• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsze Gamingowe Słuchawki
#1
Witam :)

Cieszę się, że przez przypadek znalazłem się na Waszej stronie, nie sądziłem, że ktokolwiek w Polsce robi testy słuchawek z górnej półki do gier testując je również w cs:go a nie tylko battlefield`ach jak na zagranicznych stronach i kanałach.  Philips Fidelio x1 to dobry przykład na to, że nie w każdej grze  działa tak samo pozycjonowanie na danych słuchawkach, wiec chwała wam za to jak sie przykładacie do każdego testu. Szkoda, że zrezygnowaliście z mapki obrazującej obszar słyszalności, ciekawy jestem tylko czy są jakieś słuchawki które przebiją AKG Q701 w tym. Tak kończąc wstęp, chciałem nadmienić ludziom którzy może trafią na mój temat że najważniejszą rzeczą w FPSach jest dźwięk, nie żaden monitor, myszka czy klawiatura. Nie wyobrażam sobie żołnierza uzbrojonego po zęby, ale głuchego, który nie jest w stanie określić gdzie znajduje się przeciwnik. OK do rzeczy:

Posiadam Sennheiser HD 380 PRO, Beyerdynamic DT 770 pro 80 Ohm

czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? NIE
jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie? -do 900 zł
 słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję)- 100 % do gier
jakiej muzyki głównie słuchasz?- Woooooo, czego ja nie słucham ? -głównie rock, muzyka filmowa i masa innych gatunków
twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? -900 zł 
stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? -dźwięk oczywiście 
jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? otwarte lub pół otwarte 
wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? -większa scena
czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie
dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów):brak

Sugerując sie największym tematem na forum zagranicznym wybrałem następujące modele:
Audio Technica ATH-D700
AKG Q701
AKG701
HD 800(żartuję, na nie przyjdzie jeszcze czas, jak narazie szukam słuchawek w niższym budżecie :D ) 

Planuje zakup używanych słuchawek, więc zaczynając od ATH-D700 kosztują około 500 zł tylko jest problem z dostępnością do nich padów i tych gąbek na pałąku które raczej nie są do wymiany.  Pozostałe 701 i Q701 są oczywiście droższe z tym, że podobno Q701 ma przyjemniejszą barwe i troszkę wiecej basu a AKG 701 są bardziej szczegółowe...
czy AKG 701, 702 i Q701 się różnią w pozycjonowaniu ? Wydaje mi się, że lekka przewage mają 701 nad Q701.  Chciałbym się dowiedzieć czy faktycznie jest tak jak napisałem? Zastanawiałem się tez nad 
ATH-D700X ale podobno są zrobione gorzej jakościowo i jednak brzmienie mają nieco inne... Mam dylemat które z nich wybrać, liczę na pomoc.
Odpowiedz
#2
Cytat:czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? NIE
Branie czegokolwiek powyżej superluxow hmc631 pod kartę zintegrowaną mija się z celem, najczęściej im droższe słuchawki i większy mają potencjał tym lepszego źródła wymagają. Słuchawki takie jak q701 na integrze najprawdopodobniej zagrają gorzej niż kilkukrotnie tańsze słuchawki o małych wymaganiach co do źródła, poza tym na dobrej karcie dźwiękowej/DACu różnice w grach między takimi hd380 pro a q701 czy nawet tanimi superluxami hd668b będą marginalne, przy takim budżecie powinno się raczej dobierać słuchawki pod muzykę, gry mają niewielki potencjał do wykorzystania i nie będą wyzwaniem dla żadnych dobrych sluchawek powyżej 500 zł. Nie jestem ekspertem, ale zdecydowanie powinieneś porzucić pomysł kupna słuchawek i zająć się doborem dobrego źródła, alternatywnie słuchawki pioneer se a1000, po zaakceptowaniu drobnych wad konstrukcyjnych tego modelu, za mniej, niż 300 zł z dobrą kartą dźwiękową ze wzmacniaczem sluchawkowym byłyby świetną alternatywą dla droższych sluchawek otwartych.
Odpowiedz
#3
Mój błąd, powinienem jaśniej się wyrazić. Obecnie nie posiadam żadnej karty dzwiękowej ani wzmacniacza i wiem, że to grzech podpinanie ich do zintegrowanej karty, ale dodałem, że budżet na kartę dźwiękową to max 900 zł. Po prostu jeśli się trafi okazja cenowa na któreś z wyżej podanych słuchawek to je kupuję i dopiero później dokupię kartę i wzmacniacz to zależy co się pojawi w najkorzystniejszej cenie. Trochę zszokowała mnie Twoje zdanie, że między HD 380 PRO a Q701 i superluxami hd668b różnice są marginalne w grach. HD 380 PRO są przebasowione, przez co tracą szczegółowość która w grach przecież jest najważniejsza jeśli komuś zależy bardziej na każdym detalu niż fun`ie z gry. Najbardziej mi zależy na grach, po co miałbym kupować kolejne słuchawki do muzyki,skoro mam 2 pary już słuchawek do każdego gatunku i w planach mam zakup HD 800, więc to naprawdę mało ważne jak będą wypadać w muzyce i filmach. Sugerując się zagranicznym forami to Audio Technica ATH-D700 i K701 królują w grach, autor tematu stwierdził, że przez szczegółowość K701 było to dla niego jakby założenie rentgenowskich okularów dla uszu. Stwierdził wręcz, że było to dla niego jakby Bóg dał mu w tajemnicy moc zdolną ukarać wrogów młotem sprawiedliwości :D DT 770 PRO to są słuchawki po prostu po to by poczuć się w grze jak w sali kinowej, ciekawe jak się mają w porównaniu z Fidelio X1 lub X2 :)

