• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakup myszki
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz:
    Cooler Master Alcor
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:
    800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):
    niska
  • czułość w Windows:
    7
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
    nie ma sterownikow
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
    30cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier):
    Raczej nie gram w zadna gre regularnie, moze z wyjatkiem Path of Exile. Ogolnie gram w przerozne gatunki gier. Przykladowe tytuly w jakie gralem ostatnio to Gears 5, Kingdom Come, ale fpsy tez sie oczywiscie zdazaja.
  • jaką masz obecnie podkładkę:
    steelseries qck, rozmiar duzy
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):
    nie uzywam bocznych
  • twój budżet:
    Szukam czegos w dobrym stosunku ceny do jakosci. Za ostatnia myszke dalem okolo 150zl i mnie w 100% zadowolila wiec cos w tej cenie lub mniej. Jezeli nic rozsadnego nie ma obecnie na rynku w tej cenie to moge doplacic wiecej.
  • jaki chwyt stosujesz:
    claw
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):
    1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?
    prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):
    undefined
    19cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?
    1.8cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?:
    nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:
    tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:
    Przyciski przestaly dobrze odpowiadac. Myszka jest nadal uzywalna ale czasami zle rejestrowanie wcisniecia jest irytujace.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?
    Zamawiam za granica
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):
    Fajnie by bylo gdyby myszka nie byla podswietlona ale nie jest to priorytet.
Odpowiedz
#2
Nasuwa mi się krux beam, może Ci przypasuje. Z droższych to sharkoon light 2 200 oraz xtrfy m4
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#3
po Alcor pewnie szedł bym w coś profilowanego.
może SS Rival 310 lub krux beam (ktorego mam na sprzedaż - funkiel nówka sztuka). obie myszki w miarę lekkie, z dobrymi sensorami.
Odpowiedz
#4
Ciekawe propozycje, szczególnie sharkoon light 2 200. Konstrukcja wygląda na podobną do mojej i w wielu aspektach jest lepsza od Alcora. Czy może mi ktoś wyjaśnić jaki jest sens myszki perforowanej? Pierwszy raz widzę taką myszkę i nie wiem czy będzie to dla mnie wygodne. Czy te otwory nie są irytujące?
Odpowiedz
#5
Xtrfy M4 oraz Sharkoona, opisałem tutaj:
> https://bit.ly/2KOKPHE

Dla chwytu "claw-grip", rozważyłbym przede wszystkim MM710 oraz Kone Pure Ultra:
> https://bit.ly/39uCFy6

"Czy może mi ktoś wyjaśnić jaki jest sens myszki perforowanej?"
Waga.
Konstrukcje ultra-lekkie, zapewniają nie tylko zwiększony "performance", ale i również zdrowszą dłoń.
Od lat marketingowy bełkot wił się wokół DPI, wielkich liczb, od niedawna zszedł na inną drogę - jak najniższą wagę, która w odróżnieniu od mydlenia oczu astronomicznymi wartościami sensora, faktycznie ma wpływ na rozgrywkę, i to niemały.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
Zastanawiam się pomiędzy sharkoonem a MM710. Sharkoon bardziej kształtem przypomina moją obecną myszkę, z kolei MM710 jest symetryczna. Czy przezucenie się na symetryczną może sprawiac problemy?
Odpowiedz
#7
Jeżeli nie grasz w żadne FPSy w których liczy się dla ciebie twoje K/D zastanów się czy jest sens wydawania tej kasy na mysz :). Natomiast kompromisem może się jeszcze okazać EndGame Gear XM1 nowe rewizja :).
Odpowiedz
#8
Xtrfy m4 będzie bardziej jak alcor niż sharkoon ale sharkoon to najwygodniejszy kształt moim zdaniem
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#9
A jaka jest różnica między myszką symetrzyczną a asymetryczną? Czy można się przyzwyczaić do symetrycznej czy raczej już zawsze powinienem używac takiej jak Alcor?
Odpowiedz
#10
Po doświadczeniach z wieloma myszami, nigdy nie powiedziałbym, że jest jakiś archetyp komfortu i jego zupełna definicja.
Im więcej przetestowanych modeli, tym większy rozgardiasz.
Kilka lat wstecz, bardzo śmiało napisałbym, że G400 to najwygodniejsza mysz jaką kiedykolwiek użytkowałem i nie dał sobie wpoić, że coś może się równać z tak szczególną ergonomią.
Dzisiaj, po przetestowaniu ponad 30 różnych myszy, raz używam WMO 1.1a, Kone Pure Owl-Eye a raz zmodowaną B100 Logitecha - "claw-grip", powracam cyklicznie do G400, wciąż uważam, że dla mojej dłoni to najwygodniejsza mysz dla "palm-gripa", ale czy wygodniejsza od pozostałych? Myślę, iż nigdy jej tego nie przyznam.

Wymiary dłoni i własne preferencje czy wariacje chwytu, są nieprzewidywalne - zawsze warto próbować nowych kształtów.
Z wymienionych modeli, WMO 1.1a i B100, to myszy symetryczne, jednakże nie jest to dla mnie żadna przeszkoda, bardzo łatwo się adoptuję, a więc... "Czy można się przyzwyczaić do symetrycznej czy raczej już zawsze powinienem używac takiej jak Alcor?".
Mówiąc bardzo lapidarnie - albo jest wygodnie i komfortowo, albo nie.
Myszy symetryczne, mogą być równie wygodne co profilowane, podział ze względu na ich linię, ma więc bardzo poglądowy wymiar.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.