• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka Gaming'owa do 250zł
#1
Witam!
Z racji tego,że mój stary abyssus znowu zaczyna mieć problemy z clickiem i nie chce mi się tego po raz kolejny naprawiać to czas na nową myszkę.
Kupiłbym bez wahania kolejnego Abyssus'a czyli jego następce ale chciałbym przerzucić się na myszkę która posiada dwa boczne przyciski pod kciukiem gdyż czasami ich jednak brakuje.
  • jaką obecnie myszkę używasz: Razer Abyssus 2014
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): Średnia
  • czułość w Windows: Maksymalna
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 8/10
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
  • w co grasz (podaj tytuły gier):Głównie fpsy, aktualnie Fallout 76
  • jaką masz obecnie podkładkę: Ravcore Ravpad S32
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):Aktualnie trzy i bocznych brakuje
  • twój budżet:250zł
  • jaki chwyt stosujesz:Claw Grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni :18,5cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego ?: 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?:Nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Byle dało się ustawić 1800
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Dodać klawisze boczne
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • uwagi : Nie chce płaskiego naleśnika bo chętnie bym kupił Rival 3 ale niestety jest sporo niższa od Abyssusa, Krux też odpada bo brzydki :P


Liczę na Waszą pomoc i pozdrawiam :)
Odpowiedz
#2
Cooler Master MM710 idealna pod Claw Grip. Albo wersja z GRB czyli model MM711.

Roccat Kone Pure Ultra też świetna pod Claw. :)
Odpowiedz
#3
Hej.

Jak rzeknięto, MM710 oraz Kone Pure Ultra.
Opisane w tym wątku:
> https://bit.ly/2XVqdnx
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#4
Pure Ultra nawet mi się podoba ale zastanawiam się też nad SS Rival 600 gdyż jest w podobnej cenie. Jak wypada na tle Roccat'a?
Odpowiedz
#5
Uprzedzam, iż dla chwytu "claw-grip", będzie nazbyt nieporęczny - porzuciłbym zupełnie ów model.
Mikro-przełączniki przycisków głównych w myszy Rival 600, to produkcja Zippy - seria "DF", będące... mówiąc bardzo pobieżnie, pośrednim modelem między mikro-przełącznikami Omron z serii D2FC-F-7N a Huano.
Zapewniają satysfakcjonujący, chrupki klik, rzekłbym iż są bardziej pełnymi Omronami, które pracują subtelnie i miałko.
W podsuniętym wątku, opisałem niemrawość przycisków głównych serii "Kone", która bazuje na mikro-przełącznikach Omron D2FC-F-K, wyjątkowo poprawne kliki, utyskuję nad tym, gdyż spartaczono podstawowy element myszy.

Enkoder w Rivalu, to ALPS - prześwietne enkodery, zapewniające sowity "feedback", wadą jest kilkuletnia żywotność.
Roccat od lat wlutowywał enkodery ALPS, zmiana nastąpiła relatywnie niedawno, na zdaje się żywotniejsze enkodery TTC, które podtrzymują już i tak wielką rewerencję Roccata, jako producenta arcydobrych "scrollwheeli".
Niewątpliwą skazą modelu "Rival 600", jest przełącznik "Tactile" pod rolką - problematyczne, niepewne rozwiązanie, mikro-przełączniki te, mogą przestać poprawnie rejestrować aktywację już po kilkunastu miesiącach intensywnego użytkowania.

Tendencyjnie, cenię sobie gumową powłokę, która przypomina mi o modelu "Kone Pure Black Edition" - zapewniał niewiarygodną chwytność i przyjemne w dotyku tworzywo.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc i prawdopodobnie w poniedziałek zamówię Kone Pure Ultra :)
Odpowiedz
#7
Od paru dni użytkuje Kone Pure Ultra i jestem naprawdę zadowolony z zakupu. Świetnie leży w dłoni, przyciski oraz rolka chodzą jak należy i nie ma się czego przyczepić. Jeszcze raz dziękuje za pomoc w wyborze ! :)
Odpowiedz
#8
Niech ci dobrze służy :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.