• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka podobna do Logitech G403
#1
Witam. Nadszedł wreszcie ten moment, kiedy mogę pomóc wybrać facetowi nową myszkę :D Od kilku lat używał Logitech G403 bezprzewodową którą mu kiedyś kupiłam w prezencie i tak się do niej przyzwyczaił i polubił, że chciałby podobną. Obecna już zaczęła szwankować, scroll źle działa i ogólnie już swoje przeszła. Nowa myszka musi być koniecznie bezprzewodowa. Jakiś czas temu widziałam myszki o podobnym kształcie co G403, ale trochę już wyszłam z wprawy w temacie myszek. Polecałam mu też moją G102, ale bezprzewodową i na taki kształt też by mógł się zgodzić, ale chcę poznać opinie wasze, czy może jest jeszcze jakaś godna uwagi? Dłoń ma dość małą jak moja, około 17 cm, ale dawał rady na G403 która jest trochę większa od G102 i mu kształt przypasował. Czekam na pomoc w doradzeniu :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#2
Oczywistym wyborem zadawałaby się G703, lecz poszukujesz zapewne myszy do pracy, a jej komponenty nie należą do najtrwalszych, a więc spodziewałbym się powtórki z rozrywki.
W zasadzie, dotyczy to każdej myszy Logitecha, oni po prostu chyba nie chcą się pozbyć tych Omronów i kiepskich enkoderów;)

Z opcji, o żywotnych podzespołach jest DM6 Holey Duo, optyczny enkoder F-Switch oraz mikro-przełączniki Huano.
Jakościowo, jak możesz się spodziewać - zależy wiele od egzemplarza.
Mimo wszystko, warto poważniej się nad nią zastanowić, ~200zł za bezprzewodową, gejmingową mysz to jednak niewiele.

Ostatnio premierę miała Orochi V2 - odświeżenie kilkunastoletniej myszy.
Komponenty nie są czołówką, mechaniczne Omrony, mechaniczny enkoder i Tactile pod rolką.
Ponadto, wszelakie dobra wynikające z parcia na Reddicie - niska waga, ślizgacze ze stuprocentowego teflonu, a i nawet można wybrać wersję z bazgrołami społeczności.
Zaletą jest przede wszystkim zasilanie, baterie AA bądź AAA, wagę można obniżyć do poniżej 70 gramów, co jest świetnym wynikiem dla tak małej, bezprzewodowej myszy.
Kształtem przypomina wszelakie jaja; G203, G100, B100 lecz jest od nich myszą mniejszą.

Kolejną premierą jest Kone Pro Air, nieco większa Kone Pure Ultra/Kone Pure Owl-Eye, lecz cena już zabójcza.
Basilisk X Hyperspeed również jest jakąś możliwością, osiągalny i ergonomiczny model, a zatem zbieżność z G403 największa, lecz znowu Omrony, mechaniczny enkoder i pod rolką Tactile, który również jest w G403 - często użytkowany, nie wytrzymuje długo.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
XeXu - dzięki wielkie, czekałam na Twoją odpowiedź :) O, nie wiedziałam o G703, chyba jakoś mi umknęła. DM6 Holey Duo proponowałam mu, ale od razu powiedział, że nie chce takiej z dziurami, domyślałam się tego :) Co do Razera to trochę bym się bała ryzykować, bo to inna firma, kształt itp, ale dołączę ją do polecanych. Kone Pro Air super, tylko ta cena, szok. A co powiesz o Logitech G305 ?
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#4
G305 uchodzi za jedną z najbardziej awaryjnych myszy, niewiele mogę dodać;)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Szkoda, bo cena dobra :) Myślę że najprędzej wybierze G703, najbardziej podobna do poprzedniej :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.