• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki [200-300zł] + mikrofon + zewnętrzna karta dźwiękowa
#1
  • jakie obecnie używasz? 
    jakieś gówno Tracer'a a do muzyki koss porta pro
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
    - jeśli tak – to jakiej?
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie?
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej

    nie używam dedykowanej karty dźwiękowej. Słuchawki podłączam do laptopa lenovo y50. Jeżeli różnica na słuchawkach bez i z dedykowaną kartą dźwiękową jest taka jak między ssd i hdd to biere :P
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję)
    do gier (cs go) w 96%, pozostałe 4% to muzyka (youtube czy coś - różne gatunki - rapsy, pop, rock, metal)
  • jakiej muzyki głównie słuchasz?
    jak wyżej - różnej. Co mi wpadnie w ucho, chociaż przeważnie rap i rock
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet?
    na początku chciałem kupić słuchawki za 250-300zł. Dodatkowo muszę dokupić mikrofon no i jeżeli karta dźwiękowa to taki szał to również ją.Opcja pierwsza to kupno tańszych słuchawek [100-150zł], tańszego mikrofonu i karty FiiO E10 / Audiotrak Prodigy Cube (ABSOLUTNY MAX)Opcja druga to kupić słuchawki i mikrofon + maya u5 / xonar u3
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort?
    chodzi tutaj o cs'a, więc na pierwszym miejscu jest scena i pozycjonowanie, a zaraz za tym komfort.
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)?
    gram w pokoju, gdzie jest cicho i raczej nikomu nie będzie przeszkadzały strzały ze słuchawek. Ponadto nie lubię jak mi słuchawki uciskają głowę, więc wybór pada na półotwarte (najlepiej) ewentualnie otwarte.
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ?
    wolę słyszeć tak jak jest w rzeczywistości. Jeżeli jest daleko chce go słyszeć, jeżeli blisko - chcę słyszeć że jest blisko.
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)?
    raczej nie :)
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów):
    wokół-uszne najlepiej, ładny wygląd, wygoda!. Więcej nie powiem bo się nie znam :)Pomóżcie bo już mnie głowa boli od natłoku informacji..
Odpowiedz
#2
imo to brałbym opcję 1: w tym słuchawki takstar hi2050
Odpowiedz
#3
Mikrofon to pewnie zalman zm-mic1. Nic innego do 50zł raczej nie dostanę prawda?

Co do słuchawek, co myślisz o Superlux HD668B / Superlux HD330 ?
No i która z w/w kart będzie najlepsza do tych superlux'ów i takstarów? Co jest najbardziej opłacalne? Preferuję trochę cieplejszy, bassowy dźwięk niż takie łupanie. Nie wiem jak to się ma do cs'a, sceny i pozycjonowania ale to taka moja uwaga.
Ponadto do tej karty będzie podłączany jeszcze mikrofon, także żeby to dało radę podłączyć wszystko.
Odpowiedz
#4
bo tak się zastanawiam, że skoro to ma być głównie do gier i lubisz raczej basowy dźwięk to może kup SB Omni 5.1, będziesz miał już na zapas jak kiedyś cię najdzie kupić takie w 100% pod csa słuchawki 5.1 (np roccat kavy 5.1), te hi2050 dobrze z nimi się zgrają. Mic to weź zalmana styknie.

668b w sumie do sb omni też mogą być, ale są na pewno mniej wygodne od hi2050, a co do hd330 to nie mama pojęcia jak się w nich gra.
Odpowiedz
#5
na zapas? czyli sb omni 5.1 > FiiO E10k i Prodigy Cube?
Już się gubię w natłoku informacji, za każdym razem ktoś poleca coś zupełnie innego.

Co do słuchawek 5.1, czy przypadkiem nie jest to marketingowa ściema? Te wszystkie 5.1/7.1 itp?

Lubię delikatne ciepłe (basowe?) brzmienie, ale kupuję słuchawki do CS:GO więc to schodzi na dalszy plan. Najważniejsze jest, abym mógł spokojnie wyłapać gdzie jest przeciwnik, jak daleko jest i czy jest sam, czy jest ich kilku. No i wygoda, wiadomo nie gra się godzinę.

Mógłbyś to jakoś podsumować, co z czym wziąć i dlaczego?
Odpowiedz
#6
Wolę nowe, zwłaszcza że będę brał pewnie dwie pary.

