• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki bezprzewodowe do 500zł
#1
Dobór słuchawek
  • jakie obecnie używasz? - jakieś pchełki dołączone do samsung galaxy s4, które niszczą mi słuch strasznie...
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? - nie
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej : ASUS P8P67
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję)  Gry + komunikatory głosowe (TS3, skype, etc.)
  • jakiej muzyki głównie słuchasz?  Rock / metal / elektroniczna
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 500 zł (no jak będzie +10-20 zł to się szarpaćnie będę...)
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort?  : Zdecydowanie komfort. Mam bardzo dużą głowę, więc chciałbym by wygodnie lezały i żebym się w nich nie męczył, szczególnie, że całe życie dotychczas korzystałem z głośników, ale teraz będę zmuszony częściej używać słuchawek.
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Wydaje mi się, że półotwarte. 
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Nie ma to dla mnei specjlanego znaczenia...
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Tak, bardzo często rowerem do pracy i w inne miejsca (znajomi, do sklepu etc.)
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów):
    Chodzi mi głównie o komfort noszenia, żeby ucho się nie męczyło nawet mimo długiego korzystanai niemalże w ciągu całego dnia. Jadąc do pracy na rowerze bądź autobusem, w pracy też słucham radia bądź muzyki, potem przy powrocie i w domu przy kompie grając (głównie MMO) i rozmawiając ze znajomymi.  Fajnie by kolor był dostępny jakiś ciemny, ale nie jest to ważne.Wolałbym ładowane przez USB i oczywiście z możliwością podłączenia przez kabel.
Odpowiedz
#2
a powiedz ty mi czemu muszą być bezprzewodowe ;p ? Szczerze to nie znam za bardzo żadnych godnych polecenia bezprzewodowych słuchawek ;(
Odpowiedz
#3
wydawało mi się to bardzo praktyczne, z racji, że bardzo często:

1)  zmieniam środki transportu (rower, samochód, autobus, z buta) i tutaj wydaje mi się to rozwiązanie bardziej wygodne

2) bardzo często na moment ściągam, np. w pracy, coś powiedzieć i znów zakładam je na głowę. odchodząc od stanowiska pracy, bądź w mieszkaniu nie musiałbym w ogóle ściągać ich z głowy, tylko ew jakieś szybkie "pause" albo opuścić na szyję i nie być ograniczonym kablem za każdym razem.

Powiem tak, żadnym audiofilem nie jestem na pewno, zawsze miałem problemy między rozróżnieniem dobrej jakości muzyki od średniej (nie mówię jakaś najgorsza możliwa MP3 vs normalna jakość), a w czasie gry w MMO i tak 80% stanowi komunikacja głosowa, a nie muzyka, ani dźwięki, które mam ustawione jedynie na takim poziomie, by wiedzieć, że coś dzieje się za plecami, gdzie nie mam akurat kamery ustawionej. 


Będę miał też głośniki w mieszkaniu, ale ze względu na lokatora nie będę mógł ich używać kiedy tylko mi się zachce, ale relaksowaniem przy muzyce jakoś mega bym się nie przejmował, jakoś siędogadamy zawsze.

Wiem, że słuchawki bezprzewodowe mają gorszą jakość dźwięku, ale dlatego postawiłem budżet do 500 zł (na normalne z kablem nei dałbym więcej jak 200-300), żeby chociaż nie szumiały. Priorytet to komfort, wygoda, szczególnie w sytuacji częstego podróżowania i odcodzenia od komputera, często na raptem kilka metrów. 

Więc nic nie da się znaleźć? ;p
Odpowiedz
#4
Wiesz, prawda jest taka, że najlepiej w takim wypadku pójść do sklepu, żeby była możliwość przymierzenia bo wydaje mi się, że wygoda będzie dla Ciebie najważniejsza i wybrać cokolwiek jakiejś znanej firmy (byle nie gamingowej) a będziesz zadowolony. Boimy się podawać jakieś konkretne modele, bo nikt z nas nigdy nie szukał bezprzewodowych.
Odpowiedz
#5
rozumiem, tylko, żebym jeszcze wiedział gdzie w Łodzi poza Media markt, gdzie nic ciekawego praktycznei do wypróbowania nie mają, można by jeszcze coś fajne przymierzyć i potestować...

A gdybyście chociaż na 1 wrażenie + może jakieś ogólne spostrzeżenia względem tych 3 modeli, które udało mi się po 2 dniach szperania wyszukać w tym zakresie cenowym:

Noontec ZORO Wireless
AKG K915
Maxell MXH-BT600E

Te Zoro to niemalże bliźniacza wersja takich samych przewodowych, których recenzja znalazła się u was: http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...c-zoro-hd/ i póki co te kuszą mnei najbardziej, ale nawet nie mam pojęcia gdzie w Łodzi mógłbym je sprawdzić... :/
Odpowiedz
#6
Zoro HD są bardzo fajne pod kątem dźwiękowym to prawda, ale powiem Ci, że cały dzień w nich wysiedzieć to sztuka (w sumie jak na wszystkich nausznych). na początku wszystko wydaje się dobrze, są wygodne, lekkie, ale po kilku godzinach uszy domagają się odpoczynku. Te AKG wydają się być wygodniejsze na dłuższą metę. Te maxele jak taki klips na uszy są, nie wiem czy nie będzie gorzej niż w zoro hd.
Dźwiękowo, to podejrzewam, że zoro hd najbardziej Ci się spodobają, te akg i maxelle raczej takie neutralne będą, nie tak muzykalne.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.