• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki CSGO (300-350zł)
#1
  • jakie obecnie używasz? Logitech za 80zł
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
    - jeśli tak – to jakiej? Integra Gigabyte B85
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie? Może w przyszłości, na razie tylko słuchawki
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? Głownie gry (csgo) oraz odrobinę muzyki
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? Lubię Rock, Rap oraz wszystko co wpadnie w ucho
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 300-350
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Pół na pół, z przewagą dźwięku
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? zamknięte, pół otwarte
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Pozycjonowanie, raczej dużą scenę (tak mi sie wydaje ze lepiej w CSGO)
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Myślę, że mogę ją zabierać do szkoły, czy na wyjazdy
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Schludny wygląd (coś jak qpad qh 90), wokół uszne, odpinany mikrofon lub wysuwany, jack
    Zastanwiałem się nad qpadami i ew. po 3,4 miechach dokupić kartę dźwiękową (100 - 200 zł). Mam nadzieję, że ktoś pomoże, ponieważ mam już dość tych logitechów.
Odpowiedz
#2
Jako fan Superluxów i wydawania raczej niedużych sum w stosunku do jakości mogę Ci polecić własnie SL-y

Superlux 681, półotwarte wokółuszne - chyba najbardziej znany model SL-ów, są tanie (ok. 80zł), dość detaliczne, z poprawną sceną, jasne, z podbitym bassem dobrej jakości (raczej tym niższym, poniżej 50Hz) oraz ostrą górą. Bardzo funowe, grają taką typową V-ką.
Są też odmiany 681:
681F - podobne do klasycznych, ale pasmo jest bardziej płaskie, dół nie tak podbity, szybszy, ogólnie bardzo analityczne. Tu bym jednak uważał, bo trzeba dobrać do nich raczej cieplejsze źródło, a Ty masz tylko integrę, która nawet nie wiem jak gra.
681B = chyba najbardziej uniwersalne, jest więcej midbasu, jak i średnicy, bardziej cieplejsze od poprzedników i bezpieczniejsze, jeśli chodzi o dobór źródła.
I co za tym idzie ulepszona wersja 681B - 681 Evo MKII - to taki kompromis między analitycznością studyjną a słuchawkami domowymi, bardziej ciepłe, z dużą ilością tego wyższego basu i midbasu, góra trochę przytemperowana. Polecane przez wielu w ciemno. Jak dla kogoś jest zbyt mało detali i chce je trochę odmulić, to można wyjąć poduszki zza przetworników, choć nie zrozum mnie źle - one są w dalszym ciągu dość detaliczne, tylko charakterystyka jest trochę ciemniejsza (więcej basu, mniej wysokich). Scena mniejsza niż w poprzedniku, 681B, jednak na CSa wystarczająca, spokojnie słychać kroki.

To tyle jeśli chodzi o półotwarte.

Superlux 662F, zamknięte wokółuszne - mają bardziej neutralny przekaz, chyba najbardziej z tych wszystkich modelów, które opisałem, nie męczą wysokimi - są jednak dalej bardzo detaliczne. Średnie ani wycofane ani przekolorowane, dobre. Bas czysty, szybki, schodzi nisko, jest impaktowy i ma niesamowitą teksturę. Tłumienie bardzo dobre. I tutaj najbardziej mnie zaskoczyła scena. Zamknięte słuchawki rzadko mają dobrą scenę, a tutaj jest ona duża ze świetną separacją.

Które wybrać? Ja z Twoim budżetem kierowałbym się w 681B/681 EVO MKII lub 662F - na pewno się nie zawiedziesz, dźwięk jest na bardzo wysokim poziomie, mogą spokojnie konkurować ze słuchawkami z półki cenowej 500-800zł i jeśli miałbyś brać jakieś bardziej "znane", to jednak właśnie musiałbyś wydać z 500zł+, ew. poczytaj o Takstar PRO80 v2 (ok. 300zł), sporo dobrego piszą o Takstarach, jednak ich nie miałem okazji testować.