Trzeba się na coś zdecydować bo zwariuje i nie kupię nic.
Wybieram między:
- AKG K514 MKII
- Superlux HD668B
- Superlux HD330
- Takstar TS662
- Takstar hi2050
*pogrubione podobają mi się najbardziej (wizualnie)


do tego źródło:
- FiiO E10K
- Prodigy Cube
- SB Omni 5.1

Teraz wymagania. Zależy mi w pierwszej kolejności na scenie, pozycjonowaniu i wygodzie użytkowania, tak żeby przy graniu w CS:GO wykorzystać je w 200%. W dalszej kolejności jest ciepłe, delikatnie basowe brzmienie, nie lubię jak dźwięk jest ostry i łupie.
Chodzi o to żeby podczas słuchania muzyki (najczęściej rap/rock, czasami jakiś super-wakacyjny-hit pitbula) bas był tam gdzie powinien być. Nie musi walić jak głupi, ale żeby był.
Odpowiedz
#7
też tak myślałem że te 5.1 (ale prawdziwe, że ma te kilka głośniczków w słuchawce a nie sztuczne 5.1 czy 7.1, które jest gó**em) to jedna wielka ściema i przyznaję że się myliłem. Odkąd usłyszeliśmy Roccat Kavy 5.1 analog jak się w CS sprawują to nie boję się mówić, że różnica jest znaczna, nawet na moich AKG Q701 nie wyłapuje się kierunków tak łatwo jak na tych Kavach. Do muzyki nie specjalnie się nadają, jakoś źle nie jest ale jednak są to stricte pod gry słuchawki. Tak samo np. w BF4 pomimo lepszego pozycjonowania wole grać na stereo :P. Jednak każda gra gdzie pozycjonowanie gra pierwsze skrzypce to śmiem ręczyć za słuchawki 5.1. Każdy komu pożyczamy (jesteśmy w trakcie ich testów) potwierdza to samo ;)

Podsumowując Omni 5.1 weź tylko jeżeli byś się chciał zdecydować na takie 5.1 (podpinasz je jak głośniki 5.1 stad tyle wejść potrzebujesz a te fiio i cube nie mają tych wejść). Jeżeli patrzymy też pod kątem muzycznym to zdecydowanie wybrałbym fiio lub audiotraka i został przy słuchawkach stereo.

ps. Omnia jest dosyc ciemną kartą więc basu będzie dość :P Cube jest racze jasny, neutralny chyba podobnie jak fiio ale tego nigdy nie słyszałem. Jak kupisz ciemne słuchawki to bas będzie i na cube i na fiio, bierz inne do grania inne do muzyki (np. taniutkie superlux hd681 evo mk2)
Odpowiedz
#8
to zrezygnuje z tego 5.1. Czytałem recenzje i nie chce się w to bawić.

Superlux HD668B + Prodigy Cube czy Takstar hi2050 + Prodigy Cube?
Odpowiedz
#9
lepiej takstary (do tego są dużo wygodniejsze), tylko pamiętaj, że ani 668b ani takstary basu nie mają za dużo ;)

668b + cube to uszy by cię bolały ;p
Odpowiedz
#10
będzie za głośno z tymi słuchawkami  i tą kartą?

Zaraz zgłupieję. Może inaczej, jakie słuchawki do 200 zł  żeby pasowały do tej karty? Czy olać to zupełnie i kupić same słuchawki? Kiedyś grałem (w cs 1.6 jeszcze) na speedlinkach medusa cośtam. W każdym razie kupiłem je za ok. 150zł, kilka ładnych lat temu i grało mi się dobrze. Teraz jakieś karty wymyślają, potrzebne mi to w ogóle?
Czy zainwestować w same słuchawki?

Postawmy sprawę jasno i kończymy ten temat.
1. Kupić same słuchawki za 300-350 zł czy kombinować z jakimiś Takstarami/Superluxami i dodatkową kartą dźwiękową? Ewentualnie najpierw słuchawki a później, w przyszłości jakąś kartę zewnętrzną?
2. Laptop wystarczy do obsługi takich słuchawek za 300-350zł? Bo kupić słuchawki i wykorzystać 50% to chyba lipa?
3. Jakie słuchawki za te 300-350zł (nowe) - otwarte/półotwarte, duża scena, super pozycjonowanie, dobra separacja, bez ostrego łupania tonów wysokich i ciepłym basem?
4. Jakie słuchawki w przypadku wybrania drugiej opcji?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.