze możesz wszystko zwrócić do 14 dni ;)
Odpowiedz
#7
Asrock Z97 extreme 4

Na Purity Sound™ 2 składaja się 7.1-kanałowy kodek Realtek ALC1150, przetwornik cyfrowo-analogowy 115dB SNR wraz ze wzmacniaczem różnicowym, wzmacniacz słuchawkowy TI®NE5532, bezkondensatorowa technologia Direct Drive, powłoki ochronne EMI, osłona izolująca PCB oraz DTS Connect. ASRock w swoim układzie Purity Sound™ 2 wykorzystał również najwyżej jakości kondensatory Nichicon, cenione przez audiofilów.


Wydaje mi się, że zakup jakiejkolwiek karty muzycznej do tej płyty może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Dobrze przemyśl, czy jest sens czy może w coś innego kasę władować. Np ekran 144hz itp:)
Odpowiedz
#8
(10-15-2015, 08:02 PM)minciu napisał(a): Asrock Z97 extreme 4

Na Purity Sound™ 2 składaja się 7.1-kanałowy kodek Realtek ALC1150, przetwornik cyfrowo-analogowy 115dB SNR wraz ze wzmacniaczem różnicowym, wzmacniacz słuchawkowy TI®NE5532, bezkondensatorowa technologia Direct Drive, powłoki ochronne EMI, osłona izolująca PCB oraz DTS Connect. ASRock w swoim układzie Purity Sound™ 2 wykorzystał również najwyżej jakości kondensatory Nichicon, cenione przez audiofilów.


Wydaje mi się, że zakup jakiejkolwiek karty muzycznej do tej płyty może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Dobrze przemyśl, czy jest sens czy może w coś innego kasę władować. Np ekran 144hz itp:)

Każdy ma "bardzo dobre" układy dźwiękowe, a i tak nie ma o nim żadnej informacji :P
Osobiście wybrałem xonara DX mimo jasności i niedługo mam zamiar go zakupić
Odpowiedz
#9
SB Omni 5.1

DANE TECHNICZNE
Stosunek sygnału do szumu (SNR)
100dB


1150 ma 115SNR czyli .... pierwsza lepsza informacja na korzyść integry.
Odpowiedz
#10
Jak już kupisz xonara to napisz swoje porównanie, czy jest mocno na + czy bez większych zmian.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.