• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do 150 zł podobna do KRUX Beam
#11
Dream Machines DM5 Blink raczej wymusi Claw Gripa :) tak mi się wydaje.

Zwrot to prosta sprawa. Wypełniasz formularz na stronie której kupiłeś mysz(czy to sklep internetowy czy allegro), dostajesz nr zwrotu a potem 14 dni na zwrot pieniędzy.

Jeżeli używasz Finger gripa czemu po prostu nie pójść w stronę Logitech G203? IMO finger czy claw daje lepszą kontrolę nad mikro ruchami, szczególnie w FPSach
Odpowiedz
#12
Wiesz, to jest raczej palmo-finger u mnie. W obu czuję się wygodnie. Co do FPS, to jestem niedzielnym graczem, więc nie wymagam od siebie i od myszki najwyższych standardów w tym zakresie. Bardziej zależy mi na wygodzie użytkowania (w Roccat Kone Pure BE mój mały palec szoruje po podkładce, co zaczęło mnie po latach irytować), dopasowaniu do dłoni (mam niezbyt długą, ale dość szeroką dłoń) i przyjemnym kliku klawiszy głównych. Scroll też musi być przyzwoity, fajnie jakby był nie za głośny i mniej "traktorowaty". Reszta ma mniejsze znaczenie, chociaż oczywiście również ma swoją wagę.

Wiem, ze wymagania mam spore i za 150 zł będzie ciężko coś pasującego znaleźć, ale dlaczego nie spróbować? W końcu niektórzy użytkują myszy tańsze i są zadowoleni. Wszystko jest kwestią dopasowania indywidualnego. Po wypróbowaniu paru modeli na pewno będę więcej wiedział na temat tego co mi może odpowiadać lub też nie.

Do tej pory używałem przez te wszystkie lata następujących myszek:
4Tech XGame X748 Extra Fire (miło wspominam) --->
Gigabyte M6900 v2 (w miarę ok, ale potliwa, gumy się po bokach zaczęły odklejać, sztywny kabel i duży ciężar) ----->
Roccat Kone Pure BE - brakuje mi miejsca na mały palec, który szoruje po podkładce, myszka mogłaby być trochę większa , serdeczny palec zahacza mi o skraj prawego przycisku, co wywołuje lekki dyskomfort przy dłuższym użytkowaniu, ale ogólnie mysz chodziła rewelacyjnie, do czasu aż po 4 latach zaczęła się psuć - padający scroll, pojawiający się dwuklik na prawym przycisku.

Czas wrócić do palm gripa. Oczywiście mam te same wątpliwości co Ty jeśli chodzi o chwyt i ułożenie dłoni na Dream Machines DM5 Blink, ale nie dowiem się jak to będzie, do momentu w którym nie spróbuję. Różne recenzje różnie podają. Niektóre piszą, że układ 1+2+2 jest niewygodny i wymusza się tu układ 1+3=1, a niektóre mówią, że jest w porządku. Podobnie z finger gripem i palm gripem. Jedni piszą tak, drudzy siak. Każdy z nas, podobnie jak każdy z recenzentów ma jednak inną dłoń i być może tutaj nie będzie problemów. W sumie to byłoby miłe ze strony recenzentów, gdyby podawali przy swoich recenzjach rozmiary swojej dłoni (w tym również jej szerokość). To byłoby wielce pomocne.
Odpowiedz
#13
Ja się tu bardziej opieram na Razer Basilisk. Kształt Blinka jest w sumie kopią właśnie Razera, pozbawiony spoczynku na kciuka. U mnie właśnie Basilisk(dłoń 18,5) wymuszal czystego Claw-gripa. Nie to bym narzekał ponieważ Claw jest moim naturalnym chwytem :). Ale na Fingera była za wysoka a pod palma za mała. No ale sam sprawdzisz :) co jednemu nie pasuje nie znaczy że komuś innemu nie będzie pasować też :D.

Tutaj Genesis Xenon 750 wydaję się dobrą opcją. Na allegro jest też Dream Machines DM1 FPS w outlecie od X-koma, też z opcją zwrotu, też bym spojrzał w jej stronę. Piszę tu o Palm oczywiście :)
Odpowiedz
#14
W sumie, mój kciuk nawet na Roccat Kone Pure BE jest ułożony jak pod Claw-gripa, mimo że Roccat ma miejsce na kciuk , więc może nie będzie z tym problemów. Taki dziwny chwyt stosuję, mieszankę różnych stylów. :D

