• 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobór myszy i podkładki.
#1
Witam, mam pewien problem mianowicie jestem już dosyć długim graczem CS:GO i stwierdziłem, że pora wejść na szczebel wyżej. Postanowiłem zakupić Rivala z QCK+ (45x40cm) który jak się okazało przez moją nieuwagę nie zmieścił mi się na biurku, kwestia 2cm. Postanowiłem wymienić QCK + na coś innego i polecono mi własnie Strix Glide Control. Podkładka wygląda świetnie widać, że jest dobrze wykonana lecz pojawia się pewien problem, mianowicie po podłączeniu Rivala i przejechaniu od prawej do lewej (40cm) widać, że kursor jest niedokładny. Wykonując tą samą odległość ruchu w różnej szybkości przesuwa się za każdym razem inaczej.  Zakup wykonałem w X-komie dzisiaj, kupując na miejscu ale z tego co się orientuje jak sprzęt jest w stanie nienaruszonym moge go zwrócić. Moją uwage na rivalu przykuło m. in możliwość umieszczenia własnego nicku pod spodem. Myślałem, że myszka mimo wszystko się do mnie dopasuje ale czuje jednak, że to nie jest to.

[*]jaką obecnie myszkę używasz: A4Tech X710 Extra Fire,  Rival 


[*]jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400, 700 

[*]czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska

[*]czułość w Windows: 6

[*]czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 400, 700

[*]ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): (CS:GO) 40Cm na rivalu

[*]w co grasz (podaj tytuły gier): CS:GO

[*]jaką masz obecnie podkładkę: Asus Strix Control

[*]ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Tak, 2 boczne z lewej strony to podstawa

[*]twój budżet: 200 zł ale mogę dołożyć w razie w.

[*]jaki chwyt stosujesz: Palm/finger grip za.

[*]jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):1+2+2

[*]jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo 

[*]jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18cm

[*]jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1.6/7cm

[*]czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie

[*]czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak

[*]co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Lipny sensor, zależy mi na precyzji i powtarzalnośći kursora co do ruchów.

[*]czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak

[*]uwagi (np. co do wyglądu myszki): Tylko aby sensor został był dokładny.
Odpowiedz
#2
Sensor rivala jest dobry,więc tutaj leży problem albo po stronie podkładki, albo wadliwego egzemplarza myszy. Różnokolorowe podkładki często negatywnie wpływają na odczyt sensorów, zasadniczo w nowszych sensorach optycznych się to nie zdarza, choć jedna z osób na tym forum również zwracała uwagę na problem rivala (konkretnie zaniżony max speed jeśli dobrze pamiętam) z kolorową podkładką razer goliathus.
A sprawdziłeś, czy na pewno nie masz włączonej akceleracji sprzętowej w sterownikach myszy/grze, i włączony bezpośredni odczyt (raw input)?
Odpowiedz
#3
Oj nie, jak wrócę do domu to od razu zerkne. Tymczasem został jeszcze problem myszki, gdyż czuje, ze rival to nie do końca to. W razie gdybym nie mógł jej zwrócić najwyżej będę się musiał na nią przestawić.
Odpowiedz
#4
Ja bym powiedział, że rival jest zdecydowanie za duży pod twoją rękę, rozmiarem pasowałaby na pewno zowie ec2-a, z tym, że jest to raczej mysz pod finger tipa. Przy najbardziej naturalnym i wygodnym chwycie podpiera palce i górną część śródręcza, co moim zdaniem daje lepszą kontrolę w grze niż w przypadku pełno palmowych konstrukcji dających oparcie na całą rękę. Symetryczną alternatywą bardziej pod palmgripa będzie zowie ZA12, która na procpu.pl jest właśnie na lekkiej obniżce, sam miałbym obawy co do bocznych przycisków również po prawej stronie, mogących przeszkadzać pod palcem serdecznym, ale ekipa testgear raczej o takim problemie nie wspominała. Szczegóły masz tu:
http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...11-i-za13/
http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...wie-ec1-a/
Ec2-a to mniejsza wersja ec1-a
Odpowiedz
#5
Będąc w domu podeślę zdjęcia jak wygląda u mnie chwyt, gdyż wydaje mi się, ze nie jest to typowy palmgrip tylko tak jak napisałem palm/finger. Kolejna sprawa co sądzicie o podkładce wypisanej wcześniej, nadaje się ? Jako jedna z niewielu pasuje mi rozmiarowo na biurku (40x30cm)

@Dodaje foto chwytu, oraz myszy, moze coś pomoże :)
[Obrazek: qybmgo.jpg]
Odpowiedz
#6
To jest taki bardziej fingertip, to nie dziwne, że Rival Ci nie leży przy dłoni 18 cm. Wiozłeś za dużą myszkę, trzeba było w kierunku ZA13, EC2-A, Kone Military iść.
Odpowiedz
#7
Przejadę się zaraz do x-komu i zapytam czy jest możliwośc zwrotu myszki. Lecz obawiam się, że to może być problem. Macie może jakąś koncepcje na co się powołać aby otrzymać zwrot pieniędzy?. Nie wiem czy powinno się pytać o takie rzeczy, ale zawsze warto. Mogę dodać, że lewy przycisk chodzi znacznie głośniej niż prawy.

@Dodaje Rivala w dłoni:
[Obrazek: 21njt3r.jpg]
[Obrazek: 24d0bad.jpg]
Odpowiedz
#8
no trochę duża ta myszka w twojej dłoni się wydaje :P w 90% klik prawego jest inny od lewego ;)

Zapytać nie szkodzi, na przyszłość kupuj przez neta ;p wtedy do 14 dni można zwrócić ot tak jak nie nosi śladów użytkowania ;)
Odpowiedz
#9
Byłem w sklepie i dowiedziałem się, że mimo wszystko nie mogę za nią dostać gotówki, ale myszka będzie wymieniona na nową. Wiedziałem o tej opcji, głupio zrobiłem, że nie zamówiłem przez internet i tego nie odebrałem lecz byłem przekonany, że po prostu ją weźmę bo sprawdzałem ją wcześniej u znajomego. Lecz jak widać, za krótko a dopiero wczoraj zobaczyłem to forum. Mimo wszystko odkąd pamiętam b. mili panowie tam pracują i gościu postanowił sciągnąć dla mnie 5 myszek abym sobie posprawdzał, być może któraś mi spasuje. Lecz mimo wszystko małe mam przekonanie do innej myszki niż polecana wyżej (czyt. EC2-a). Rivala wystawię na sprzedaż, więc jak ktoś już jest chętny to mam nieodpakowanego. Jeżeli kogoś to interesuje to jutro napiszę ciąg dalszy.

@Pytanie: Co sądzicie o Roccat Kone Pure black edition 5000dpi?
@Edit 2 : Ewentualnie jak ktoś się zbiera na zakup myszki w x-komie to mogę dać swoją na wymianę i sprzedać tamta.
Odpowiedz
#10
Oznaczenie sensora ma identyczne jak roccat kone pure military, tutaj piszą o promocji: http://www.pepper.pl/promocje/mysz-rocca...x-kom-9597
nie wiem czy to miałeś na myśli pisząc o tej myszy, jeżeli kształt by pasował i sensor jest identyczny jak w kone pure military (jak również taki jak w rivalu, a nie pisałeś w końcu, czy sprawdziłeś te sterowniki i grę pod kontem ustawień, oraz wpływ samej podkładki, porównując na przykład na białej kartce papieru), byłaby bardzo dobra, zwłaszcza w tej cenie.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.