• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do 150 zł podobna do KRUX Beam
#12
Wiesz, to jest raczej palmo-finger u mnie. W obu czuję się wygodnie. Co do FPS, to jestem niedzielnym graczem, więc nie wymagam od siebie i od myszki najwyższych standardów w tym zakresie. Bardziej zależy mi na wygodzie użytkowania (w Roccat Kone Pure BE mój mały palec szoruje po podkładce, co zaczęło mnie po latach irytować), dopasowaniu do dłoni (mam niezbyt długą, ale dość szeroką dłoń) i przyjemnym kliku klawiszy głównych. Scroll też musi być przyzwoity, fajnie jakby był nie za głośny i mniej "traktorowaty". Reszta ma mniejsze znaczenie, chociaż oczywiście również ma swoją wagę.

Wiem, ze wymagania mam spore i za 150 zł będzie ciężko coś pasującego znaleźć, ale dlaczego nie spróbować? W końcu niektórzy użytkują myszy tańsze i są zadowoleni. Wszystko jest kwestią dopasowania indywidualnego. Po wypróbowaniu paru modeli na pewno będę więcej wiedział na temat tego co mi może odpowiadać lub też nie.

Do tej pory używałem przez te wszystkie lata następujących myszek:
4Tech XGame X748 Extra Fire (miło wspominam) --->
Gigabyte M6900 v2 (w miarę ok, ale potliwa, gumy się po bokach zaczęły odklejać, sztywny kabel i duży ciężar) ----->
Roccat Kone Pure BE - brakuje mi miejsca na mały palec, który szoruje po podkładce, myszka mogłaby być trochę większa , serdeczny palec zahacza mi o skraj prawego przycisku, co wywołuje lekki dyskomfort przy dłuższym użytkowaniu, ale ogólnie mysz chodziła rewelacyjnie, do czasu aż po 4 latach zaczęła się psuć - padający scroll, pojawiający się dwuklik na prawym przycisku.

Czas wrócić do palm gripa. Oczywiście mam te same wątpliwości co Ty jeśli chodzi o chwyt i ułożenie dłoni na Dream Machines DM5 Blink, ale nie dowiem się jak to będzie, do momentu w którym nie spróbuję. Różne recenzje różnie podają. Niektóre piszą, że układ 1+2+2 jest niewygodny i wymusza się tu układ 1+3=1, a niektóre mówią, że jest w porządku. Podobnie z finger gripem i palm gripem. Jedni piszą tak, drudzy siak. Każdy z nas, podobnie jak każdy z recenzentów ma jednak inną dłoń i być może tutaj nie będzie problemów. W sumie to byłoby miłe ze strony recenzentów, gdyby podawali przy swoich recenzjach rozmiary swojej dłoni (w tym również jej szerokość). To byłoby wielce pomocne.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Myszka do 150 zł podobna do KRUX Beam - addept - 05-17-2020, 11:25 AM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.