• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakup myszki
  • jaką obecnie myszkę używasz:
    Cooler Master Alcor
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:
    800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):
    niska
  • czułość w Windows:
    7
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
    nie ma sterownikow
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
    30cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier):
    Raczej nie gram w zadna gre regularnie, moze z wyjatkiem Path of Exile. Ogolnie gram w przerozne gatunki gier. Przykladowe tytuly w jakie gralem ostatnio to Gears 5, Kingdom Come, ale fpsy tez sie oczywiscie zdazaja.
  • jaką masz obecnie podkładkę:
    steelseries qck, rozmiar duzy
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):
    nie uzywam bocznych
  • twój budżet:
    Szukam czegos w dobrym stosunku ceny do jakosci. Za ostatnia myszke dalem okolo 150zl i mnie w 100% zadowolila wiec cos w tej cenie lub mniej. Jezeli nic rozsadnego nie ma obecnie na rynku w tej cenie to moge doplacic wiecej.
  • jaki chwyt stosujesz:
    claw
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):
    1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?
    prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):
    undefined
    19cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?
    1.8cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?:
    nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:
    tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:
    Przyciski przestaly dobrze odpowiadac. Myszka jest nadal uzywalna ale czasami zle rejestrowanie wcisniecia jest irytujace.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?
    Zamawiam za granica
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):
    Fajnie by bylo gdyby myszka nie byla podswietlona ale nie jest to priorytet.
Odpowiedz
Nasuwa mi się krux beam, może Ci przypasuje. Z droższych to sharkoon light 2 200 oraz xtrfy m4
GLORIOUS MODEL O MATTE WHITE| NATEC M12 MAXI LAVA | HYPERX CLOUD | LIONCAST LK200 KAILH RED | ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
po Alcor pewnie szedł bym w coś profilowanego.
może SS Rival 310 lub krux beam (ktorego mam na sprzedaż - funkiel nówka sztuka). obie myszki w miarę lekkie, z dobrymi sensorami.
Odpowiedz
Ciekawe propozycje, szczególnie sharkoon light 2 200. Konstrukcja wygląda na podobną do mojej i w wielu aspektach jest lepsza od Alcora. Czy może mi ktoś wyjaśnić jaki jest sens myszki perforowanej? Pierwszy raz widzę taką myszkę i nie wiem czy będzie to dla mnie wygodne. Czy te otwory nie są irytujące?
Odpowiedz
Xtrfy M4 oraz Sharkoona, opisałem tutaj:
> https://bit.ly/2KOKPHE

Dla chwytu "claw-grip", rozważyłbym przede wszystkim MM710 oraz Kone Pure Ultra:
> https://bit.ly/39uCFy6

"Czy może mi ktoś wyjaśnić jaki jest sens myszki perforowanej?"
Waga.
Konstrukcje ultra-lekkie, zapewniają nie tylko zwiększony "performance", ale i również zdrowszą dłoń.
Od lat marketingowy bełkot wił się wokół DPI, wielkich liczb, od niedawna zszedł na inną drogę - jak najniższą wagę, która w odróżnieniu od mydlenia oczu astronomicznymi wartościami sensora, faktycznie ma wpływ na rozgrywkę, i to niemały.
Спутник
63g G400s
Odpowiedz
Zastanawiam się pomiędzy sharkoonem a MM710. Sharkoon bardziej kształtem przypomina moją obecną myszkę, z kolei MM710 jest symetryczna. Czy przezucenie się na symetryczną może sprawiac problemy?
Odpowiedz
Jeżeli nie grasz w żadne FPSy w których liczy się dla ciebie twoje K/D zastanów się czy jest sens wydawania tej kasy na mysz :). Natomiast kompromisem może się jeszcze okazać EndGame Gear XM1 nowe rewizja :).
Odpowiedz
Xtrfy m4 będzie bardziej jak alcor niż sharkoon ale sharkoon to najwygodniejszy kształt moim zdaniem
GLORIOUS MODEL O MATTE WHITE| NATEC M12 MAXI LAVA | HYPERX CLOUD | LIONCAST LK200 KAILH RED | ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
A jaka jest różnica między myszką symetrzyczną a asymetryczną? Czy można się przyzwyczaić do symetrycznej czy raczej już zawsze powinienem używac takiej jak Alcor?
Odpowiedz
Po doświadczeniach z wieloma myszami, nigdy nie powiedziałbym, że jest jakiś archetyp komfortu i jego zupełna definicja.
Im więcej przetestowanych modeli, tym większy rozgardiasz.
Kilka lat wstecz, bardzo śmiało napisałbym, że G400 to najwygodniejsza mysz jaką kiedykolwiek użytkowałem i nie dał sobie wpoić, że coś może się równać z tak szczególną ergonomią.
Dzisiaj, po przetestowaniu ponad 30 różnych myszy, raz używam WMO 1.1a, Kone Pure Owl-Eye a raz zmodowaną B100 Logitecha - "claw-grip", powracam cyklicznie do G400, wciąż uważam, że dla mojej dłoni to najwygodniejsza mysz dla "palm-gripa", ale czy wygodniejsza od pozostałych? Myślę, iż nigdy jej tego nie przyznam.

Wymiary dłoni i własne preferencje czy wariacje chwytu, są nieprzewidywalne - zawsze warto próbować nowych kształtów.
Z wymienionych modeli, WMO 1.1a i B100, to myszy symetryczne, jednakże nie jest to dla mnie żadna przeszkoda, bardzo łatwo się adoptuję, a więc... "Czy można się przyzwyczaić do symetrycznej czy raczej już zawsze powinienem używac takiej jak Alcor?".
Mówiąc bardzo lapidarnie - albo jest wygodnie i komfortowo, albo nie.
Myszy symetryczne, mogą być równie wygodne co profilowane, podział ze względu na ich linię, ma więc bardzo poglądowy wymiar.
Спутник
63g G400s
Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.