Chciałbym się dowiedzieć po prostu czy opłaca mi się dopłacać do AKG K701 lub Q701 względem ATH-D700. Bo skoro w porównaniu Q701 z Superluxami różnice są MARGINALNE, to trochę się przeraziłem i nie wiem co mam już o tym myśleć, zakładając jednak że kupię porządne źródło do owych AKG bądź Audio Technica. Porównując graficzne testy na mapie cs:go to nie sądzę żeby Superluxy miały podobny obszar słyszalności skoro mają problem,aby przekazać ilu przeciwników biegnie w naszą strone.
Odpowiedz
#4
Jeżeli nie miałeś dotąd dobrej karty dźwiękowej (jeśli dobrze zrozumiałem) to nie jesteś w stanie ocenić posiadanych przez siebie słuchawek, sugeruje to choćby fakt, że określasz hd380pro jako przebasowione, a są to jedne z najbardziej równo grających słuchawek w tym przedziale cenowym i znacznie powyżej. Co do różnicy w grach, to po 1 podane superluxy hd668b są w pewnym sensie fenomenem w swojej klasie cenowej, a ze względu na ograniczenia gier i ludzkiego słuchu różnice względem q701 w pozycjonowaniu będą ledwo zauważalne, więc raczej nie warte swojej ceny. W grach multiplayer znając konkretne miejscówki nie będzie miało dużego znaczenia to, czy słysząc dźwięk określisz położenie źródła z dokładnością do 20 czy 15 stopni, oczywiście ważna będzie separacja dzwieku, przy większej ilości źródeł, ale z tym powinny poradzić sobie nawet w.w. superluxy.
Odpowiedz
#5
W porównaniu do takich Audio Technica ATH-D700, HD 380 PRO są przebasowione gdyż D700 w ogóle prawie tego basu nie posiadają i mają szerszą scenę... więc tracimy sporo detali przez bas w 380 PRO , co daje nam kolejne kinowe granie a nie hardcorowe zabijanie przez ściany,smoke`i i tak dalej.

