• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupno klawiatury i myszki z podkładką
#1
Nie za bardzo wiem gdzie zamieścić ten temat ponieważ kupuję zarówno i klawiaturę i myszkę z podkładką.
Zacznę od tego, że mój budżet na cały sprzęt wynosi 800zł.

Klawiatura
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? Mechaniczna, przełączniki - no i tu pojawia się problem. Raczej Cherry MX Black, ale grałem również na Redach. Nieznacznie lepsze okazały się Blacki, lecz moje sesje z tymi przełącznikami trwały do 20-30min. Dlatego mam pytanie czy jako gracz cRPGowy nie lepiej pokusić się na Redy, ponieważ przy dłuższych sesjach będą mi się palce na Blackach męczyć?
  • czy chcesz podświetlenie? Obojętnie
  • czy chcesz makra? To byłby plus, lecz nie jest to obowiązkiem
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? Obojętnie
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Nie
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Raczej nie
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Powinna być czarna (skoro jest to najczęstszy kolor to nie powinno być problemem :) )
Mysz
  • jaką obecnie myszkę używasz: tania laserówka
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnio-wysoka
  • czułość w Windows: domyślna
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): brak
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 9cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): głownie cRPGi, strategie (RTSy i turówki), czasami FPSy ale singleplayerowe
  • jaką masz obecnie podkładkę: brak
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): raczej nie
  • jaki chwyt stosujesz: claw
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1,2,2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni: 17,7cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego ?: 1.8cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Uchylę się od pytania bo obecna myszka jest bardzo słaba i największą wadą jest sensor
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Powinna być wygodna, dlatego skłaniam się ku niesymetrycznym
Podkładka
Wogóle się na tym nie znam :/
Odpowiedz
#2
klawa:ja to bym coś pomiędzy wybrał black a red czyli Kailh Brown w rpgu pewnie też dużo piszesz ;p a tu masz np. tanie Tesoro Excalibur (mają makra dodatkowo) juz za 360 zł kupisz
mycha: masz małą dłoń, dlatego brałbym wygodną niedużą myszką i niesymetryczną to Zowie EC2-A (ok 240zł) jak chcesz ze sterownikami to wybierz Roccat Kone Military (w procpu po 160zł)
Do tego podkładkę: Roccat Taito Control (80zł) (są dwie wersje taito zwykła i control, także uważnie patrz jaką bierzesz ;p)
Za resztę kup sobie mouse bungee Roccat Apuri za 120 zł :)
Odpowiedz
#3
Nie miałem styczności z Kailh Brownami. Jak one się zachowują? Odskakują tak fajnie jak Cherry MX Black? Bo z tego co czytałem to czuć, że się je wciska jak w Blackach.
Odpowiedz
#4
raczej tak pomiędzy black a red, na pewno nie mają takiego odskoku jak black, ale bardziej niż red ;)
Odpowiedz
#5
A jak z naciskiem. Też taki pomiędzy?

I jeszcze co do bungee nie za bardzo mi się podoba Roccata zbyt wymyślna :/
Co sądzisz o Zowie Camade :)?
Odpowiedz
#6
Nacisk też pomiędzy, jedynie w Kailh brown masz lepiej wyczuwalny skok za sprawą jakby małego guzka, który czujesz w momencie kliku. Bardzo udane przełączniki.

Niestety, ale kabel lepiej trzyma apuri od camade, mniej go szura po podkładce a do tego jest stabilniejszy.
Odpowiedz
#7
Dzięki za odpowiedź :)
Dzisiaj się przejdę do sklepu zobaczyć która myszka lepiej mi leży w dłoni. Przy okazji obejrzę Roccata Apuri może się do niego przekonam ;)
Odpowiedz
#8
Sprawdziłem Roccata oraz Zowie i wygodniejszy był Roccat. W sklepie zobaczyłem jak się sprawuje Apuri, i nie powiem jest bardzo stabilny :) Ciekawe jak będzie się sprawdzał codziennym w użytkowaniu.
Dziękuje bardzo za pomoc w doborze sprzętu i temat można już zamknąć ;)
Odpowiedz
#9
napisz jeszcze jak Ci dojdzie, czy Ci leży wszystko :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.