• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do 200zł
#1
  • jakie obecnie używasz? --Platronics Gamecom 377
  • czy używasz karty muzycznej/dac/amp ?
    • -- B450 AORUS PRO / Realtek® ALC1220-VB
    • -- nie planuje dokupienia osobnej, jestem zadowolony z tej integry, moje dotychczasowe słuchawki grają aż za głośno.
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? --gry
    • w jakie gry grasz ? FPS'y, aktualnie CoD MW 2020
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? --do 200zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? --50/50.
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte? --ze względu na otoczenie chciał bym spróbować zamknięte,
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej? --nie mam porównania ale chyba lepiej większa,
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? --nie będę,
  • dodatkowe uwagi: Mile widziany wbudowany mikrofon, jak bez to do ceny słuchawek muszę wziąć pod uwagę cenę mikrofonu. Z moich obecnych słuchawek byłem bardzo zadowolony (również z mikrofonu) na integrze dobrze działały, tylko że się złamał pałąk. 
Odpowiedz
#2
https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-slu...5-air-usb/
Odpowiedz
#3
(05-13-2020, 07:27 PM)FreeQ napisał(a): https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-slu...5-air-usb/
 
Z mikrofonem chyba bez tej karty na USB za 249zł. O tej firmie już dużo słyszałem choć nigdy nie miałem z Koss'em styczności, ale nie wiedziałem że produkują słuchawki z myślą o grach. Obawiam się że mogą być zbyt lekkie , tzn nie wiem czy z tak lekkich słuchawek można usłyszeć dobry dźwięk. Recenzja długa i chyba za długa, dużo porównań z innymi słuchawkami w muzyce ale mało w grach. 
Byłem dzisiaj w Mediaexpert protestować chociaż parę które mieli wystawione i dwa modele wydawały mi się ok przy muzyce i wygodzie (nie wiem jak w grach)  Logitech g231 (199,99zł z wystawy) ale w pudełkach były identycznie wyglądające G332 w tej samej cenie, i Steelseries Arctis 3 (299,99zł) wydaje mi się już drogo ale w pudełkach były też Arctis 1 za 229,99zł tylko ich nie można było odsłuchać. 

Chciał bym wiedzieć jak wychodzi ten koss w porównaniu z tymi co miałem możliwość odsłuchać (jeszcze z razera grały spoko ale słyszałem opinie że ostatnio ich sprzęt lubi się częściej psuć, a był chyba najdroższy że wszystkich) 

Chętnie poznam jakieś opinie o tym co napisałem i mogę kupić na miejscu, albo jakieś inne propozycje najlepiej do 200zł (nie jest tak jakiś twardy limit), do zamówienia online. Mogą być większe i cięższe , najważniejsze żeby ucho miało wystarczająco miejsca i żeby pianki były na tyle wysokie żeby ucha nie zgniatało (też miałem w sklepie takie na uszach).
Odpowiedz
#4
Zazwyczaj jeżeli coś sprawdza się w muzyce to sprawdzi się w grach. Jeżeli czytałeś recenzję to od siebie dodam tyle:

W grach FPS ważnym aspektem jest ich sceniczność a raczej to co na scenę się składa. Proporcja(wyważenie osi x y), holografia(co za tym idzie pozycjonowanie) to jak rozkładane są poszczególne plany(bliższe, dalsze). Dodatkowo lekki akcent w tonalności w sopranie też może mieć pozytywny wpływ na odbiór detalów :).

Operujemy tu w niskim budżecie do 200zł a dodatkowym wymogiem jest mikrofon. Uważam że KOSS będą lepszą opcją niż Logitech(szczegolnie w tej cenie) chociażby w kategorii dźwięku.

Nie rozumiem stwierdzenia o lekkości sluchawki i jak to ma się do jakości dźwięku. Wszystko się rozchodzi o materiały z których jest wykonany headset. Przykładem niech będzie ATH PDG1, lekka i wygodna konstrukcja a jakość dźwięku jest naprawdę świetna. Tak więc lekkość to plus który pozwala odpocząć głowie(chyba ? :P).

Jeżeli miałbym zaufać jakieś firmie która robi słuchawki to znacznie szybciej będzie to taka która zajmuję się dźwiękiem na codzień niż takiej która robi klawiatury i myszki, ale to moja osobista opinia :). Zresztą spójrzmy na to z innej strony, takie hity jak HyperX Cloud 1 to nie konstrukcja Kingsona tylko rebrand Takstarow Pro80. Wzięli dobre słuchawki pomalowali trochę inaczej, dodali mikrofon i był hit :)
Odpowiedz
#5
Jak zwykle czym więcej recenzji czytam tym więcej pytań i niezdecydowania.
Zastanawiam się nad tymi koss gmr 540 iso, o hyperx nawet nie myślałem bo miałem ich myszkę w ręku i była bardzo kiepskiej jakości a jednak myszki muszą dużo więcej przetrwać niż słuchawki i tym bardziej powinny być solidniejsze (mam SS Rival 310 i jestem bardzo zadowolony).
Jako że moje poprzednie słuchawki przetrwały jakieś 10 lat i pokonały je dopiero silne czynniki zewnętrzne / siłowe, a do tego grały jak na swoją cenę ok 120 zł bardzo dobrze i dużo lepiej od popularnymi wtedy trochę drozszymi creativami, - to rozejrzałem się za aktualna oferta Platronics i znalazłem model RIG 600 z dodatkowym kluczem do sterownika Dolby Atmos (a gra głównego przeznaczenia słuchawek umożliwia skorzystanie z Atmos) za 187zł , (biorąc pod uwagę inflację cena jak 10 lat temu) - nie mam pojęcia ile tak naprawdę daje ten Dolby Atmos w grach które obsługuje ale według opinii daje i to nie mało. Zastanawiam się jeszcze nad SteelSeries Arctis 1 (180-200zł).
Czyli:
Koss GMR 540 ISO vs Platronics RIG 600 + Dolby Atmos vs SteelSeries Arctis 1;
Z reszty chyba już zrezygnowałem, dużo tych modeli Logitecha , chyba za dużo bo nie odnajduje się tam.

Jeśli chodzi o funkcje mikrofonu to nie jest wymagany ale mile widziany, zawsze mogę pod kabelek podpiąć np Zalmana .
Odpowiedz
#6
Nie znam RIGow nie miałem z nimi styczności. Co do dźwięku surround to temat rzeka. W jwdnych grach daje efekt w innych wręcz przeciwnie. Jest masa materiałów na necie jak i YT na ten temat. Poza tym za free masz Razer Surround którzy korzysta z dobrodziejstw HRTF(informacje na ten temat też w sieci).
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.