To widzę, że strony typu:
http://headphonescout.com/best-gaming-headsets/
http://www.head-fi.org/t/534479/mad-lust...1540-added
https://www.youtube.com/watch?v=eEGe08Ytaik
https://www.youtube.com/watch?v=yVme7rxdTLk
https://www.youtube.com/watch?v=VgTnJ3JQQ0E

to jedna wielka ściema i marketing jeśli chodzi o granie, skoro wystarczą jakieś chińskie superluxy by mieć pozycjonowanie o ułamek lepsze niż wysokiej klasy profesjonalne słuchawki, tylko dziwne, że zagranicą jakoś głośno o nich nie jest. Reasumując, czyli DT 770 pro i HD 380 PRO mają pewnie takie same pozycjonowanie jak te wszystkie AKG i Audio Technici razem wzięte ? To jednak się wstrzymam z kupnem słuchawek tylko dla troche szerszej sceny, mniejszego basu i w sumie żadnych rewelacji.
Odpowiedz
#6
to powiem CI jako posiadacz tych akg q701 fidelio i superluxow a wcześniej przez wiele lat na ath ad700 grałem, że różnice nie są przełomowe pomiędzy akg q701 i hd668b ;p ale zauważalne, sam na co dzień używam ODAC + O2 oraz Zxr'a (w zależności z jakich słuchawek korzystam i do czego je w danej chwili używam ;p).

to jest tak, ze CS nie jest specjalnie wymagający, ale nie będę ukrywał, ze pomimo nie wielkich różnic wolę q701 od 668b, jakoś troszkę lepiej, mniej jest sytuacji, ze ktoś mnie zaskoczy z tyłu np. Albo nie jestem pewien skąd dobiega ten dźwięk. Nie zmienia to faktu, ze takie sytuacje zawsze są i będą na każdych słuchawkach. W BF więcej można zauważyć różnic między 668b a q701 bo sama gra jest bardziej zaawansowana pod kątem dźwiękowym ;)

Powiem Ci tak wstrzymaj się póki co z zakupem słuchawek do naszej recenzji Roccatów XTD Analog, które teraz kolega, który znacznie więcej odemnie gra w CS testuje i zda lepszą relacje :P Nie miałem czasu na dokładne testy, ale po jednym dniu byłem w szoku, że grało mi się lepiej na nich niż na moich Q701. Nie wierzyłem, ze jak będzie kilka głośniczków w słuchawce to coś zmieni a tu rewelka była ;D ale nie chcę zapeszać jeszcze, więc póki co nie polecam ich jeszcze. Jak masz czas to daj nam czas to przetestujemy we wszystkich sytuacjach i będziemy na 100% pewni jak to jest :)

Odnośnie twoich słuchawek to na hd 380 pro powinno być całkiem nieźle w csa, to te twoje beyery powinny zamulać, bo są mocno basowe.
Odpowiedz
#7
Może udałoby wam się załatwić oryginalne Roccat Kave by zrobić porównanie, bo zasadniczo różnią się tym, że starsze kave mają 8 głośniczków zamiast 6 (basowe są na środku, za 3 głównymi), a można je czasem dostać poniżej 300 zł.
Cytat:to jedna wielka ściema i marketing jeśli chodzi o granie, skoro wystarczą jakieś chińskie superluxy by mieć pozycjonowanie o ułamek lepsze niż wysokiej klasy profesjonalne słuchawki, tylko dziwne, że zagranicą jakoś głośno o nich nie jest.
o superluxach pisze sie na każdej renomowanej stronie poswięconej słuchawkom, nawet na tych audiofilskich.
Cytat:W porównaniu do takich Audio Technica ATH-D700, HD 380 PRO są przebasowione gdyż D700 w ogóle prawie tego basu nie posiadają i mają szerszą scenę
i znowu musiałbyś je porównywać na dobrym źródle, zasadniczo niedobór mocy w słuchawkach objawia się utratą basu, jeżeli lubisz taki niedobór, możesz zwyczajnie dobrać DACa lub kartę o podbitych średnich i wysokich rejestrach, o ile pamiętam do takich należy między innymi Audio In Motion Sc808, uznawana za jedną z najlepszych kart dźwiękowych w stosunku oferowanej jakości do ceny.
Odpowiedz
#8
ciężko dostać sampla czegoś co już nie produkują, te analogi to ich następca. W sklepach mają jeszcze pozostałości magazynowe starych 5.1 ;p

