• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz pod rts'y (StarCraft II)
#1
Jaką obecnie myszkę używasz
Steelseries Kinzu v2 pro

Jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione
Myszka z tego co wiem ma dwa tryby dpi, używam tego wolniejszego, gram na rozdziałce 1600x900

Czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka)
Nie ustawiam czułości w grach

Czułość w Windows
6/11 bez zwiększania precyzji wskaźnika

Czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka)
Domyślne

Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps)
Nie gram w fpsy, pewnie coś poniżej 3-4cm

W co grasz (podaj tytuły gier)
Stacraft II

Jaką masz obecnie podkładkę
Gram na biurku drewnianym lakierowanym ;)
Albo na podkładce jakiejś taniej wykonanej z dosyć twardego materiału, pisze na niej BriteMat, UK Pat.App.No.

Ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne)
Lewy i prawy głównie, czasem środkowy jak przeglądam internet, nie używam bocznych bo ich nawet nie mam na myszce, ale też uważam, że są kompletnie zbędne

Twój budżet
Na odpowiednią myszkę jestem w stanie wydać bardzo dużo, gorzej ze znalezieniem takowej, myślę ~600zł, jak będzie tańsza możliwość to oczywiście nie będę płakać

Jaki chwyt stosujesz
Według poradnika na waszej stronie to raczej claw, palm. Naprzemiennie w zależności od stopnia akcji w grze.

Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1)
1+2+2

Jesteś lewo czy prawo ręczny/a
praworęczny

Jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku)
17,5-18,0 cm

Jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)
1,8-2,0 cm

Czy chcesz zmienić swój chwyt?
Kształt myszki nigdy nie był dla mnie problemem

Czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?
Byle nie za szybki

Co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?
Miałem parę myszek toteż rozpiszę co się popsuło w każdej z nich:

Steelseries Kinzu v2 pro - prawy klawisz czasem nie reaguje, lub z opóźnieniem
Razer Diamondback - prawy klawisz czasem wykonuje podwójny klik, lub wykonuje z opóźnieniem
Razer Krait - jak wyżej tylko lewy

Czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?
Dobrze by było.

Uwagi (np. co do wyglądu myszki)
Musi mieć dosyć miękki klik, np w mojej obecnej kinzu przyciski są wykonane z jakiegoś polerowanego plastiku i palce wręcz bardzo bolą podczas dłuższego używania. Nie miałem tego problemu z razerami bo miały takie gumowe przyciski dosyć miękko też chodziły. 

Co do wyglądu to myślę, że taka profilowana dla oburęcznych graczy, z jak najmniejszą ilością przycisków, nie potrzebuje dodatkowych. Czarnego koloru najlepiej.

Myślałem nad zakupem:
Zowie ZA13
Razer DeathAddder Chroma
Razer Abyssus
Steelseries Rival

Ale jestem otwarty na inne propozycje najlepiej od zowie, razera, steelseries, logitecha
Odpowiedz
#2
abyssusa sobie odpuść, bo już mamy 3 przykłady jak przyciski tak kaprawo działają, niby te same omrony co w większości myszek a jednak szybciej padają.
Chroma pod rtsy może byćza dużo jak masz dloń do 18 cm tym bardziej raczej trzeba coś bardziej poręcznego. Tak samo Rival.

za13 jets fajny, ale trzeba się przyzwyczaić do niezbyt miękkich przycisków, w sumie jest to pierwsza myszka od Zowie na której da się rgać w rtsy :P ewentualnie możesz popatrzeć na roccat kone pure military z miększymi przyciskami.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.