• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Następca Zowie F-TF Rough Version w wersji XL
#1
Cześć, proszę o poradę, która podkładkę wybrać.
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze): Logitech G Pro (M-U0050) - v2016 ; optyk ; PMW3366DM
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? : Zowie F-TF Rough version, ta szybkość mi pasuje
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): obecna Zowie mnie całkowicie satysfakcjonuje
  • jaki rozmiar by Cię interesował: długość: od 300 do 350mm ; szerokość od 700 do 800mm, ewentualnie te ~900mm
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: priorytetem jest żywotność, zowie sprawdza się znakomicie!
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: raczej średnią, taka jak zowie?
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • maksymalna cena za podkładkę? 150 zł
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.): barwa czarna jednolita, lub odcienie czerni, szarości, bieli. Grubość standardowa 3mm, łatwość czyszczenia, trwałość
  • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu:
Przejrzałem różne sklepy i za dużego wyboru nie ma w przypadku długości ~300mm, tak czy inaczej moje propozycje:

Corsair MMM300 Extended (CH-9000108-WW) - mój fawory i wizualnie moim zdaniem świetna grafika
Corsair MM200 (CH-9000101-WW) - chyba nie jest obszyta dookoła
SteelSeries QcK Edge XL (63824)
Odpowiedz
#2
Jak chcesz szybka to spróbuj właśnie mm300. Jak coś taniego to np genesis maxi lava
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#3
Hej.

MM200 to pod żadnym pozorem nie jest szybka podkładka, dotyczy to również modelu MM300, który zdaje się być w najlepszym razie pośrednią możliwością.
Koronny wymóg - żywotność, pozostawia Cię wyłącznie z podkładkami o obfitym, grubaśnym splocie, ewentualnością jest cordura.
MM200, MM300 oraz Qck, to podkładki których powierzchnia przeciera się w ciągu kilku miesięcy, pozostawiając wyczuwalną natychmiastowo rozbieżność pomiędzy konkretnymi częściami podkładki.

Rozważyłbym przede wszystkim model GTF-X, bądź nieco szybszą podkładkę z cordury.
Oba "mousepady", to powierzchnia żywotna i przystępna w dbaniu o higienę, czego nie mógłbym powiedzieć o klasycznych podkładkach materiałowych - zbierający się naskórek, wsiąkający kurz i ogólna podatność na zanieczyszczenia, doprowadzająca do nierówności powierzchni.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#4
Z tą żywotnością chodzi mi oto, żeby wytrzymała te 2-3 lata i będzie ok. Mój obecny Zowie używany jest od przynajmniej 5 lat i wygląda nadal bardzo dobrze, więc z zakupu jestem jak najbardziej zadowolony.

W przypadku MM200, MM300 i Qck rzeczywiście te różnice będą tak odczuwalne? Myszka po obecnym zowie poruszała się tylko w jednej części podkładki - sprawdzam teraz mychą i nie czuję jakoś różnicy w poślizgu między częścią używaną a częścią, na której stała tylko klawiatura.

A optyk nie będzie miał czasem problemów np. na MM300? Ze względów na grafikę.

GTF-X to podkładka o kształcie kwadratu. Biurko zmieniłem, chciałbym mieć szerszą podkładkę na której umieszczę od razu całą klawiaturę i mychę. ;)

Cytując:
http://test-gear.pl/forum/showthread.php...2#pid25872
Cytat:Corsair MM300 jest połączeniem wszystkich najlepszych cech obu tych podkładek. Do tego jest chyba sporo większa nawet od Nanteca M22. Dla mnie bomba. Za 39zl ? :D


Polecam ją na testy. Podkładka w pierwszy dzień średnio ułożyła się na blacie, zostały drobne nierówności po rogach. Wczoraj jej nie używałem, to nie zwróciłem uwagi czy już się naprostowała. Ale myślę że tak.

Cena/Jakość 5+

A jak ma się SPC Gear Endorphy Cordura Speed XL (SPG024) do MM300? Która byłaby lepsza?
Odpowiedz
#5
Ponawiam pytanie:
A jak ma się SPC Gear Endorphy Cordura Speed XL (SPG024) do MM300? Która byłaby lepsza?
Odpowiedz
#6
"Z tą żywotnością chodzi mi oto, żeby wytrzymała te 2-3 lata i będzie ok."
Żywotność, to przede wszystkim zmiany w ślizgu, sam materiał winien wytrzymać 3-4 lata intensywnej eksploatacji w przypadku najzwyklejszych podkładek materiałowych.

"Mój obecny Zowie używany jest od przynajmniej 5 lat i wygląda nadal bardzo dobrze"
G-TF Rough, to podkładka dalece odmienna od pospolitych "mousepadów", gruby splot przysparza wiele kłopotów już podczas prób wyprostowania, co potwierdza jej trwałą powierzchnię.

"sprawdzam teraz mychą i nie czuję jakoś różnicy w poślizgu między częścią używaną a częścią, na której stała tylko klawiatura."
Jak wspomniałem, G-TF to model unikalny, kontrastowy w stosunku do reprezentatywnych, materiałowych podkładek - powierzchnia różni się diametralnie, a jej żywotność datowana jest w latach.

"A jak ma się SPC Gear Endorphy Cordura Speed XL (SPG024) do MM300? Która byłaby lepsza?"
Niestronniczo ocenić można trwałość, cordura jest wytrzymałym materiałem, który zachować powinien swoje właściwości ślizgu przez kilkanaście miesięcy intensywnego użytkowania, w przypadku MM300, oznaki zużycia mogą pojawić się już po 6 miesiącach, najbardziej nędznie prezentuje się Qck.
Pamiętaj, że MM300 to pod żadnym pozorem nie jest szybka podkładka.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.