Bo są też Kave Stereo a te są zwykłe z 2 driverami.
Odpowiedz
#9
To już wiem dlaczego wszystkie testy CMSS -3D,Dolby Headphones, Razer Surround są w BF4 a nie CS:GO :) To szkoda, że panowie z Valve nie postarali się co do silniku gry w tej kwestii :) Stwierdziłem, że raczej nie ma sensu kupować tych roccatów, płacąc tylko za możliwe, że lepszą pozycyjność,ale gorszy dźwięk z uwagi, że to tylko gamingowe słuchawki.

Pozwolę sobie zacytować krótki opis z jednego podanego wyżej linku, bo pewnie nawet w niego nie weszliście.
"Competitive - duża przestrzenność i realistyczne obrazowanie tych słuchawek daje możliwość określić z maksymalną dokładnością wrogów w grach FPS. Bas jest utemperowany więc drobne szczegóły i kroki mogą być łatwo słyszane. Uzyskamy w grze dźwięk nie tak dynamiczny i satysfakcjonujący jak na innych słuchawkach jeśli jednak większość twojej przyjemności pochodzi z boskich killstreak`ów, bierz jedne z nich !
Fun- One dają najwięcej energii i realizmu dzięki soczystemu basu, który sprawia że wybuchy brzmią tak jakby miały miejsce w Twoim pokoju. Jeśli chcesz poświęcić kilka dodatkowych zgonów w grze by móc mieć czystej chwały dżwięk, to słuchawki dla Ciebie
All-purpose - najlepsze z obu światów. Te są dla wspaniałe dla graczy amatorów którzy szukają wszystkiego w jednym."

DT 770 Zaliczają się do grupy FUN ze względu na swoje V-kowe brzmienie, Fidelio X1 również zaliczany do tej grupy słuchawek.

Zmieniając wymagania i nie kierując się jedynie pozycjonowaniem w wyborze słuchawek. Które słuchawki zadowoliłby mnie wymagając od nich jak największej przestrzenności, najlepszej separacji dzwięków i brzmieniu i pozycjonowaniu mającym ocene 5 jak w Q701.

AKG Q701,K702,K701, Audio Technica D700, D700x i wyższe modele 900x itd.

1. Czy naprawdę poczułbym różnicę tej przestrzenności porównując moje modele do wyżej wymienionych ? Chciałbym żeby były o wiele lepszymi do muzyki klasycznej,instrumentalnej, kobiecych wokali,akustycznej gitary od moich aktualnych.

Zastanawiam się nad kartami dźwiękowymi: Sound Blaster ZxR , Titanium HD, X-Fi Titanium Fatal1ty Champion
Co do wzmacniacza to nie mam pojęcia jaki byłby uniwersalny móc napędzić bez problemu moje obecne modele sluchawek i jedne z wyżej wymienionych otwartych które zamierzam kupić.

Apropo Karty Sound Blaster ZxR i jego modułu, czy jest możliwość słuchania muzyki na obu parach słuchawek jednocześnie ?
Odpowiedz
#10
Odnośnie cytowanego artykułu, autor najprawdopodobniej myli barwę słuchawek ze sceną i rozdzielczością. Nawet ciemno grające słuchawki jak brainwavz hm5 mogą dobrze oddawać scenę i pozycjonować, od siebie mogę polecić: http://www.audiofanatyk.pl/slownik-popul...jec-audio/
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluc...la-graczy/
moim zdaniem są tam dość przystępnie opisane różnice poszczególnych parametrów, również pod kątem wykorzystania w grach.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.