• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki + karta dzwiękowa do CS:GO
#1
Witam,

jakie obecnie używasz? - Superlux HD 681 + Zalman ZM-MIC1
czy używasz karty muzycznej/dac/amp? - Na tę chwilę posiadam kartę zintegrowaną ALC888
słuchawki mają być w 100% do gier
twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 300 zł słuchawki, 300 zł karta dźwiękowa
stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Obie wartości są ważne
jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Gram w spokojnym otoczeniu, na obecnych słuchawkach nie mam żadnych problemów z otoczeniem
wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę)? Nie mam bladego pojęcia
czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie

Obecne słuchawki po długotrwałej służbie powoli się rozwalają, jak również chciałbym wymienić je na lepsze. Poczytałem trochę i wydaje mi się, że najlepszą opcją będzie tutaj Superlux HD668b lub Superlux HMC631, z czym że, te drugie są zamknięte i nie wiem czy jest sens pchać się w nie, jak w półotwartych nie mam problemów z otoczeniem? Czy jakieś inne będą lepsze?

Co do wewnętrznej karty dźwiękowej, myślę nad dwoma modelami:  Creative Sound Blaster Z oraz ASUS Xonar DX. Która będzie lepsza do gier / do moich przyszłych słuchawek?

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
SB Z + 668b (do tego dokup welurowe pady z ebay lub amazona) i w takim CS będzie Ci się doskonale grać :) Te 681 zatrzymaj sobie do słuchania muzyki, bo na 668b raczej nic poza klasyką Ci się nie spodoba :P
Odpowiedz
#3
Znalazłem takie pady: http://www.ebay.com/itm/Velour-Velvet-Ea...3ceb2a36d1 oraz http://www.aliexpress.com/item/Replaceme...26766.html Które będą lepsze / gdzie lepiej zamawiać?


A jak wygląda sprawa z kartami dźwiękowymi? Psują się? Opłaca się kupować używane?

Widzę jeszcze, że karta SB Z posiada wersję Bulk, która jest praktycznie 50 zł tańsza od wersji BOX. W takim więc razie, czy opłaca się dokładać do wersji BOX?
Odpowiedz
#4
czymś tam jeszcze się różniły te Z'tki. Raczej dźwiękówki rzadko padają, więc zakup używek jest stosunkowo bezpieczny. Myślę, że te pady będą takie same :P te z ebeya ładniej wyglądają :P
Odpowiedz
#5
Z tego co udało mi się wyczytać, wersja BOX posiada aluminiową obudowę, która ochrania przed zakłóceniami elektromagnetycznym oraz posiada mikrofon. Kwestia tylko tej obudowy, czy jest sens dopłacać 45 zł.
Odpowiedz
#6
pewnie dzięki niej będzie łatwiej sprzedać w przyszłości jak najdzie Cie taka potrzeba. Imo brałbym pełną wersję.
Odpowiedz
#7
Słuchawki i karta dźwiękowa właśnie doszły.

Proszę powiedzieć jak odpowiednio skonfigurować tę kartę dźwiękową oraz jak najszybciej i najlepiej wygrzać słuchawki.
Odpowiedz
#8
każdy woli inaczej, nie ma jednego najlepszego to nie xonar gdzie wystarczy dać HF ;p. Hardcorowy set to jedziesz przenikanie basu tak, żebyś słyszał wszystko tak plastikowo, wtedy wyostrzą się kroki :P Z Surround mało kto gra w CSa, bo boki przeradzają się na skosy :P Za to w jakiś rpgach jest przyjemniej ;) basy jak najniżej, crystalizer do woli
Odpowiedz
#9
Właśnie próbowałem zagrać w CSa na defaultowych ustawieniach i powiem szczerze, że jakoś tak dziwnie. Jakoś nie mogę się odnaleźć. Nie wiem czy to kwestia wygrzania słuchawek czy ustawień karty dźwiękowej...
Odpowiedz
#10
sprawdź jeszcze w sterownikach czy nie lepiej CI jak dasz na dolby. Sprawdź z wyłączonym sbx, każdy ma inną percepcję dźwięku, więc musisz sam się przekonać co będzie dla Ciebie najlepsze.

Te 668b też się muszą trochę wygrzać, bo strasznie surowe są takie prosto z pudełka ;p

Pamiętaj, że wszystko ma brzmieć tak sucho, czasami ostro, a jak dasz przenikanie to plastikowo, w zamian powinieneś lepiej wyłapywać kroki i określać odległość. Na 681 dźwięk ogólny na pewno jest przyjemniejszy dla ucha, ale pod kątem czysto "zawodowym" są słabsze.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.