Jak Ci się nie spodobają, to problemów z odsprzedażą nie będzie problemu, możesz więcej o nich poczytać na forum mp3store, gdzie też się wypowiadałem, jak i wielu innych ludzi i tam też je sprzedać w komisie. Choć ponoć można sprzęt zakupiony w Internecie zwrócić nawet do 14 dni, ale ja się nigdy w takie zwroty nie bawiłem, więc nie wiem do końca jak to jest.

Jeśli jednak Ci się spodobają, to polecam wymianę kabli, jak i nawet zlecenie komuś zrobienia specjalnych filtrów w małym pudełeczku, które jeszcze bardziej wyrównają Superluxy :) Mam schematy do 681 i 662F.

Edit: Bym był zapomniał! Trochę droższe Superluxy HMC631 masz od razu z mikrofonem, choć nie miałem okazji ich testować, to słuchawki ponoć bardzo równe w brzmieniu, a scena jest na wysokim poziomie.

Edit2: Aaa, i nie jestem z ekipy test-gear, także nie jest to w pełni profesjonalna wypowiedź, choć jeśli chodzi o słuchawki, to swoje już przesłuchałem i mogę się co nieco wypowiedzieć :) O ile dobrze pamiętam, to 681 Evo i 631 były testowane przez wspomnianą wcześniej ekipę, więc pewnie się będą mogli coś na ten temat więcej wypowiedzieć :)
Odpowiedz
#3
nam to kave 5.1 trochę odwróciły wszystkie twierdzenia i przekonania o słuchawkach do grania jakie mieliśmy :P jak się wyrobię z recenzjami sprzętu który jeszcze zalega to będę się starać ściągnąć trochę modeli 5.1 z innych firm na testy, żeby zobaczyć czy wszystkie tak fajnie pozycjonują :) Także od razu mogę powiedzieć, ze jak możesz dołożyć do 450 zł to bierz Roccat kave 5.1 Analog

W przedziale do 350 zł to brałbym albo takstary hi2050 (te pro80 to są te same co qh-90, a one w csie to tak średnio się nadają, bo mają strasznie małą scenę), a tak to popatrz na SL HD669 które są dosyć uniwersalne i do gier będą i do tego co słuchasz.

Pod CS to omijałbym wszystko co jest basowe w tym hd681 evo, do muzyki są b. fajne, ale w CS nie jest lekko. Za te 350 zł to możesz sobie kupić nawet 2 pary Superluxów i masz do muzyki i do grania ;) nawet możesz od razu kupić np. xonara dgx do tego komplet SL HD668 do gier i 681 evo mk2 do muzyki ;)
Odpowiedz
#4
Ok, dzięki wielkie, zastanowię się, chociaż coś czuje że zostane przy qp-adach, mała scena myślę, że nie będzie mi tak przeszkadzac, a nie chce dokupowac osobnego mikra, wole miec w headsecie. do kave 5.1 nie bede doplacac, zreszta one to juz sa typowo do gier, bo nie zabierzesz ich gdziesz zeby sluchac muzyki,a w moim przpadku moze rzadko, ale mozliwe ze bede gdzies z nimi wychodzil. Ew. w poznijeszym czasie jak juz pisalem dokupie dzwiekowke i bedzie gites ;)
Odpowiedz
#5
Jak chcesz razem z mikro, to ja bym się na Twoim miejscu naprawdę poważnie zastanowił nad Superlux HMC631 - poczytaj sobie recenzje, m.in. tutaj - http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ux-hmc631/ :) Kiedyś nawet miałem zamiar je zakupić, mimo dużej kolekcji SL-ów, jednak wstrzymałem się, jako że te moje 681 i 662F są recablowane i z filtrem wyrównującym brzmienie (ucina sybilizujące wysokie i lekko bas, dzięki czemu średnica się ukazuje) - w HMC631 miałbym to od razu, bo ponoć bardzo równo grają, ale zdecydowałem się po prostu dokupić mikro (Zalman ZM-MIC1) i więcej do szczęścia mi nie potrzeba :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.