• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki+mikrofon do EFT
#1
  • jakie obecnie używasz? MH751
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp? Nie, płytą główną będzie MSI MAG B550M Mortar lub MSI MAG B660M Mortar
  • słuchawki mają być w 100% do gier
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? Escape from Tarkov 
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 600 zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Komfort
  • jaki chcesz typ słuchawek: zamknięte
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Większą
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie będę podróżował
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? Nauszniki są za małe na moje uszy, odczuwam dyskomfort po pewnym czasie. Nauszniki są klejone, przez co niewymienialne. 
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Osobiście zastanawiam się nad Beyerdynamic DT770 PRO 32 Ohm i mikrofonem Zalman ZM-MIC1.
Odpowiedz
#2
Czyli potrzebujesz czegoś z głębszymi nausznikami. DT770 takowych nie mają. Mają duży obwód na szerokość i są naprawdę wygodne, ale nie są głębokie. Poza tym nie wiem jaki układ dźwiękowy siedzi w tych MOBO co wymieniłeś, ale to że słuchawki mają 32Ohm nie znaczy że są proste do napędzenia, mają czułość 96dB czyli dość niską. Może Sivga Robin SV021(poczytaj o nich). A może uderzyć od innej strony i kupić słuchawki dokanałowe?
Odpowiedz
#3
Czy Beyerdynamic są wygodniejsze oraz większe od HyperX Cloud Silver i MH751?
Najwygodniej mi się nosiło Logitech G231 PRODIGY. HyperX mocno mnie ściskały po pewnym czasie, co powodowało ból głowy. MH751 były wręcz nieodczuwalne na samym początku użytkowania, a teraz mam wrażenie, że stwardniały i uginają górną część moich uszu. Czy może to być wina rodzaju materiału nauszników? Może powinienem używać weluru zamiast skóry.

Sivga są za drogie. Do maksymalnego budżetu uwzględniam też mikrofon.

Od słuchawek dokanałowych bolą mnie uszy.
Odpowiedz
#4
MH751 prawie nie czuć ucisku bo mają tak skonstruowany pałąk. W DT 770 może być trochę większy docisk ale pady(nausznice) powinny to rekompensować. Chociaż nie wiem jak w wersji 32Ohm bo te nie mają welurowych padów. To trzeba sprawdzić samemu.

Same nausznice podlegają czasowej degradacji i tyczy się to każdych słuchawek, jest to po prostu ten element który ciągle pracuje i z czasem zawsze powinien podlegać wymianie.

Zmieniając pady na inne niż te dedykowane zawsze zmieniasz sygnaturę dźwięku słuchawek. Nagle może się okazać że brzmienie zmienia się na tyle że się nie podoba.

Ciężko mi coś polecić z większymi nausznicami i zamknięte w danej kwocie. Na bank by pasowały DT150 od Beyera ale raz że budżet a dwa one wymagają czegoś więcej niż dziurka od MOBO. Może AKG K371 ale tu też może być za płytko. Z gejmerskich to wiadomo, trwałość takich marek zostawia wiele do życzenia. Ostatnio widziałem nawet co się stało z pewnymi słuchawkami Razera przy codziennym użytkowaniu przez 5 miesięcy, człowiek który je wysłał na gwarancję dostał zwrotną informacje "źle użytkowanie". Pytanie więc jakie jest te dobre? :)
Odpowiedz
#5
A co sądzisz o wersji DT770 80 Ohm, które posiadają welurowe pady?

Dowiedziałem się, że obie płyty główne obsługują Realtek ALC1200 Codec z "dedykowanym procesorem dźwięku HIGH DEFINITION AUDIO". Czy uda im się napędzić te 80 Ohm?
Odpowiedz
#6
(04-01-2022, 03:18 PM)Mercury3 napisał(a): A co sądzisz o wersji DT770 80 Ohm, które posiadają welurowe pady?

Dowiedziałem się, że obie płyty główne obsługują Realtek ALC1200 Codec z "dedykowanym procesorem dźwięku HIGH DEFINITION AUDIO". Czy uda im się napędzić te 80 Ohm?

Najprościej kupić i sprawdzić. Jak nie wyjdzie to masz 14 dni na zwrot :)
Odpowiedz
#7
Czy wersja 250 Ohm koniecznie wymaga wzmacniacza? Podobno to najlepsza wersja DT770.

Z tego co rozumiem, w przypadku niewystarczającego źródła dźwięku, te słuchawki po prostu będą grały ciszej, niż pozostałe wersje, ale jakość dźwięku pozostanie taka sama?

Zauważyłem, że Beyerdynamic posiadają gumowy przewód. Czy kabel będzie bardziej podatny na uszkodzenia, niż w przypadku kabla w oplocie?
Odpowiedz
#8
kabel w materiałowym oplocie ma pod sobą gumy oplot. Nie ma większego znaczenia czy kabel jest dodatkowo w oplocie materiałowym o ile gumowy oplot jest wystarczająco gruby.

Może być cicho i jak nie będzie wystarczającego napędzenia to również basy ucierpią, takie wyjałowione będą.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#9
Czy brak możliwości odpinania kabla jest znaczącą wadą? Podobno słuchawki Beyerdynamic są bardzo wytrzymałe, a firma udostępnia części zamienne.

Czy właśnie to basy przeszkadzają w grach?
Odpowiedz
#10
Jeżeli głównie grasz w Tarkova to większego znaczenia słuchawki nie mają bo ta gra ma tak strasznie spaprany silnik dźwiękowy, że może nawet lepiej żeby basy były bo chociaż odgłosy będą żywsze. Brak odpinanego kabla to nie jest wada, chyba, że lubisz testować kable albo masz fanaberię i potrzebujesz jakiś customowy kabel sobie wstawić ;)
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.