Zobaczymy. Nie chcę zamawiać dziesięciu myszek na raz, bo mnie nie bawi to ewentualne późniejsze odsyłanie w ramach zwrotu.
Odpowiedz
#15
DM5 to mysz o poprawnej jakości, podobnie jak tytułowy Krux.
Mimo wszystko, próbowałbym natrafić na akceptowalną sztukę, w tym budżecie niestety zawsze trzeba liczyć się z niepewną jakością.
Krux jest już chińszczyzną nowej generacji, otrzymujesz naprawdę dobry enkoder F-Switch i drugoplanowe mikro-przełączniki Huano, w tym model "Green dot" pod rolką.
Huano są zdecydowanie mniej podatne na zmorę mikro-przełączników - dwuklik, odnoszę wrażenie, iż PCB z takimi komponentami, lutowane są już iście rutyniarsko - dokładnie ten sam enkoder i mikro-przełączniki, znajdziesz w Sharkoon Light² 200, myszach SPC czy Glorious.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#16
Faktycznie, poprawna jakość z tego DM5. Poprawna i nic więcej.
Teraz dopiero doceniam jakość wykonania mojego Roccat Kone Pure BE. Naprawdę. Ma swoje wady (przynajmniej dla mnie), ale jednak jakość wykonania jest rewelacyjna.

Co do DM5. Wybaczcie, że opiszę własnymi słowami jako laik.

Leży w dłoni jak najbardziej w porządku. Pasuje mi do dłoni (mam niezbyt długie palce, ale szeroką na 11,5-12 cm dłoń), mały palec wreszcie nie szoruje pod podkładce, a serdeczny palec nie wpija się w ostrzejszy kant prawego przycisku jak przy Roccacie

Jednak by mieć trochę lepszą kontrolę nad myszką powinienem chyba zacząć korzystać (również dla zdrowia) z podkładki żelowej pod nadgarstek. DM5 jest po prostu większa i trochę gorzej wypada tu aspekt kontroli nad ruchami myszki podczas ruchów w kierunku dolnym. Mam u siebie objawy początków cieśni nadgarstka (mrowienie palców czasami się pojawia), więc chyba taką podkładkę sobie sprawię. Ewentualnie jak macie pomysły pod domowy sposób na taką podkładkę to chętnie skorzystam z rady (na razie nic mi do głowy nie przychodzi)

Przyciski główne ładnie klikają. Lewy jest jednak trochę jakby"za luźny". Niby nie przeszkadza to w klikaniu, ale może irytować niektórych (nie irytuje jednak tak jak prawy przycisk w Krux Beam). Jeżeli stale trzymamy palec wskazujący na lewym klawiszu to nie będzie to przeszkadzać, ale jeśli już lubimy sobie "postukać" w klawisz bez klikania i od czasu do czasu palec unieść, to ten luz irytuje.
Sama myszka nie jest idealnie wykonana, a raczej średnio. Tragedii nie ma, ale grzechocze przy potrząśnięciu i trzeszczy przy mocnym ściśnięciu. Nie to co Roccat, który po 4 latach nadal się trzyma pod tym względem świetnie.

Gumy po bokach są dobrej jakości, powierzchnia myszki i przycisków również. Kabel jest lepszy niż w Roccat Kone Pure BE, mniej sztywny, lżejszy.

Przyciski boczne są słabe. Ten bliżej jest ulokowany idealnie, ten dalszy jest ... za daleko i na dodatek trochę "sprężynuje". Lepiej jakby oba były krótsze i przesunięte do tyłu.
Przyciski zmiany DPI są mało intuicyjnie rozmieszczone, ale ich jakość jest ok.

Ślizgacze są w porządku.
Sensor jest świetny, ale tego się akurat spodziewałem.
Podświetlenia są przyjemnie, oprogramowanie również.
Przycisk snajper może się przydać. Jest ciekawą opcją.

Rolka mi odpowiada. Nie za głośna, w miarę delikatna, ale z wyraźnym przeskokiem.
Przycisk pod scrollem lepiej mi się wciska niż w Roccacie. Lżej chodzi.

Ogólnie czuć, że jest to mysz budżetowa (129 zł razem z przesyłką), ale z aspiracjami. Nie wiem czy ją zatrzymam. Najbardziej przyglądam się lewemu przyciskowi. Gdyby nie był odrobinę zbyt luźny to bym się nie zastanawiał i bym ją zatrzymał, a tak to mam dylemat. J

W każdym razie wymiarowo jest ok. Oczywiście przejście na inną myszkę to też kwestia przyzwyczajenia, a ja mysz mam dopiero od 2 godzin. Pożyjemy, zobaczymy.
Odpowiedz
#17
"Sama myszka nie jest idealnie wykonana, a raczej średnio. Tragedii nie ma, ale grzechocze przy potrząśnięciu i trzeszczy przy mocnym ściśnięciu."
Niestety, DM czerpie z gotowych produktów ODM, które udostępniane są na licencji - korzystają z nich również inni.
Podobnie wygląda model SilentiumPC, które w swojej ofercie oferuje nie tylko wyświechtane przez innych modele myszy.
Kunsztownego wykonania szukać na próżno.

