• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2 pary słuchawek, FPSy
#1
Witam
Dobór słuchawek
  • jakie obecnie używasz? żadnych
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? nie, będą podpinane do laptopa
    - jeśli tak – to jakiej?
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie? nie myślałem o tym
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150)
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) 80% gry (fpsy), reszta 20%
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? wszystkiego
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? FPSy
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? jedne do 500 zł, drugie do 800-900 zł, oczywiście jeśli będą tańsze, a lepsze to rozważę też taką propozycję
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? 50/50
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? bez znaczenia, chyba
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? nie mam zdania
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? nie
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić?
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Nie jestem audiofilem, nie mam wyszukanego "smaku dźwięku". Ważne, żeby każde miały stosunkowo dobry mikrofon, porządne materiały i duże (mam dużą głowę), mogą być brzydkie, zwykłe czarne bez żadnych wodotrysków :) ogólnie rozważałem wybór między logitech g pro x a hyperx cloud (3 wersje), ale jak się zagłębiłem w temat i zobaczyłem ile tego jest to aż głowa boli...fajnie jakby znalazły się jakieś godne polecenia bezprzewodowe, ale to nie mus :)
Odpowiedz
#2
Chcesz 2 pary słuchawek? Nie wystarczy jedna?

Po co dwie? Dla siebie i kogoś
Odpowiedz
#3
(04-22-2020, 07:43 AM)FreeQ napisał(a): Chcesz 2 pary słuchawek? Nie wystarczy jedna?

Po co dwie? Dla siebie i kogoś

Dokładnie dla siebie i dla drugiej osoby, ma takie samo zdanie :) tyle, że 2 budżety, ale jeśli da radę taniej a super jakoś itp. to super.
Odpowiedz
#4
Jeżeli ma być koniecznie z mikrofonem to od najtańszych do najdroższych.
1 Cooler Master MH751(MH752 mają kartę dźwiękowa na donglu, czy warto... średnio)
2 ATH PDG1 słuchawki otwarte czyli nici z wygłuszenia
3 Beyerdynamic MMX300 V2 można je kupić na allegro w różnych cenach mają 32Ohm ale skuteczność jest średnia co za tym idzie wskazane jest jakieś źródło do nich w postaci DAC czy karty dźwiękowej.

Jeżeli nie jest wymagany mikrofon to słuchawkami do gier mogą się okazać bardzo dobre SoundMagic HP151. Można tu podać parę innych pozycji ale mogą wymagać już dodatkowego źródła. Ewentualnie Sennheiser HD599 będą grały w miarę spoko bez dodatkowego wzmocnienia :).
Odpowiedz
#5
Wow, dzięki za rady! :D a jak wypadają te słuchawki na tle tych, które rozważałem (logitech, hyperx)?
Odpowiedz
#6
To jest przepaść :).
Odpowiedz
#7
(04-23-2020, 06:16 AM)FreeQ napisał(a): To jest przepaść :).

Wow, dzięki :) jakbym zdecydowałbym się na mmx300, to jakie źródło dźwięku do tych polecisz? Może wtedy takie 2 pary i tyle :D
Odpowiedz
#8
MMX 300 ma tą ciekawą właściwość że kabel jest pięcio-zyłowy. Co za tym idzie możesz kombinować z samym DAC a kadel od mikrofonu wpiąć w gniazdo na płycie głównej. Nie będzie problemu z uziemieniem i zniekształceń sygnału. Ale najprościej Prodigy cube black, ten DAC ma złącze na mikro. Albo coś od Creative jak G3(jak ma być taniej). Albo jakaś wewnętrzna karta(chociaż te w tych czasach odchodzą do lamusa) jak SoundBlaster Z
Odpowiedz
#9
Zapomniałem napisać, mam jedno wejście w laptopie (Asus g731gw). Wiec to będzie niestety problem :/ Czyli wszystko od nowa, słuchawki z mikrofonem na jednym złączu combojack?
Odpowiedz
#10
To nie problem. Wiem na 100% że MMX 300 ma kabel combo. A jakby w innych zestawach nie było wystarczy kupić odpowiednią przejściówkę. Natomiast jakbyś rozważał DAC to to urządzenie się podłącza USB a wejścia jack są w samym DAC.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.