• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura za 250 zł
#1
  • twój budżet: 250, do maksymalnie 300 zł 
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?
    - mechaniczna na cherry mx blue/brown

    1. czy masz masywne dłonie czy nie? Tak
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? Tak 
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Nie, 20-30 procent to granie 
  • czy chcesz podświetlenie? Bez różnicy 
  • czy chcesz makra? Nie 
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? Nie 
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek?n 
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Tks byłby najlepszy ale to nie wymóg 
  • twoje uwagi (wygląd, firma): raczej stonowany wygląd 
  • Bardzo chciałem kupić akko 3087 ale niestety ciężko ją dostać obecnie, a jej wersję specjalne są droższe i po prostu gorzej wyglądają, klawiatura może być bezprzewodowa, albo przewodowa ale w tym drugim wypadku preferowanym usb-c 
Odpowiedz
#2
Jakiekolwiek propozycje? Jak mają się Kalih Blue do MX Blue ?
Odpowiedz
#3
Jedyne z rodzimego rynku co warto, https://www.x-kom.pl/p/528846-klawiatura...-blue.html

Gaterony są spoko kailh w sumie tez, są mniej precyzyjne od chery ale dla mnie gateron są lepsze np kailh trochę gorsze. Ale lepiej mi się pisze na kailh red obecnie niż np mx brown a granie to bajka

Ewentualnie jak chcesz klawiaturę 60% to kup np geek gk61 na gateron Blue (dobra jakość / cena)
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#4
@Amok Dzięki za odpowiedź, bardziej skłaniałem się ku MX'om bo po prostu je znam, a np, o gateronach pierwsze słyszę - obecnie śmigam na redach i robię sporo błędów przez te klawisze, do grania są bardzo spoko - do pisania nieszczególnie, a jednak to pisaniem zarabiam na życie ;)
Akko 3087 byłaby idealna ale przy ostatnim zamówieniu Chińczyk napisał mi w prost w wiadomości że mi jej nie wyśle i mam zamówić za 2 tygodnie po czym podniósł cenę o 10 dolarów :D
Z rodzimego rynku myślałem o SPC na Kailh Blue
Odpowiedz
#5
Gaterony są lepsze niż kailh wybierz gateron Blue lub brown.

Według mnie to jest chery na równi z gateron a potem kailh potem outemu itp. Ewentualnie za Ok 350zl masz cm storm na gateron brown chyba mk530 model się nazywa , myśle ze wykonaniem będzie adekwatny do ceny. Zalecam tez kupno keycapow pbt koszt zestawu to Ok 80-100zl
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#6
@Amok, a mógłbyś po krotce powiedzieć dlaczego takie z PBT są lepsze niż zwykle, te co przychodzą z klawiaturą?
Odpowiedz
#7
Pozwolisz, że się podepnę pod temat, aby nie tworzyć kolejnego wątku ;)
Również jestem na etapie poszukiwania klawiatury dla siebie i dysponuje podobnym budżetem. Przez 4 miesiące korzystałem z Modecom Volcano Blade (brown), ale byłem zmuszony odesłać ją na gwarancję, ponieważ klawisz "i" zaczął przerywać. Wczoraj dostałem odpowiedź od serwisu, że moja rękojmia została uznana i otrzymam zwrot gotówki. W związku, z czym szukam nowej klawiatury w budżecie około 250 zł. Wymagania to:
1. Raczej TKL lub układ taki jak ma Keychron K4
2. Cena - max 300 zł, ale im mniej, tym lepiej ;)
3. Przeznaczenie - 60% pisanie / 40% gry
Bardzo podoba mi się Cooler Master CK-530, ale kosztuje 350 zł i z tego co widzę, rzadko trafia się na promocjach.

Co polecicie w tej cenie? Czy warto polować na tego CM'a?
Odpowiedz
#8
Albo modecom volcano lanparty 2 na gateron brown albo dołóż i kup cm Masters na pewno Brdzie lepiej wykonany.
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.