"Rolka mi odpowiada. Nie za głośna, w miarę delikatna, ale z wyraźnym przeskokiem."
W moim egzemplarzu DM1 FPS, byłem zaskoczony pewnym osadzeniem "scrollwheela", dopóki niestety go nie poruszałem na boki - zaczął być niezwykle luźny.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#18
Ostatecznie DM5 Blink odesłałem. Strasznie wybredny się zrobiłem na starość. Ten KRUX Beam był jednak o wiele lepszy, chociaż wkurzał prawym przyciskiem (za to DM5 wkurzał lewym :P )

Dzisiaj zastanawiałem się nad SPC Gear LIX Plus w cenie promocyjne 147 zł + przesyłka lub nad Cooler Master MM710 w cenie promocyjnej 189 zł + przesyłka, ale podejrzewam, ze znowu by mi się coś nie spodobało, więc wolę zamawiać jak na razie np. na allegro (mam tam darmowe zwroty) .

Dodatkowo podejrzewam, że te kratki by mi się nie spodobały (zwłaszcza późniejsze czyszczenie), więc już lepiej byłoby z tych wszystkich kratek wziąć Sharkoona light 2 200, który ma wymienną górną klapką i łatwy dostęp do środka, dzięki czemu w razie czego łatwiej myszkę wyczyścić. Taką kratkę mógłbym spróbować przytulić, ale pod warunkiem, że trafi się jakaś promocja na niego. Na razie jest słabo dostępny w Polsce, może z czasem będzie go więcej i o promocję będzie łatwiej. Średnio uśmiecha mi się wydawać ponad 200 zł na myszkę.

Ewentualnie jakby się trafiła dobra promocja na coś innego, to może bym spróbował innych myszek. W ostateczności mogę jeszcze jeden egzemplarz KRUX Beam wypróbować, może trafi się taki z lepszym prawym przyciskiem.
Odpowiedz
#19
"Średnio uśmiecha mi się wydawać ponad 200 zł na myszkę."
Szczególnie, iż najprawdopodobniej wypełza z tej samej nory.

"Dzisiaj zastanawiałem się nad SPC Gear LIX Plus..."
Dla "fingertip-gripa" w drugim wariancie, konstrukcje symetryczne jak LIX, mogą okazać się niekomfortowe - rolka osadzona jest bardzo często za nisko, problem dotyka również lokacji przycisków bocznych.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#20
Kupiłem ostatecznie tego SPC Gera LIX Plus. Dzisiaj doszedł, jestem po  trzech godzinach z nim spędzonych i chyba u mnie zostanie na stałe.

Jeszcze się trochę przyzwyczajam (każda myszka ma inny feeling), ale pierwsze wrażenia są pozytywne.
Myszka dobrze leży, przyciski klikają prawidłowo  i jednakowo, nic nie lata, nic nie skrzypi, potliwości dłoni nie zanotowałem żadnej grając w COD (szok!), rolka działa dobrze i jest  jak dla mnie dobrze umiejscowiona,  do umiejscowienia bocznych przycisków muszę trochę przywyknąć, ale ich klik jest przyjemny.  Palec mały i serdeczny swobodnie się mieszczą z prawej strony. Mysz się trzyma pewnie, palce i dłoń nie ślizgają się po jej powierzchni oraz po klawiszach. 

Nawet RGB mi pasuje,  bo chociaż sam nie jestem entuzjastą światełek,  to tutaj RGB wypada wręcz rewelacyjnie.
Sygnalizacja kolorami przy zmianie DPI też się przydaje.

Kabel rewelacyjny według mnie, nic nie ciągnie, nie krępuje ruchów. Lekkość myszy jest wyśmienitą sprawą. Naprawdę czuć różnicę w porównaniu do cięższych myszek. 

Jedyne zastrzeżenia można mieć do ślizgaczy, a raczej dość niskiego osadzenia na nich środka myszki. Może to jednak kwestia zużytej podkładki, jednak czasami  myszka "haczy" o nią bardziej niż Roccat.  Podkładka  tak czy siak powoli nadaje się do wymiany, jak dorwę nową to zobaczę jak będzie śmigać.

Drugi, to może jednak na bokach te plastry miodu mogą dawać się we znaki przy dłuższych sesjach mojemu palcowi serdecznemu. To jednak nic w porównaniu do wpijającego się palca serdecznego w krawędź przycisku w Roccat Kone Pure BE. Nawet jeśli tak będzie, to jakoś to przeżyję. W ostateczności coś się tam naklei, żeby zakleić parę plastrów miodu i by komfort palca był wyższy. 

Niemniej jednak jak na razie jestem zadowolony.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.